Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húszéves önmagadhoz képest...

Húszéves önmagadhoz képest miben változtál meg leginkább?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobban szeretek aludni, mint bulizni. Nem kérdezek annyit, tudom, hogy mikor fogjam be a szám. Kiállok magamért. A saját dolgaimmal törődöm, nem veszek másokat a számra, ha nem muszáj. Már nem égeti a pénz a zsebem, feltéve, hogy éppen van. Tudom, hogy egyetlen pillanaton is múlhat az élet, és hogy mit jelent elveszteni azokat, akiket 20 évesen "örök életűnek" hittem. Nem számít, mások mit gondolnak rólam, milyen ruha van rajtam, milyen autóm van. Megtanultam a felelősség fogalmát. Világossá vált, hogy a két szép szememért csak a szüleim szerettek. Hogy semmi sincs ingyen, akkor sem, ha először úgy is tűnik. Hogy a legnagyobb értékek azok, amiket 20 évesen semmire sem tartottam. Lehetne még sorolni, egyszóval a megtapasztalás az, amiben változtam.


F/40

2020. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok már figyeleméhes.
2020. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Határozottabb lettem és nyitottabb. Megtanultam befogni a számatba helyzet úgy kívánja. Nem próbálok senkit meggyőzni az igazamról. Elfogadóbb lettem. Számomra is többet ér a pihenés, vagy egy nagy alvás, mint egy buli. Nem szeretek már máshol tölteni napokat (kivétel, ha nyaralni megyünk). Kevésbé vagyok nyughatatlanul utazgatós. Korábban ha tehettem volna, havonta utaztam volna valahova néhány napra. Ma már macera a pakolás, esetleg a repülés és az egész folyamat. Vagyis mondhatnánk azt is, hogy átalakult a fontossági sorrend.
2020. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
Most 30 vagyok, szóval 10 év. Hát ez azért elég sok mindenre, pláne hogy a húszas éveim szóltak arról, hogy kb. újrateremtsem önmagam (19 voltam amikor kitettek otthonról és elköltöztem és egyetemre mentem). Megtanultam egyszerre tanulni és éjszakában dolgozni, eltartani magam, olyan ügyeket intézni amit addig nem kellett pl. adóbevallás. Véglegesítődött bennem az értékrend, ami miatt korábban sem egyeztem a családommal. Külsőre is javultam, főleg mióta nem éjszakázom, van időm újra sportolni és telik rendes kajára.
2020. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevesebb a hajam.
2020. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Metionin, én is 30 vagyok. Az írásaidból többnek hittelek.
2020. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok mindenben toleránsabb lettem, kevésbé látom fekete-fehérben a világot.
2020. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok már annyira csökönyösen röghöz kötött a régi lakhelyemhez és a régi, megszokott dolgaimhoz, amik biztonságérzetet nyújtottak. Sokkal inkább vevő lettem az újdonságokra, az ismeretlenre.

Már nem futok olyan szekerek után, amik nem vesznek fel. Azaz nem próbálok olyan embereknek benyalni és elnyerni a szimpátiájukat, barátságukat, akikről látom, hogy nem tartanak rám igényt.

Bár még ma is vannak olyan múltbéli traumáim/sérelmeim, amiket valószínűleg már sohasem felejtek el és örökre velem maradnak, de legalább már nem a sebeim nyalogatása és a kesergés tölti ki a gondolataim 90 százalékát. Elrejtettem ezeket a gondolatokat az agyam egy olyan zugába, ahová valók, és már nem a múltban élek, nem akarok mindenáron másoknak bizonyítani. Sikerült túllépnem ezeken a dolgokon annyira, hogy már inkább a jövőbe tekintsek és ne folyton a múltba.


26/F

2020. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!