Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan győzzem le a félénkségem?

Hogyan győzzem le a félénkségem?

Figyelt kérdés

Igen, én is beállok azok közé, akik felteszik ezredszerre is ugyanannak a kérdésnek a picivel másabb változatát. Azonban tudnom kell, hogy voltak-e mások is abban a helyzetben mint én, és ha igen, akkor vajon mi lett a dolog vége. Vagy hogyan győzedelmeskedtek efelett az egész szituáció felett.


Sosem jöttem ki igazán jól az ellenkező nemmel, tulajdonképpen az egyetlen kivételek ez alól a rokonaim. (Van egy öcsém is, 3,5 évvel fiatalabb nálam)

Bármilyen helyzetről is legyen szó, ha a velem egykorú vagy egy Kicsivel idősebb fiúkkal kell beszélgetnem, akkor teljesen zavarba jövök, és képtelen vagyok magammal mit kezdeni. Önkéntelenül is rájátszok magamra, (amit, csak úgy megjegyzem, utálom ha más csinálja) nem merek megszólalni, ha mégis megteszem, csupa hülyeséget mondok.

Ha mégis valamilyen csoda folytán szóba elegyedek egy fiúval (zéró fiú ismerősöm van) akkor utána meg egyből elkezd az agyam azon az adott személyen kattogni, akivel váltottam kb. Három mondatot. És tudom nagyon jól, hogy nincs okom azon a személyen kattogni emiatt a pár mondat miatt, mégis ezt teszem.


Kicsit olyan ez, mintha rámutatnának egy fára, és azt mondanák rá, hogy ő az ellenkező nemből való. Ekkor használhatatlan állapotba kerülnék, teljesen zavarba jönnék és miután váltottam vele két szót, elkezdenék rajta, es a ,, mi lenne ha.. " Kérdéseken gondolkodni, amikről tudom, hogy soha nem fognak megvalósulni.


Mert magamtól képtelen vagyok közeledni akár csak egy felé, ők pedig első reakció/látás alapján ítélnek, ami rólam általában az, hogy ,, ú, ez de fura"

Én pedig képtelen vagyok beszélgetest kezdeményezni hogy ezt megváltoztassam(jó, mondjuk ez minden számomra ismeretlen személyre igaz)

Pedig semmivel sem vagyok furcsább az átlagnál. Csupán az első megítélése az embereknek( főleg az ellenkező nemnek) rólam általában nem túl jó. Így ugye, ez is rádob a ,, képtelen vagyok akárcsak beszélgetni velük" Helyzetemre.


Félre ne értsetek, én itt most nem szerelmről beszélek. Hanem egyszerű, normális kommunikációról és kapcsolatszerzesről(barátilag)

De minél idősebb, annál félénkebb leszek a másik nem közelében és annál kevésbé tudok mit kezdeni velük...


Aki hozzám hasonló helyzetben volt, az hogyan győzte le mindezt? Vagy mi volt az a bizonyos ,, úttörő " Esemény / beszélgetés / személy számára?

Őszintén várom velemenyetek és valaszotok.


17/L


UI. : Köszönöm annak aki idáig eljutott az olvasásban!



2019. márc. 11. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez vagyok, csak fiúban. Ha egy lánnyal kell(ene) beszélnem nem tudok mondani semmit, ha mégis akkor hülyeséget. Sajnos még nem sikerült legyőznöm. Kitartás! 17/F
2019. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Végigolvastam. Én nem voltam ilyen helyzetben, de megpróbálok pár tanácsot adni.

Először is ne félj kezdeményezni. A legrosszabb ami történhet, hogy nem reagál, vagy elutasít. És akkor mi van? Semmi.

Az ellenkező neműek nem esznek meg. De ha ezt látják rajtad valóban elítélnek, de ez nem a te hibád. Nem kéne ítélkezni míg meg nem ismernek. Márpedig egy kedves lánynak tűnsz így ez alapján, legalábbis nekem. Én nem ítéllek el emiatt.

