Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyit kell tanulni, mennyi...

Mennyit kell tanulni, mennyi energiát kell befektetni a tanulásba ahhoz, hogy valaki viszonylag fiatalon ilyen sikereket érjen el az orvoslásban, azon belül is az egyik legnehezebb ágában?

Figyelt kérdés

[link]


Én azt gondolom, az ilyen ember élete végéig fejleszti magát, élete végéig tanul.



2020. jún. 7. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Az jo ha mar eleve orvosi csaladba is születik.
2020. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor még többet kell tanulni, még többet kell letenni az asztalra, hogy a gyerek kiléphessen a szülő árnyékából.
2020. jún. 7. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg okosnak kell lenni. Ez fontosabb a szorgalomnál.

Ha csak szorgalmas vagy, nem lesz életed és mégse érsz el semmit. Viszont sok esetben kifejezetten lusta emberek érnek el sokat, mert rettentő okosak.

2020. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem orvosnak tanulok, de azok tanítottak nálunk is, akik a SOTÉ-n. Az egyik oktató szavai jutottak eszembe. Az orvosláshoz kitartás kell. Az anyag nem igényel emberfeletti intellektust, képességeket. Nem olyan bonyolult, elvont rendszer, mint amilyennel az ember a matematika világában találkozik. Mindenki meg tudja tanulni, a képessége megvan rá...
2020. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

A hármas rettentő butaságokat írt.😩 Fogom a fejem.😫

Eleve aki orvosira megy az számoljon azzal, hogy nem lesz élete. Először a végtelenül sok, rengeteg, komplex, összefüggő anyag terheli le, majd az egyetem elvégzése után az ügyeletek.

Aki életművésznek készül, az ne menjen orvosira. Fél év alatt kibukik, páros lábbal kirúgják. Itt mindenki minimum tíz órát tanul szorgalmi időszakban is.

2020. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

#5


Én most is az analízis felett ülök. Az egész eddigi életemet végigtanultam, Bécsnél messzebb se jártam sohasem. A korlátozások feloldása óta és előtte is ugyanúgy éltem, mint alatta.


Tudom, miről beszélek.


A szakmájában csak az lesz sikeres, akinek tehetsége van hozzá. Legyen az kétkezi vagy szellemi. A többi sohase lesz sikeres, akkor se, ha tönkreteszi az életét.

2020. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem meg okosnak kell lenni. Ez fontosabb a szorgalomnál.

Ha csak szorgalmas vagy, nem lesz életed és mégse érsz el semmit. Viszont sok esetben kifejezetten lusta emberek érnek el sokat, mert rettentő okosak.

Tudom, miről beszélek.

A szakmájában csak az lesz sikeres, akinek tehetsége van hozzá. Legyen az kétkezi vagy szellemi. A többi sohase lesz sikeres, akkor se, ha tönkreteszi az életét."


Fú, de fájdalmasan buta tulok vagy! Őszintén? Nem tudom nevessek-e vagy sírjak. Ilyen életszemélettel, ilyen gondolkodásmóddal hogy vagy még életben? Milliárd+x+100 esetet tudnék felsorolni, hogy a szorgalom milliárdszor többet ér, mint a tehetség és/vagy hogy mennyire okos valaki.


"Nem orvosnak tanulok"

Akkor mit keresel/kerestek itt?


"de azok tanítottak nálunk is, akik a SOTÉ-n."

És?


"Az egyik oktató szavai jutottak eszembe. Az orvosláshoz kitartás kell."

Tényleg? Nahát, ezt nem is gondoltam volna!


"Az anyag nem igényel emberfeletti intellektust, képességeket. Nem olyan bonyolult, elvont rendszer, mint amilyennel az ember a matematika világában találkozik. Mindenki meg tudja tanulni, a képessége megvan rá..."

Ezt egyszerűen nem értem. Mihez kéne emberfeletti intellektus? Amióta létezik a Föld, azóta a világtörténelemben több száz millió ember elvégezte már az orvosi egyetemet, és még több, talán milliárd nagyságrendben matek-szakos hallgatók a saját szakjukat. Micsoda motivációs beszéd a tanártól. Azta! Ugyanakkor féligazság amit mond, mert a matematika nem bonyolult. Ha az ember valamit elhatároz, akkor azt megtudja tanulni. Ennyi. Egésznek az alapja a belső-motiváció. Ha holnap elkezdenék atomfizikát tanulni, ÉRDEKELNE a dolog, utánanéznék a dolgoknak, belemélyednék teljesen, akkor simán menne és átlátnám az összefüggéseket. Orvosinak is az a titka, hogy el kell képzelni, át kell látni az összefüggéseket. Aki nem látja át az egészet az elég hamar kibukik. A kivételes nehézsége abban rejlik, hogy végtelenül sok anyagot kell elsajátítani nagyon rövid idő alatt.

2020. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, milyen retkek járnak orvosira... :D
2020. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondhatsz bármit, nem megyek bele a fölösleges személyeskedésbe. Mi leszünk valakik, te meg egy nagy büdös nulla, egy senki vagy. Ennyi.
2020. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább szorgalom kell az orvosihoz, mint ész, de anélkül sem működik. Valóban nem kell hozzá emberfeletti intellektus, de ennyi erővel semmihez sem kell. Meg kell lennie egy bizonyos intelligencia szintnek, ami nem mindenkinek van meg. De ez nem azért van, mert valaki buta, valaki meg okos. Hanem évek kemény munkája és rengeteg tanulás, önfejlesztés a kulcsa. De ez bármilyen más nehéz egyetemi szakra is jellemző lehet. Felesleges összehasonlítani a fizikát vagy matekot az orvosival, mert nagyon különböző világ, épp ezért nem lehet azt mondani, hogy az egyik nehezebb, mint a másik.
2020. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!