Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a takarító reklámról ami a TV-ben megy?

Figyelt kérdés

[link]


A Discovery-n láttam először és szembetűnt, hogy miért egy dekoratív nővel illusztrálják,mikor ilyenek álmukban se takarítanának. Akkor ott a másik, amikor említi, hogy az anyja mondta neki, hogy olyan munkát végezzen, amivel megbecsülik és hasznos tagja lesz a társadalomnak. Hát előbbi baromira nem igaz, utóbbi pedig ezerszer jobban igaz az informatikára/egészségügyre, mert messze ezek a leghasznosabb szakterületek a gazdaságban, előbbi ráadásul a takarítást is kezdi automatizálni.


Csak gondoltam fura, hogy pont a Discovery Channel-hez hasonló tudományos csatornán fut ilyen reklám és nem a TV2-n vagy M1-en. 😄



2020. jún. 1. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok takarítót ismerek. Legtöbbje valóban szereti azt, amit csinál. és megbecsülik, ha hiszed, ha nem. Lakásokba, családokhoz járnak.

Persze, egy hirdetést nem kell szó szerint érteni.

2020. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egyaltalan nem olyan kategoriaju no, aki almaban sem takaritana, bar teny, hogy pl a plazakban a takaritok ennel joval szakadtabban neznek ki, de ennek valoszinuleg a fizetes is az oka, illetve az, hogy kulonbozo helyeken kulonbozoek az elvarasok. A plazaban valoszinuleg ugy vannak vele, tok mindegy, ugyis elveszik a tomegben, akarhogy kinezhet, mig mondjuk egy irodahazba lehet eleve figyelembe veszik az illeto kulsejet is, aki pedig maganvallalkozokent takarit, az meg eleve jo penzt kap, anyukam akit alkalmaz az irodajaban, 10 ezer forintot ker el ket orara.

Az meg SAJNOS igaz, hogy nem tul megbecsult munka, pedig en azert orulok, hogy barhol dolgoztam eddig, nem nekem kellett fertotleniteni a WC-t, meg felmosni az egesz epuletet... Nem azt mondom, hogy felmillios fizetest ero melo, de neha latok hirdetest, brutto 1000 forintos orabert kinalnak a takaritonak, nos ez mindenfele munkaert rohejes, barmennyire is keves tudast igenyel :D

2020. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valami nem "hasznos" attól még szükség van rá, különben nem is alkalmaznának takarítókat. Nagyobb cégeknél a takarítók se néznek ki akárhogy, mert azokért a pozíciókért is van verseny.
2020. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

NEm mindegy, hogy a "takarítónö" hol takarít, vagy normálisabb helyen, általában a megszokott szakadt takarítónéniket be sem engednék máshol.

Egy takarítónak, aki tisztaságot hoz létre, valamennyire kulturáltan, ápoltan (NEM estélyi ruha meg alkalmi smink!), tisztán kell kinéznie!

Ez a nö meg nem az a felsö kategóriás, extra elegáns valaki, szerintem semmi gond sincs a reklámmal!

2020. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire gondolod majd hasznosnak őket, hogyha a munkahelyeden az irodát közösen kell takarítanod a munkatársaiddal, mert nincs, aki megcsinálja.

Gyakorlatilag minden munkahely, közintézmény, önkormányzati intézmény és terület, egészségügyi intézmény, irodaház, társasházak, üzemek és minden más takarító cégeket alkalmaz a takarításra, valamint külön gondnokokat, kertészeket.

Kicsit el vagy tévedve. Vaym, amit már automatizáltak, és fognak tudni, de sok mindent jó sokáig emberek fognak takarítani.

2020. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Mi a jó fenéért kell egy irodába takarítónő? A szemetet kézzel kidobom a legelső kukába, mert intelligens diplomás ember vagyok a koszra meg ott a takarítórobot, aminek az árát akár kollégákkal saját zsebből is összedobjuk. A megtelt szemetest meg egyikőjünknek sem lenne megerőltető művelet levinni a kinti konténerbe 1-2 naponta. Anno már az általánosban is mi feleltünk érte, nem kellett takarító.
2020. jún. 1. 10:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És az ablakot is lepucoljátok? Mert arra nincsen robot. Felváltva kiviszitek a szemetet? Csak lesz, aki ebből nem fogja kivenni a részét.

A kilincseket, villanykapcsolókat is lemossátok? Mert azt a robotporszívó nem fogja tudni, még felmosni azt szintén fel lehet némelyikkel.

A pókhálót is leszeded a falról, sarokból? WC papírt, szappant, kéztörlőt is te/ti fogtok utántölteni? A WC-t fertőtleníteni mindennap?

A liftet/lépcsőt és korlátokat is letakarítod mindennap? Ha van valahol szőnyeg, abból a koszt is szőnyegtisztítóval kiszeded?

A takarítás nemcsak abból áll, hogy kiveszed a szemetet és felsöprögetsz.

2020. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Megneznem azt az irodahazat, ahol nincs takaritono, es csak abbol all a takaritas, hogy a kollegak kiviszik a szemetet, meg maximum a kakit kisikaljak a wc-bol😂 Szepen nezne ki mondjuk ket honap utan. Nalunk a suliban is volt amugy takaritono, nekunk csak annyi dolgunk volt, hogy legutolso ora vegen feltegyuk a szekeket az asztalra, hogy fel tudjanak mosni :)
2020. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Normális ember nem takarít. Ez van. Igazságtalan a társadalmunk.
2020. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:25

Irodaházat takarítok.

Elképzeltem, ahogy a kedves dolgozó munkaidő végén hazafelé egy nylon zsáknyi szeméttel távozik.

Szőnyegpadló van. Morzsa hegyek, keksz beletaposva,papírdarabkák, stb.

Ne mondd, hogy körülötted patikatiszta a padló egy munkaidő után? Hiszen még otthon is van mit pucerálni pl egy ebéd, vagy tvzés után.

2020. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!