Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi pénzt költesz a hobbidr...

Mennyi pénzt költesz a hobbidra? Fizetésed hány százalékát?

Figyelt kérdés
2020. jún. 7. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Éves szinten 600-800 ezer között. Fotózok ott mindig van mire költeni. Ez a fizetésem kb 1/9-e. Ha az utazgatást is hobbinak vesszük arra is el szokott menni egy 500 ezer évente.
2020. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tanulás is a hobbim, akkor a harmadik képzésemre frankón elmegy havi 50, ami a fizetésem 15-20%-a.


Az írás a másik hobbim, arra semmit nem költök, gépen írok.


A sport a harmadik hobbim, arra sem költök már annyira, inkább a táplálkozásra (vitaminok, fehérje) párezer forint. Talán párhavonta sportruházat, cipő, illetve a tönkrement kesztyűk, eszközök cseréje. A súlyzók időállók, egyszer kellett csak rászánni egy nagyobb összeget. Anno jártam terembe is havi 8-ért, de nem érzem szükségét, minden eszközöm megvan hozzá itthon.


Ha befejezem az egyetemet, szeretnék venni egy komolyabb motort. Akinek van tapasztalata benne, hogy ez mekkora kiadás havonta (a kezdeti 1-1,5m fton kívül), annak várom a segítségét. :)

2020. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Semennyit. Olyan keveset keresek h nem telik penzes hobbira. Filmezni, sorozatokat nezni szoktam, az ingyen van.
2020. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Kb. a fizum 10%-t, néha többet
2020. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenemet a hobbimra koltom, neha meg a sajatomrol is lemondok a hobbim kedveert: kutyazom.
2020. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A fizetesem 10%-at kb. Sok konyvet veszek masodkezbol olcsobban, olvasni szeretek. Kondiberlet, feherje, edzeshez kello dolgok. Ha a filmezes hobbinak szamit akkor meg a Netflix elofizetes, de osszessegeben ennyi.
2020. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csóró vagyok, pár ezer forint jut a hobbimra havi szinten.


Ezért tartom jónak a különböző youtube csatornákat. Kérdezik, hogy mi élvezet van abban hogy nézem és nem csinálom... Mondjuk az, hogy nincs rá pénzem jelenleg és a videónézés kicsit kárpótól.

2020. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan hány százalékát költöm a hobbimra, de elég sokat. Nagyon nem olcsó. Régi hifiket gyűjtök
2020. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én már abbahagytam, mert nagyon sokba került. Nem eloszló volt, hanem volt egy-egy hónap amikor kiugróan sokat kellett költeni rá, az alap az 5000 Ft volt egy hónapra, a kiugró költségek pedig elérték a több 10 ezer Ft-ot. Nekem ennyi pénzem nincs. ☹
2020. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kirándulós, túrázós vagyok.


Nehéz meghatározni mennyit költök, mert egy része olyan, hogy alapból elkölteném, például a túrázás alatt elfogyasztott kaja, innivaló. Egy túra esetén olyan 1500-2000 Forint.


Egy-egy teljesítménytúra 1500-2000 Forint havi szinten 3-6 ezer Forint.


Túra cuccok inkább egyszeri nagy kiadások. Cipőt vettem 30 ezerért, de az előző is kihúzott 1,5-2 évet és átlag 1-1,5 ezer km-t. Túra nadrág, póló, táska ezek összesen 30-50 ezer között. De nyilván egy táskát évekig visel az ember utána. Annyi, hogy idővel "bővül" a tár, mert van 50-60 literes pár napos túrákra meg van 20-30 literes 1 naposokra. De be fogok szerezni egy egész kicsit is a 20-25 km-es túrákra mert oda alig kell cuccot vinni, főleg ha van útközben ellátás, vízvétel.


Esetleges költség még a szállás, szuvenírek, belépők illetve az utazási költség, benzinpénz. Ez a pár 100 Forinttól a 10+ ezerig terjedhet attól függően hova megyek és viszek-e valakit.

2020. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!