Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a mondat, amit ha mond...

Mi az a mondat, amit ha mond valaki, akkor neked feláll a szőr a hátadon és utáljátok, ha azt mondják neked?

Figyelt kérdés

Nekem kettő ilyen van, ami nagyon fel tud idegesíteni. Az egyik a "Többre vagy képes" és ennek az összes variációja. Komolyan, ezt még senki nem mondta nekem úgy, hogy az reális lett volna. Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy támasztanak felém egy elvárást, amit én teljesen reálisan megítélve általában nem tudok megcsinálni, vagy bizonyos esetekben nem akarok, illetve még úgy is hangzik, mintha az addigi igyekezetem le lenne nézve, mintha az semmit nem érne. Pl kollégiumban fél évkor a csoportvezető beközli, hogy tök jó, sok versenyen vettem részt, negyedévhez képest hat tizedet javítottam az átlagomon, de többre vagyok képes...

A másik ilyen mondat az a bizonyos "Én csak jót akarok neked!". Rettentően zavar, ha valaki kimondja, hogy jót akar nekem. És általában csak akkor mondja ki ezt nekem valaki, ha látja, hogy nekem rossz, és ő kényszerített bele, hogy ez legyen és egyértelmű, hogy az illető nélkül nem tudok változtatni a dolgon. Ez a mondat olyan, mintha azt mondaná, hogy "Tudom, hogy rossz neked, tudom, hogy én kellek, hogy megoldjuk, de lusta vagyok segíteni. Szóval inkább azt mondom, hogy jót akarok neked, hogy emiatt is rosszul érezd magad". Komolyan, szerintem ha valaki tényleg jót akar, akkor nem hangoztatja, pláne nem akkor, amikor az ő jószándéka miatt van rosszul a másik. Bárki, aki tényleg jót akart nekem valaha, az nem mondogatta. Szerintem csak az hangoztatja a jószándékát, aki mentegetni akarja magát.


Szóval, ti milyen mondatokat utáltok nagyon, amiket nektek mondanak?


2020. jún. 14. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Fejezd már be
2020. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak
2020. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Idősebbektől hallottam főleg a következőt: hát még ezt sem tudod?

Kicsit úgy hangzik ez, mintha kb semmit se tudnál, legalábbis számomra.

2020. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Neked a legjobb.

Milyen problémád van az életben? Hazamész,nincs család,nincs kötelezettség.

A "csak jót akarok neked" az is gáz,nekem is az a tapasztalatom,hogy azok hangoztatják,akik csak rám akarják erőltetni az akaratukat.

2020. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
"kíváncsi leszek,te hogy fogod majd csinálni"
2020. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Majd meglátod.

Én megmondtam.



Nálam ez a kettő a tuti.

2020. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"Milyen problémáid lehetnek,ha eltartanak."Lehet pénz miatt annyira nem kell aggódnóm,de nem csak pénz hiány tudd stresszet okozni.Nekem a "Te többet tudsz elérni." meg ilyesmi bűntudatott okoz,mert úgy érzem nem vetettem abba a dologba elég időt,nem szeretem hallani,de nem utálom.
2020. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ismételgetik magukat mintha semmit nem mondtam volna màr rà, mintha sik süketek lennének.


Fiktiv pelda:

Ön szàndékosan kèsik.

Mentegetözök, kèsett a busz, baleset volt, akarmi akarmi,bla bla erre:

Ön szàndékosan késik.


Vagy szimplan csak megvàdolnak azzal, hogy hazudok amikor megvédem magam, vagy àllitok vmit vagy sérelmezek vmit.


Tehàt az ilyen zsàkutcàs beszélgetések amikor a màsik alapbol egy fal. Elitélö lenézö nem hall nem làt nem érdeklik érvek, csak neki lehet igaza stb.


Annyira balfék vagyok sajnos megoldani ilyen kommunikacios gixereket hogy menjen ö a p.csàba.mindig en jövök ki vesztesen az ilyenekböl. Nem tudom magam megvédeni sem.

2020. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
"Ne idegeskedj" "Engedd el magad" "Ne legyen rossz kedved"
2020. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálam a "lépj ki a komfort zónádból" ami nagyon zavaró.

Soha nem panaszkodtam, hogy sz*r lenne a komfort zónámon belül maradni, jól érzem magam így, nem akarok ennél többet elérni most.

De vannak bizonyos személyek, akiknek amúgy nem is sok köze van ahhoz, hogy milyen a személyi fejlődésem. És folyton ezt mondogatják. A legjobb, hogy példákat sem mondanak. Vagy csak nagyon bénákat, hogy "menj oda X.Y-onhoz és kérdezd meg hogy van, hogy vannak a gyerekek"

Mintha valami dedós lennék. Egy az, hogy rohadtul nem érdekel X.Y sem a gyerekei, kettő - X.Y totál idiótának nézne ha egyik napról a másikra elkezdem faggatni a hogyléte felől, úgy hogy addig semmi interakció nem volt közöttünk :D


A másik: Ha valaki megfogamlaz egy normális kritikát valaki felé, érvekkel alátámasztja stb. És mivel a személy akifelé ezt mefogalmazta, nem bírja a kritikát, és csak annyit tud benyögni, hogy "Csak irigységből mondod ezeket"


A harmadik ilyen mondat amitől a falra mászok, ha valaki kijelenti " Az emberiség megérett a pusztulásra."

Ennek a mondatnak szerintem semmilyen szövegkörnyezetben nincs értelme.

2020. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!