Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy attól lesz valaki felnőtt ha iszik?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen fiatal mindenki és gyakran mennek inni, én soha. Emiatt pedig gyakran titulálnak gyerekesnek és sokszor kapom tőlük a bántó beszólásokat ezért. Azt hiszik hogy ők attól felnőttesek hogy isznak... Miért van ez? Szerintem az sokkal felnőttesebb gondolkodásra vall hogy én a megkeresett pénzem a jövőm építésére tartom és nem herdálom el piára.
2020. máj. 28. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább középiskolában tapasztaltam ezt a mentalitást.


Az a helyzet, hogy másra nem lehetnek büszkék, így "veretni" kell valamire. A saját személyiségük nem elég, hogy kitűnjenek, hogy különlegesek legyenek, és ezt kiválóan lehet palástolni azzal, hogy elmegyek inni, nézd, mekkora partiarc vagyok. Nézd, milyen izgalmas vagyok. Közben nem...

2020. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkezdtem írni egy választ, de aztán félúton rájöttem, hogy inkább hagyjuk. Te már úgyis eldöntötted, hogy a bulizás és a társasági életet élés ördögtől való dolog, engem meg csak jól lepontoznának.

Ha van valami, amit megtanultam a sok éves gyakoris pályafutásom alatt, akkor az az, hogy ezekbe a vitákba felesleges belemenni.

2020. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Senki nem mondta, hogy ördögtől való dolog a társasági élet. Ki állított ilyet?

A probléma hogy a te fogalomtáradban a társasági élet akkor egyenlő a hányásig ivással. Ami szintén nem ördögtől való egyébként, előfordul hogy az ember a barátaival tart egy görbe estét. Viszont ha rendszeresen, azt úgy hívják alkoholizmus.

A gond az, ha valaki azért nézi le a másikat hogyha ő ezt nem csinálja rendszerszinten (ahogy a kérdező írta, ha elolvastad). Amikor te arra vagy büszke hogy mekkora társasági életet élsz és mennyit iszol, illetve aki nem, az egy lúzer.


A társasági élet is lehet intelligens és lehet lealjasodott is. Önmagában nyilván jó dolog, ezt csak te vitattad.

2020. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!