Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában miért néznek ferde...

Általában miért néznek ferde szemmel azokra, akik rövid munkanélküli időszak alatt nem hagyják el magukat?

Figyelt kérdés

Volt egy toxikus munkahelyem, ahol felmondtam.Viszont nem volt még másik állás.

Azt a 3 hónap segélyt ki is használtam, hiszen azért fizettem be adókként.

Természetesen találtam állást hamar, viszont a belépést az új helyre úgy időzítettem,hogy pont lemenjen a 3 hónap.

Az alatt a 3 hónap alatt is rendszeresen ettem étteremben, mentem barátnőkkel koktélozni, borkóstolóra.


Több családtag, ismerős meg kvázi megrökönyödött,hogy mit képzelek magamról, munkanélküli vagyok.Mondom, és?

Be kellene zárni magamat a lakásba,szőrt növeszteni a lábamon, nemi szervemen, hajamat lenőve hagyni (spórolásból)?

Ha a pokolba kerülnék, akkor sem lennék igénytelen.


ápr. 28. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Mert magyarországon munkaalapú a társadalom. Aki nem dolgozik, ne is egyék címszóval. Undorító a gondolkodása a sajnos még nagyobb résznek.
ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1#

De, azt a 3 hónapnyi segélyt, a dolgozók befizetik az adójukkal.

ápr. 28. 13:51
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen félrement neked az infó. Azon rökönyödtek, hogy 3 hónapig nincs rendes bevételed, és mégis drága programokra szórod a pénzt. A hajfestést részt még megértem, hogy igénytelennek érzed, de a koktélozás nélkül lehet élni boldogan.
ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3#


Tartottam egy kis szünetet.Azon a munkahelyen teljesen kiégtem.


Elmentem különböző masszázsokra, jógázni.1 hétre Spanyolországa.Kellett a szellemi felfrissülés, pihenés.

ápr. 28. 13:57
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Azért néztek rád furán, mert igénybe vettél egy segélyt, ami alapvetően arra van kitalálva, hogy az ember épp csak át tudja vészelni vele valamennyit a munkanélkülisége alatt. Átlag ember nem megy se nyaralni, se koktelozni, ha munkanélküli. Ha meg annyi felretett pénze van, hogy ezt gond nélkül megteheti, akkor elég röhejes, hogy felveszi a munkanélküli segélyt.
ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

3-as. És mégis mi közük van hozzá másoknak? Én azon rökönyödök meg, hogy akinek rendes bevétele van, annak pénze nincs. Mégse írom ki sehová.

Attól még lehet pénze.

Én nagyon örülök, hogy van, aki ezt megteheti, nem csak béget a sorban.

ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5#


De, ez miért probléma?

Jogosult voltam rá.Ami meg jár, az jár, befizettem érte az adót.


Én alapvetően olyan ember vagyok, aki mindent kihasznál, akár vállalati képzésekről, juttatásokról van szó, akár az államról.

A 12 állami egyetemi félévemet is elhasználtam.Lett belőle 3 diplomám.

ápr. 28. 14:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy probléma lenne
ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Ne törődj velük!


Én sokat örököltem, bérbe vannak adva ingatlanaim, de adtam is el 2-t. Millióim vannak. Nem bírják megemészteni, hogy hol dolgozom, hol itthon vagyok hónapokig. 😁

ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én is kb ennyit voltam most munkanélküli, mentem is helyekre meg vettem egy új iPhone-t is (nem menőzni akarok, csak szemléltetés), mert szerencsére nem hónapról hónapra élek és volt tartalék. Viszont ez a többségnek nincsen, úgyhogy úgy gondolom valami irigykedéssel vegyített értetlenkedés lehet a dologban, a legtöbb embernek egy hét táppénz tönkrevágja a következő hónap anyagi részét, nemhogy az, ha nem lenne munkájuk.
ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!