2019. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen vagyok én is, de arra jöttem rá hogy ha nem veszem a bátorságot ahoz hogy tudjak lányokkal, nőkkel beszélni akkor örökre így maradok,amit nem szeretnék, ezért muszáj rajta változtatnom, máshogy nem fog sikerülni,nagy akarat erőhöz van szükség,rá kell szánni magadat hogy most igen is meg fogom csinálni, fogok beszélni velük, semmi baj sem történhet veled, nincs veszteni valód, én is érzek még ilyeneket de ha fel szeretnék nőlni,önálló lenni, szeretném elérni a céljaimat akkor muszáj lesz változtatni a dolgokon,ez mind agyban dől el, ne gondolkozz sokat, ne reagáld túl ha valakivel szeretnél beszélni menj oda és hajrá :-)

Kérdésnek az is jó ha meg kérdezed hogy mennyi az idő? minél több embertől aztán így tovább, meg kérdezed merre van ez és ez? beszélj sokat, hidd el bele fogsz jönni, sok sikert hajrá :-)

21F

2019. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdésnek
2019. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A fokozatosság elvét kövesd! Apránként tágítsd a komfortzónád határait!

1. Menj közösségbe, társasjátékkör, tánciskola stb. Itt a kommunikáció elsősorban a tevékenységgel kapcsolatos.

2. Kapcsolódj be az ezeken a helyeken, pl. játék közben a nem a tevékenységgel kapcsolatos kommunikációba! Először csak válaszolj a kérdésekre! Főleg, ha ellenkező nemű a kérdésfeltevő! Figyeld azokat a helyzeteket, amikor kérdés merülhet fel az ellenkező nemű részéről, ekkor igyekezz párbeszédbe bonyolódni vele!

3. Ha a társasággal programlehetőség adódik a választott tevékenységen túl is (pl. kosarazás után biliárd vagy pizza), akkor vegyél részt azon! Itt már szabad a témaválasztás. te is dobj be egy témát.

Tehát fokozatosan távolodj a formális (tevékenységhez kötött) párbeszédektől az informális (filmek, kaja, könyvek, Xbox stb) felé haladva. Eközben a csak válaszoló szerepéből fokozatosan állj át a kérdezni is szokó emberére!

Minden sikerért jutalmazd meg magadat!

2019. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 17/l vagyok, és hasonlóan mint te. Nem azt mondom hogy teljesen, de nekem sikerült magamhoz képest javítani a helyzetemen úgy, hogy elkezdtem elengedni ezt a dolgot, és lazábban kezelni az embereket. Pedig én is vamennyire olyan vagyok/voltam mint te, talán rosszabb, mivel én konkrétan még egy anonim beszélgetős oldalon (anotalk,tudom nem a legjobb oldal.) is beijedtem amikor kiderült, hogy egy velem egy korosztályba tartozó ellenkező neművel beszélek,(márha tényleg annyi volt mint amennyit írt.) és konkrétan levert a víz. Mondjuk csak ekkor először és utoljára néztem fel oda magányomban. Most inkább elfoglalom magam mással. Zavaromban a beszédben nagyon össze-vissza magyaráztam, és utána persze égett a fejem (néha sajnis most is előfordul). Nem úgy tekintek egy fiúra hogy huhh ő az ellenkező nemből van, úgyhogy vele valami nagyon különleges beszélgetést kell lefolytatnom,és le kell nyűgöznöm, hanem úgy hogy mint egy másik ember aki remélhetőleg jófej lesz. Szóval a bennem lévő megfelelési kényszert is próbálom visszaszorítani. Neked is ezt tanácsolom hogy vedd kicsit lazábbra, és tartsd midig az eszedbe, hogy a beszélgetés közben nem kell bizonyítanod, hogy nem vagy fura. Akinek szipmatikus vagy annak szimpatikus leszel, akinek nem, annak nem. Majd lesz aki annak talál, és nem a furcsa embert látja benned (bár kétlem hogy annyira fura lennél) Bocsi, de hosszú kérdésre, hosszú válasz dukál.
2019. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Főleg azt, hogy normális válaszokat kaptam!

Megpróbálok majd aszerint cselekedni mint ahogy írtátok nekem hogy tegyek.


Azt kihagytam a kérdésből, hogy most még lehetőségem is lenne egy fiúval beszélgetni, mivel a barátnőm meglepetés bulijára ő volt a,, csali", akivel eltereltük őt otthonról, így meghívtuk ezt a fiút is a bulira.

(Mivel ugye nagyon jóban volt a szulinapossal és a nővérével) (azt még hozzátenném, hogy ő és a kisöcséje voltak az egyedüli fiúk a bulin)

Ez alapján az egy este alapján jófejnek tűnt, és egész jól viselte a társaságunkat is, így lehet megpróbálkozok majd nála egy beszélgetéssel.

2019. márc. 11. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, bár én annyira nem vágyom fiú barátokra, párkapcsolatra annál inkább.
2019. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!