Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidéken miért szokás lenézni...

Vidéken miért szokás lenézni az olyan férfit / fiút, aki gyenge fizikummal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Nem faluról / tanyáról van szó a kérdésben szereplő vidék kapcsán, hanem egy 8 - 9 ezer főt számláló alföldi településről.


A kérdésben - mint azt sokan kitalálhatták - rólam van szó, egy 21 éves srácról, aki eléggé vékony alkatú, emellett gyenge fizikumú: 178 cm magas és csak 60 kg, és észrevettem azt, hogy sokan kiröhögnek azért, mert például nem tudok megemelni egy 25 - 30 kg-os cementes zsákot, mert egész egyszerűen nincs meg hozzá a szükséges izomzatom.


Vidéken miért szokás lenézni az olyan embert, aki inkább szellemileg van a toppon, (egyetemista vagyok, egész jó jegyekkel, egy egész jó szakon) mintsem fizikailag?


Ismerkedési problémáim is voltak emiatt helyben, például kapásból 5 lány utasított vissza, azzal az indokkal, hogy vékony vagyok.



2020. jún. 10. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mert él még a tradíció, hogy egy férfi legyen fizikailag erős, aki képes megvédeni a családját bármitől, nem riad vissza a fizikai munkától és nem a nőnek kell cipelni a cementes zsákokat, ha építkeznek.
2020. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki agyban jól fejlett, az eljut oda, hogy lexarja, hogy a másik erős, gyenge, kövér, sportos, vagy akármilyen. Esetleg némileg lenézi a csak izmosabb, de butább embereket.


Aki viszont izomban fejlett (és agyban nem), az könnyebben szóvá is teszi, le is szólja azt, aki gyenge.


Viszont!


A kettő nem zárja ki egymást! Izmot lehet építeni. El lehet menni sportolni 60 kilóval is, lehet izmot pakolni a bőr és a csontok közé. Az, hogy valaki könnyen veszi az iskolákat (ergo: okos) még nem elég ok arra, hogy fizikailag ne képezze magát!


A lányok meg, ha csak az alkatod miatt utasítanak vissza, akkor az alkatukon kívül valószínűleg mást ők maguk sem tudnának nyújtani, másfelől meg lehet, hogy a te túlgondolós (kicsit mentegetőző) hozzáállásod nem jön be nekik, vagy a szociális rutintalanságod, a népszerűtlenséged, stb. Egy laza, nagy dumás, vicces, magabiztos pnamágnes srác lehet 50 kiló akár, azt nem utasítják vissza.

2020. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Az egyetemen (vagy abban a városban, ahol az egyetem van) nincsenek olyan csajok, akiknél nem az a prió, hogy mennyire tudod megrakni a szénásszekeret?
2020. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

nem csak vidéken nézik le a vékonyakaat hanem mindenhol

menj le gyúrni egy konditerembe, pár év alatt 20-30 kiló izom is feljöhet rád ha lejársz heti 4 alkalommal 1 órát gyúrni rendszeresen

Vedd meg "Arnold Schwarzenegger: A testépités nagy lexikona" cimű könyvet abban minden benne van amit a gyúrásról tudni kell

2020. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Nekem amúgy szinte alig van izmos srác a haveri körömben, mégis mind éli vígan az életét.
2020. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!