Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikortól számít önzésnek az...

Mikortól számít önzésnek az önérdek érvényesítése?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban a szüleim gyakran önzőnek tituláltak, csak mert nem a tesóm (ő a kedvencük) kedve szerint csináltam valamit. Felnőttként meg akartam felelni és szimpatikussá válni, ezért sokszor más érdekeit helyeztem előtérbe a döntéseim meghozatalakor, sokan kihasználtak emiatt. Igaz ez a családi, baráti, munkahelyi környezetre egyaránt. Mostanában próbálom erősebben érvényesíteni az akaratomat, pl. ha valamihez nincs kedvem és nem muszáj, akkor nem csinálom meg csak azért, mert mások elvárnák. Így újra megkapom, hogy önző vagyok és nem vagyok csapatjátékos. Hol van az arany középút?
2020. máj. 30. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják rád, hogy önző vagy, hogy ők érvényesítsék magukat feletted. Az érzelmi zsarolás is egy eszköz. Én azt mondom, inkább legyél mások szemében önző, mint a sajátodban gyenge! Egészen más életérzés.

Mások miatt meg ne aggódj, ha annyira önzetlenek, mint állítják magukról, akár alkalmazkodhatnak is hozzád.

2020. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem amikortól más(ok)nak nagyobb kára, hátránya van abból, amit csinálsz, mint neked hasznod, előnyöd.

Amikor nem megegyezéssel, hanem erőszakkal éred el amit akarsz. Esetleg még fájdalmat is okozol, hogy te örülj.

2020. jún. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!