Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gáz, ha 5 magyar...

Nagyon gáz, ha 5 magyar sportolót sem tudok megnevezni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik még aktívak. Egyedül Dzsudzsák Balázs és Hosszú Katinka nevét tudom hirtelen felidézni, néha még 1-2 eszembe jut, de ennyi.


Unalmasnak találom a sportokat, így a sporthíreket sem olvasom át, általában még a címeket sem.



2020. jún. 9. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
7%
+ plusz ha érdekelnek a lányok, nem egy gyönyörű magyar sportolónőnk van, pl.: Tápai Szabina, Kapás Boglárka, Jakabos Zsuzsa :)
2020. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

Azt gondolom, a 9-es válaszadónak maximálisan igaza van. Valóban nem mindenkinek érdeklődési területe a sport, ezt tiszteletben kell tartani. Ugyanakkor az általános intelligencia része, hogy a legkiemelkedőbbeket azért meg tudd nevezni. Olyanokra gondolok, akik valamit letettek az asztalra, akik valamiben többek, mint a többi sportoló.

Mondjuk: Hosszú Katnka harcát a szövetséggel, Fucsovics Márton és Babos Timi szintén a szakági szövetséggel vitázik, Dzsudzsák Balázs (akit említettél is) az a játékos, akinek a legtöbb volt a karrierjében, mondjuk ott van Görbicz Anita, aki Győrben ikon, de mondjuk pl a vizipolosokat: onnan sokak 3 olimpiai aranyat nyertek, de most is vannak kiemelkedők: Szívós Marci vagy épp Varga Dénes. A sapporói jégkorongosok is érdekesek lehetnek, jóllehet, már nem aktívak sokan, de nem rég vonultak vissza. Polgár testvéreket akár ismerheted is sakkból, hiszen Polgár Judit nagyon sokáig (25 évig) vezette a női ranglistát és férfi versenyeken indult. Nem tudom, hogy még versenyez-e, de ott van Baumgártner Zsolt, az első magyar F1-es pilóta, vagy épp Király Gábor, aki tavaly még aktív volt.


Ezekből nem lehetetlen "ismerni" 5-t.

2020. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Én sem feltétlen. Ha nagyon erőltetem magam, akkor Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Szilágyi Áron és kb ennyi.

Szerintem az alapműveltséghez semmi köze, a sportok inkább csak hobbik. Ennyi erővel a macskafajták neveit(én hobbim) is illene tudnia mindenkinek.

De mondjuk én alapből haragszom az államra, hogy ennyit költ a versenysportra, a népi sportra meg semmit, aztán közben olyan dagadt az átlag magyar, hogy öröm nézni. A hazámat amúgy szeretem, de nálam ehhez a sport nem kapcsolódik.

2020. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Azigen mennyi művelt ember van itt :D
2020. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is hozzá tartozik az alapműveltséghez, még ha nem is követed a mérkőzéseket, egy napilapban biztos hogy találkozni fogsz legalább öttel.


#13 persze,mert az állam a hibás azért is, hogy xy nem tud felállni a kanapéról és elmenni kocogni.

2020. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hiába olvasok híreket, ha látom, hogy valamit érint a sport azt az esetek túlnyomó részében átugrom.


Annyi alapján pedig nem marad meg az emlékezetemben egy sportoló neve, hogy 1-2 alkalommal látom vagy hallom.


Persze, mindez nem mentség, nyilván illene jobban ismerni a sport világát, de ez tényleg egy olyan terület, ami semmit nem mozgat meg bennem, így pedig nehéz.

2020. jún. 10. 17:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!