Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hittem hogyha lesz...

Miért hittem hogyha lesz pénzem, akkor majd megteszek dolgokat amikre vágytam?

Figyelt kérdés

Évekig álmodoztam csórón, sokszor éhezve arról, hogy milyen életet fogok élni ha felküzdöm magamat. Azt képzeltem hogy majd veszek egy menő lakást, egy jó kabriót és a pénzemmel és drága cuccaimmal felszedem majd a csajokat. Ez éltetett.

Sokat tanultam, dolgoztam, telt az idő. 28 évesen van pénzem lakásra, van pénzem egy pár éves kabrióra, márkás ruhákra, tudnám hülyíteni az erre kapható csajokat. Viszont azon kaptam magam, hogy eszemben sincs ezeket megtenni! Akkor esett le, amikor beszégettem egy nagyon csinos de elég butácska lánnyal. Egy-két mondatot kellett volna csak hazudnom és meg lehetett volna, de nem tettem. Úgy éreztem nem való nekem ez a dolog, értelmetlen. Akkor jöttem rá, hogy amiért tanultam-dolgoztam, ami éltetett hogy milyen menő leszek, az nem érdekel már abszolút.

Lakás helyett is inkább egy házat tartok a jobb megoldásnak, autóban sincs sok értelme egy két személyes csomagtartó nélküli benzin zabálónak! Nőkben sem tudom elképzelni, hogy kamuból hallgatom a sminktrendeket meg hogy ki mit csinál az instán. Egyszerűen nincs kedvem ezekhez a dolgokhoz, pedig 15-20 évig alig vártam, hogy legyen végre pénzem.

Most nőhettem fel igazából? Kicsit fura ez mert ha nem lettek volna ezek a felszines céljaim akkor nem is jött volna össze semmi, így végülis hálás lehetek hogy úgy akartam élni. Mással is megtörtént ilyesmi? Vagy csak átmeneti lehet ez is?


2020. jún. 11. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Fura, évek óta járok autóval, havonta 1x az ország másik felébe csomagokkal, de a csomagtartót sosem használom, mert minek? Komolyan valaki a csomagtartó miatt vesz autót?
2020. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy idősödünk változnak az igények, meg az értékrendek.

Meg vártad, hogy huuu de jó lesz ha lesz pénzed, de az igényeidet lehet már kielégítetted, és nincs szükséged mostmár másra.

2020. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit primitív álmaid voltak. Szerencse hogy érettebbé és okosabbá váltál, gratulálok!


Csak így tovább!

2020. jún. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Fiatalon menő akartál lenni hogy mindenki felnézzen rád, valamint a pöcsöd állandó lakodalomban legyen.

Kezdesz felnőni, most már fontosabb lenne egy olyan lány aki meg is ért, egy olyan otthon ami kényelmes és ahol tudsz pihenni is.

Később majd a nyugalom és az lesz a fontos, hogy alkoss is valamit, ne csak dolgozz. Persze ha a munkádban megtaláltad akkor nem szóltam.

2020. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Sok ember nem tud ebből kitörni!

Szval feltétlen nagy dolog ez

2020. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Mielőtt válaszolnék, egy kérdés merült fel bennem... Most, hogy minden megvan, amit egykor célul tűztél ki, mi lesz az új irány, mi vált fontossá?
2020. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezek tipikusan olyan dolgok, amiről az ember 16-22 évesen álmodozik főleg. Sajnos kevés ember engedheti meg magának abban a korban, kivéve ha gazdagok a szülei és finanszírozzák. Mire pedig felépíted magadnak normál esetben idősebb leszel és változik az értékrended is, ez teljesen normális.


Én az utazást hajkurásztam mindig, mostanra lenne rá pénzem, de a karrier és a család miatt már nem vagyok olyan rugalmas, mint 18-22 évesen voltam. Sajnos a pénz és a sok szabadidő csak szerencsés esetekben párosul.

2020. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Végre felnőttél!

Nézz körül és keress új, értelmesebb célokat.

2020. jún. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Az ember fiatal korában vágyakkal, tervekkel van teli, ami reális/nem reális, de ezek hajtják előre. Aztán idővel tapasztal pozitív-negatív dolgot, így átértékeli az életet, a lehetőségeket. Nálad is hasonló dolog történt. Szerintem is mostanában nőttél fel, gratulálok az eddigi eredményeidhez:).
2020. jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az új célom igazából az, hogy letegyek az asztalra egy saját céget, ami hosszútávon meg is maradna, értéket teremtene. Most ezen gondolkodom főleg. Egy ehhez a szemlélethez passzoló, okos, kedves, törekvő barátnőt is szeretnék majd, de nem eröltetem a dolgot, majd remélem alakítja magát az élet.
2020. jún. 12. 08:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!