Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ekkora "divathobbi" a...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Miért ekkora "divathobbi" a horgászat?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy egy 10 fős társaságból átlagosan 5-6 ember hobbija a pecázás. A munkahelyemen is az emberek 60-70%-a állandóan arról beszél, hogy ki hova megy szabadidejében pecázni. Arra tippelek, hogy talán azért ilyen "divathobbi", mert igazából nem igényel semmi mögöttes tudást, ügyességet, és még a felszerelés is relatíve olcsó hozzá.


Ti tapasztaljátok ezt, amit én? Szerintetek miért van ez?


2020. máj. 28. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én horgászok 30 éve (Balaton, Rába, Marcal, stb stb) de úgy tapasztalom hogy évről évre kevesebb a horgász.
2020. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem szoktam horgászni, meg nem is tudok, a felszerelés ahogy látom nem olcsó hozzá... :)
2020. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miert baj? Magyarorszagon nem lehet a szorfozes a hobbyd, nem tudsz hetvegente az ocean partra leugrani.

Inkabb ez, minthogy semmi.

2020. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd lesz otthon egy halom őrjöngő kölköd, meg az idegbeteg feleséged te is megtanulod értékelni azt a csendet és nyugalmat amit a horgászat nyújt. Meg valóban az is komoly faktor, hogy nem kerül sokba, mert valljuk be egy átlag magyar családnál apuka hobbija nem éppen a legelőkelőbb helyen szerepel a fontossági sorrendben.
2020. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, én nem látom, hogy "divat hobbi" lenne. Szerintem egyszerűen az a dolog amit mindenki kipróbál így vagy úgy, de nagyon kevesen maradnak benne rendszeresen. Sőt...
2020. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amúgy meg:


Alapvetően nyugis, "lassú" dolog. Nem kell stresszelni, sietni mint a hétköznapokban, le lehet ülni pihenni, lazulni, lehet közben enni, inni, sörözni, beszélgetni, deugyanúgy lehet csendben ülni vagy akár el is lehet közben aludni.


Nem verseny, nem számít ki mennyit fogott, vagy fogtál-e egyáltalán bármit, nem kötelező benne versengeni, mégis sikerélményt ad, ha kifogsz egy halat.


Plusz ugye természetben, friss levegőn vagy ami valahol alapvető elemünk lenne...

2020. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

#2

De olcsó. Nekem a fotózás a hobbim, hogy a cuccaimat naprakészen tartsam évente kb fél misi alsó hangon amit el kell költenem, de van, hogy több. És akkor még mindig csak alsó kategóriás cuccaim vannak.


Egy jó horgászbot meg orsó simán kijön 50-ből, de kapsz használható cuccot 15 ezerért is, meg évente venni kell pár horgot csalit, de az filléres tétel. Persze aki cápára meg tonhalra horgászik az óceánon az más kategória ott is el lehet pattintani százezreket gyorsan, de a sima belföldi horgászat az egy filléres hobbi a többihez képest.

2020. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
horgászat a legolcsóbb létező hobbi. Spicc botot használtat száz forintokért tudsz venni, a horgászjegy is pár ezer forint egy évre. Lárva is olcsó, a háló is olcsó, a sör is olcsó más meg nem kell a legalapabb horgászáshoz.
2020. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A horgászat olcsó? Attól függ milyen szinten űzöd. Szerintem egy bojlis horgász felszerelése vetekszik egy középkategóriás autó árával. Egy jó bot+orsó 80-tól kezdődik, de tény, hogy kevesebb pénzért is lehet használható cuccokat venni. A horog filléres tételnek tűnik, de kb 1500 ft 8 db minőségi horog és a többiből is összejön bőven. 12:44 azt ne nevezzük horgászatnak, mmint nem lebecsülöm, de, hogy egy 300ft-os spiccbottal és egy 200 ft-os zsebpecával kiülsz...A Balatoni éves jegy 30.000 ft kicsit több, mint párezer.
2020. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

De az is horgászat. A horgászat lányege hogy halat fogj zsinórral meg horoggal. Nincs alsó határ, hogy mitől nevezzük horgászatnak. Amúgy én bejártam Európát egy 10 dolláros kínai tenkara legyezőbottal, és fogtam vele egy halom halat ás jól szórakoztam. Attól nem fogsz jobban szórakozni meg a halak sem harapnak jobban, ha egy 100 ezres bottal horgászol.

2020. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!