Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha én nem vélem úgy, hogy...

Baj ha én nem vélem úgy, hogy az egészségügyi dolgozók ajnározása jogos?

Figyelt kérdés
Mármint, fb-n is megy állandóan ez a "hatalmas köszönet az ápolóknak, szoc. szférának, orvosoknak stb." De miért is? Teszik a dolgukat.. Valószínűleg mikor lediplomázott is gondolta az az orvos, hogy betegek között lesz, vírusos, fertőzött emberek között kell lennie. Mi ez az álszenteskedés? Mintha kitörne egy háború, és mindenki a katonákat istenítené? Ez a dolga.

2020. ápr. 1. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez egy rendkívüli helyzet, nagyobb veszélyben vannak, mint máskor. Mondhatnák, hogy "szevasztok, majd visszajövök, ha vége". Nem mondják, pedig egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy megfelelő védőeszközöket kapnak. Szerintem jogos a hála, és egy-egy köszönöm.
2020. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Jó, hát én anyámnak is megköszöntem gyerekként amikor enni adott. Pedig ez volt a dolga.
2020. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy "teszik a dolgukat" még lehetsz hálás, nem? Egyébként a legtöbb egészségügyi dolgozó, most sokkal többet dolgozik, és a többségük semmivel nem kap többet, mint előtte.

Persze, ez a dolguk. De tudod mennyire jól esik az embernek, ha elismerik a munkáját?

2020. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
És a bolti eladók, árufeltöltők? Nekik nem jár köszönet?
2020. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Jogod van a véleményedhez. Történelmi tanulmánaim szerint háborús időben szokás volt a katonákat "dicsőíteni". Értünk harcolnak, minket védelmeznek, stb., stb. Úgy hívják az ilyet, hogy háborús propaganda.

A magyar egészségügyi dolgozók igazi dicsőítést majd akkor érdemelnek, ha nálunk is tetőfokára ér a járvány. Jelenleg vihar előtti csend van, a járványügyesek, logisztikát szervezők dolgoznak. Meg persze a fertőzőosztályok, ahová már kerültek betegek. A szakrendelések leálltak, a sürgősségire is csak az megy, akinek tényleg muszáj. Talán még a baleset is kevesebb.

2020. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 erről beszélek. Rengeteg olyan szakma van aki most oda teszi magát, pont ezt beszéltük haverommal (hülye példa lesz :D), de mondjuk egy microsoft szervereit üzemeltető csapatnak is sokszor annyit kell dolgozni, csak azért, hogy gördülékenyen menjen a live, hogy te otthon tudj játszani. Egy takarító munkája mennyivel fontosabb lett. Gyakorlatilag szinte minden szakma nélkülözhetetlenebb lett. A fizetés részére nem szeretnék kitérni, én is szoc. szférában dolgoztam, nem panaszkodni kell, hogy kevés a fizetés hanem váltani. "aki sír, de nem változtat, annak nem fáj eléggé".
2020. ápr. 1. 11:49
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek jár. Semmi akadálya, hogy ha vásárolsz, ezt ki is fejezd az eladónak, biztonsági őrnek néhány elismerő szóval. De ha megleped egy csokival, az is jól fog esni neki.
2020. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Na én most elkezdhetném leírni mit gondolok az orvosokról, de nem tartozik szorosan a kérdéshez :D Egy biztos, egyetértünk. Ugyanúgy teszik a dolgukat, mint a sarki közértes vagy a BKV vezetők, vagy azok a gyárak dolgozói, akiknek muszáj bejárniuk. Itt felesleges is ajnározni őket, mert egyelőre nem szakadnak bele a munkába, ha ők is ott tartanának már, hogy három műszakot kell mindenféle védőfelszerelés nélkül lehúzniuk, akkor járna nekik a respect meg a köszönet, de akkor is röhejes lenne pl. ez a tapsikolás. Nyers leszek, de feldughatják a seggükbe, hogy Marika néni minden este 8-kor 120km-rel arrébb tapsol minden este 8-kor. Plusz juttatások. Azok kellenének nekik, nem taps meg képmutató bejegyzések a facebookon.
2020. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Én ettől határozottan rosszul vagyok és elegem van belőle, bevallom. Nem arról van szó, hogy én nem értékelném a munkájukat, szerintem ne lenne fontos a tevékenységük vagy ne érdemelnék meg a támogatást. Viszont szerintem ennek is van egy határa és sokan már túlzásba esnek. Egyértelmű, hogy aki tud az segítsen és erre megvannak a megfelelő lehetőségek, illetve nyilván az ember saját maga is kifejezheti a háláját, akár szóban vagy akár egy kis apróságban személyesen. Ezzel nincs is problémám. Viszont ez nagy ünneplés, az ész nélküli adományozás és az, hogy hirtelen mindenki akkora filantróp megmentő lett és mindenkit kikiáltanak hősnek.... mert miért csak az egészségügyi dolgozok, mi van a bolti eladókkal? akkor már mi van a pedagógusokkal? akkor mi van a hivatalokban dolgozókkal? mi van a futárszolgálatok dolgozóival?... nekem sok és én nem bírom elviselni. A városunkban is szerveződött egy segítő csoport, akik pl. segítik az időseket, a rászorulókat, maszkokat varrnak stb., amire én is azt mondom, hogy ez teljesen jól van és ez egy jó dolog. De amikor ez átcsapott abba, hogy akkor felosztják, hogy most ki süt 20 tonna pogácsát meg ki vesz "jutalom sört" a mentősöknek, ki süt pizzát az ápolóknak, ki visz csokit az orvosok gyerekeinek, ki viszi ki az ingyen ebédet a tűzoltóknak(?) meg tököm se tudja már, hogy milyen ötletek voltak, akkor én ezt meguntam. Sőt, ez már átcsapott követelésbe, sokan elvárják az ingyen italt, ételt (hogy a helyi vállalkozások, éttermek stb. miért nem támogatják őket? mikor ez egy olyan helyzet, ami szinte minden vállalkozást megvisel, nem is értem tényleg, hogy miért nem hajlandóak ingyen napi ebédet biztosítani az egészségügyi dolgozókank…). Szerintem ez undorító és nagyon nem normális. Egyrészt nem érzem indokoltnak (megkapják a fizetésüket, ha eddig nem haltak éhen, akkor talán most sem szorulnak rá a napi ingyen ebédre és a többire), másrészt pedig én is azt gondolom, hogy ez a munkájuk, ez van. Mondom ezt úgy, hogy a családban is van egészségügyi dolgozó és pedagógus is, akik mind vissza is szokták utasítani ezeket az adományokat és szerintem helyesen teszik.
2020. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
8-as látom fogalmad sincs mit mit csinálnak az egészségügyisek és milyen körülmények között...
2020. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!