Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen megzakkantam volna?...

Teljesen megzakkantam volna? Jól érzem így magam, de nem tudom, hogy mennyire helyénvaló, hogy így viselkedek.

Figyelt kérdés

Röviden: teljesen teljesítményorientált üzemmódra váltottam. Folyamatosan sportolok és tanulok felváltva, munkák után kérdezősködök, olvasok, és csinálom a hobbimat, ami pénzt hozott eddig is, de most tudtam bővíteni, talán az lesz a főállásom.


Röviden elegem lett a korábbi életemből mert meguntam a robotolást, de most méginkább egy "gép" lettem. Reggel felkelek, rutinszerűen eszek, megmosdok stb., majd már látok is hozzá a dolgomhoz. Minden napom más, de csak annyiban hogy az elfoglaltságaim sorrendje változik. Néha reggeli sétával kezdek, néha keményebb testmozgással, van hogy rögtön tanulni ülök le (önerőből olyanokat, amiket tudok hasznosítani). Azelőtt jártam társaságba, filmeztem, sok elhúzott, "lazulós" délutánom (vagy egész napom) volt, most semmi. Reggeltől lefekvésig folyamatosan olyanokat csinálok, ami "előrevisz".


A ház mindig tiszta, rendezett, örökké összeszedett vagyok, teljesen megváltoztam, de ez nem megszokott. Észrevettem magamon, és mások is szóltak: furcsa lettem. Alig beszélek, kifejezéstelen az arcom, "minden rendben?" "olyan furcsa vagy" "nincs semmi baj?" meg ilyeneket kapok.


Valamiért vázolni sem akarom nekik hogy mit csinálok, mert már ment a lehúzás korábban (jó magyar mentalitás szerint...)


Mi lehet ez?



2020. jún. 12. 13:54
A kérdező szavazást indított:
A magad ura lettél, így tovább
Rendben van, de vigyázz, nehogy beszippantson ez a mentalitás
Ez probléma, próbálj változtatni
Csak magaddal foglalkozz
15 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
A szavazást csak úgy beletettem, jobban örülnék (legalább) egy-két mondatos véleményeknek, mert csak jobban tudom értékelni, ha valakinek van rá ideje esetleg.
2020. jún. 12. 13:56
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyszer már voltam kiégésközeli állapotban, itt nem volt semmi, azt, hogy kimerültem vagy "összeomlottam" kizárnám. Jól éreztem magam alaphangon előtte is, de most pláne.
2020. jún. 12. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nincs ezzel szerintem probléma, tök jó, hogy ilyen szorgalmas vagy (irigyellek). De azért arra figyelj, hogy ne válj teljesen "robottá", mert az hosszú távon nem biztos, hogy jót tesz érzelmileg. Néha muszáj beiktatni egy kis lazulást. A barátaid társaságában miért változtál meg, miért vagy szótlan?
2020. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jólesik teljesen érzelemmentesnek lenni. Néha elégedettséget érzek, vagy valami örömféleséget, de inkább csak az "ezaz, így tovább" érzés. A hagyományos értelemben vett érzelmeket nem is érzem egyáltalán hetek óta.


Az, hogy miért nem vagyok annyira része a társaságnak, ködös. Több dolog is az eszembe jutott, talán hogy "ők csak élik a hétköznapokat, én nem akarom elvesztegetni az időt". Ettől függetlenül nem nézek le senkit, mindenki azt csinál amit szeretne, de ez közrejátszhat.


A fő, hogy teljesen elszürkültem érzelmileg ha úgy tetszik. Nyugodt, magabiztos és teljesen semleges vagyok amióta ez tart.

2020. jún. 12. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szedsz véletlenül valami új gyógyszert?
2020. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PlsReplyToMe válasza:
Attól függ hányadikos vagy. Ha 7.es (én nekem a mentalitásom és a viselkedésem is akkor nagyot változott) akkor rendben van, egészen 8-9.es osztályig. Ha elmúltál 18-17, akkor valószínűleg ráébredtél, hogy neked fontosabb a tanulás, mint a barátokkal pihenés, bulizás és felborúlt az egyensúly a tanulás/szórakozás között. (Nem tudom mennyire érthető amit leírtam :'D)
2020. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!