Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a félénkségem?

Hogyan győzzem le a félénkségem?

Figyelt kérdés
Emlékszem, kb 11-12 éves koromig könnyen barátkoztam, magabiztos voltam és kissé talán nagyképű, akárkivel képes voltam összeveszni. Aztán lettek más legjobb barátaim, de ők az a tipikus lesz*rom típusúak, mindenkit utáltak, aki nem olyan mint ők, így lassan már csak ők maradtak nekem, a többi osztálytársammal nem is beszéltem. Most már nem vagyok jóban velük, de iszonyat zárkózott lettem, az utóbbi hónapokban ez már sokat fejlődött. Viszont nagyobb társaságokban még mindig nem tudok érvényesülni, a max 5 fős csoportokkal nincs bajom. A másik dolog a bulizás. El szoktam néha menni, viszont pl ha egy fiú közelít, akkor rögtön befeszülök és elutasító leszek, illetve az ilyen programok előtt nagyon izgulok, már az is megfordul a fejemben, hogy otthon kéne maradnom. De utána mindig jól érzem magam, ebből gondolom, hogy nem vagyok introvertált, mert szeretek és szeretnék társaságban lenni, csak túl félénk vagyok. Hogyan tudnám visszanyerni az önbizalmam? Talán egy kicsit olyannak lenni, mint régen. És mit csináljak, hogy megszeressem magam, mert jelenleg mindig más akarok lenni?

2020. jún. 10. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, barátkozni egy-egy emberrel kell, a nagy társaság sose jó. A bulizás meg nem jó, az igazit nem ott fogod megtalálni.
2020. jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg még annyival kiegészíteném, hogy már órán sem merek jelentkezni, mégha tudom is a választ, mert félek, hogy hülyeséget mondok, vagy félremondom a szavakat/összeakad a nyelvem.
2020. jún. 10. 18:27
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fontosabb 1-2 igaz barát, de valamiért akiket legjobb barátaimnak mondok, azokról mindig kiderül hogy nem normálisak (a fentebb említettekről beszélek).
2020. jún. 10. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez velem is így van, de attól még igaz. Én nem adtam fel, hátha találok, te se add fel.
2020. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem már vannak, az egyikkel rengeteget beszélgetek, viszont, nem tudom, csak szeretnék még barátokat...
2020. jún. 10. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor legyél nyitott. Kezdeményezz beszélgetést szimpatikus emberekkel akár személyesen, akár neten, aztán vagy kialakul, vagy nem. De ha nem, nem veszítettél semmit.
2020. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És társaságban hogyan legyek nyitottabb? Igazából itt a kommunikáción van a hangsúly. Pl Nekem is van véleményem a témáról, de mire megfogalmazom magamban amit akarok mondani, és ráveszem magam, hogy kimondjam, már rég más a téma. Vagy csak gyorsan elhadarom a mondanivalóm. Tanártól is hallottam már, hogy “bénácskán” fogalmazok szóban.
2020. jún. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!