Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Közületek ki tervez hosszú,...

Közületek ki tervez hosszú, és végig aktív életet magának?

Figyelt kérdés
Az aktív alatt nem feltétlenül a munkát értem, hanem pl. utazgatni, vagy a családdal foglalkozni stb. Hosszún pedig a 90+-ra gondoltam.
2020. jún. 9. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én 60+ emberként

Ugyan NEM utazgatok, csak túrázok, nem külföldön és nem drága helyeken, meg föleg gyalog.

A családdal foglalkozás nem aktív szabadidö-elfoglaltság, ezt nem számítom ide, ez mindennapos munka számomra, mégha szivesen is csinálom.

Viszont tanulok, nyelveket, informatikát, zeneelméletet, rengereget olvasok, filmeket nézek, tudományos és szórakoztató egyformán érdekel.

Napi szinten sportolok, egyébként is aktív vagyok fizikailag is.


Azt tervezni, hogy meddig élek, nem tudom, nem is lehetséges, de garantáltan nem az a tervem, hogy szépen leülök pihenni és várom, hogy egyszer végre meghaljak. Amíg élek, addig aktívan akarom tenni, fizikailag is meg szellemileg is.


Mivel a családban a többség 80 év fölöttig élt, és mindenki élete végéig önellátó volt, ezért van esélyem nekem is erre.

2020. jún. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

50 fölött volt egy pár 4-5 ezer kilóméteres gépkocsi túrám.

60 fölött még jártam gépkocsival az Európában, USA-ban (több helyen béreltem gépkocsit pár száz kilóméteres túrákra), Dél-Kelet Ázsiában (hasonlóan egy részét gépkocsival jártam be).

70 fölött inkább csak M.o.-on. Március óta be vagyok "gubózva".

2020. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
20on évesen úgy érzem magam mint egy nagymami. Hátfájás, porckopás stb. Örülök ha a saját teendőim elbírom végezni. Ha belegondolok pár év múlva és 10x ennyire fog fájni, akkor inkább kihagynám
2020. jún. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, egy nagymamiként tiltakozom, nekem nincsenek ilyen bajaim, igaz, hogy midnig is aktív voltam fizikailag is meg szellemileg is.

Neked is javaslom a sok mozgást, kevés komputert/ülést, meg rendes étkezést.

2020. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

rendesen étkezem, szabadidőmben túrázok, sétálok. A sok computer előtt ülést nehéz lenne elkerülni ha ez a munkám. Ezek a problémák amúgy gyerek korom óta vannak (gerincferdülés, ízületi kopás)

Valami érdekes módon szült meg anyám.

2020. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Családba sok volt a demencia,apai ágon tüdő rák se volt ritka.Alapból most se van toppon az egészségem, tehát tervezhetek amit akarok.Nem hiszem,hogy 90+ megélem.Demenciásan meg nem a legjobb élni,inkább meghalnék.A gondolata annak,hogy egy reggel még a saját nevem se tudom,az összes tudás ami volt elveszett,nekem nem élet...
2020. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én aktív életet élek, és ez az egészségemnek is jót tesz, úgyhogy ha ezt tartani tudom, nem kérdés, hogy idősebb korban is aktív maradok.

5-ös, én is ülőmunkát végzek számítógép előtt, viszont a mozgás kifejezetten jólesik, és a gerincferdülést is helyreteszi, én például 5 évig hastáncoltam, ami megszüntette a korábbi hátfájásomat, de más mozgás is jó, a táncot akkori munkahelyemen és tömegközlekedésen lévő nyári hűtés (óriás ventilátor, klíma) miatt kellett abbahagynom, mert begyulladtak az ízületeim, és féloldalas lettem, de sok más mozgásformát meg így is tudok csinálni.

2020. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 2-eshez még hozzáteszem, hogy nem is a 70+-szal van a baj, hanem két éve volt egy szerencsétlen esésem, s megroppant az egyik csigolyám (- 0,5-0,6 mm), azóta 3-400 km-t még elvezetgetek, de 5-600 méter "császkálás" már erősen kifáraszt.
2020. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Aktívat igen, de hosszút minek? Max ha az egészségem engedné, de azt valahogy kétlem.
2020. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!