Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a mondat, amit ha mond...

Mi az a mondat, amit ha mond valaki, akkor neked feláll a szőr a hátadon és utáljátok, ha azt mondják neked?

Figyelt kérdés

Nekem kettő ilyen van, ami nagyon fel tud idegesíteni. Az egyik a "Többre vagy képes" és ennek az összes variációja. Komolyan, ezt még senki nem mondta nekem úgy, hogy az reális lett volna. Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy támasztanak felém egy elvárást, amit én teljesen reálisan megítélve általában nem tudok megcsinálni, vagy bizonyos esetekben nem akarok, illetve még úgy is hangzik, mintha az addigi igyekezetem le lenne nézve, mintha az semmit nem érne. Pl kollégiumban fél évkor a csoportvezető beközli, hogy tök jó, sok versenyen vettem részt, negyedévhez képest hat tizedet javítottam az átlagomon, de többre vagyok képes...

A másik ilyen mondat az a bizonyos "Én csak jót akarok neked!". Rettentően zavar, ha valaki kimondja, hogy jót akar nekem. És általában csak akkor mondja ki ezt nekem valaki, ha látja, hogy nekem rossz, és ő kényszerített bele, hogy ez legyen és egyértelmű, hogy az illető nélkül nem tudok változtatni a dolgon. Ez a mondat olyan, mintha azt mondaná, hogy "Tudom, hogy rossz neked, tudom, hogy én kellek, hogy megoldjuk, de lusta vagyok segíteni. Szóval inkább azt mondom, hogy jót akarok neked, hogy emiatt is rosszul érezd magad". Komolyan, szerintem ha valaki tényleg jót akar, akkor nem hangoztatja, pláne nem akkor, amikor az ő jószándéka miatt van rosszul a másik. Bárki, aki tényleg jót akart nekem valaha, az nem mondogatta. Szerintem csak az hangoztatja a jószándékát, aki mentegetni akarja magát.


Szóval, ti milyen mondatokat utáltok nagyon, amiket nektek mondanak?


2020. jún. 14. 17:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
'hagyjad, ez már csak így lesz.'
2020. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Amikor komolyan kérdezek valamit erre a másik a válasz helyett visszakérdez,hogy "miért ne?" És nem viccel,teljesen komolyan letudja ennyivel a beszélgetést
2020. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Neked nem jàr

Ugy sem fog menni nem sikerül értsd màr meg mindezt vigyorgo smiley-kal.

2020. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
"Naiv vagy", "Ezt sem lehet rád bízni", akkor a "pasi" szó meg a "b.sz.ki"
2020. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
"ne tudd meg"
2020. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
“Az más”
2020. júl. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Amikor kritikát fogalmazok meg egy filmre, zenére, ételre, stb..., és valaki ezzel felel: "Na, mert te tudnál jobbat csinálni, mi?!" Azaz szerinte csak az mondhat véleményt bármiről, aki képes legalább olyan szintű produktumot létrehozni, mint a szóban forgó, függetlenül attól, az-e a szakterülete.


A másik kedvencem, amikor valakivel vitázom pl. egy műszaki vagy tudományis témáról, neki elfogynak a racionális érvei, és átvált sértődöttbe: Ilyenkor gúnyos hangsúllyal így menekül ki: "Oké, oké, akkor legyen neked igazad..." De tisztán érezteti, hogy nincs igazam szerinte, csak nem képes tovább tartani a frontot.


Megyek az utcán haverommal vagy ismerős férfival, megnézek egy szép nőt, erre ő kérdezi, miért nem megyek oda hozzá. Nem fogja fel, hogy nem célom mindenkit megdugni, csak mert szép combja van.


Nők szeretnek érvelés helyett bebújni az "Ezt te nem értheted." bunker fedezékébe, utalva arra, hogy a férfi egy korlátoltabb, egyszerűbb állatfaj, és minden magasabb szintű érzés az női lélek privilégiuma.

2020. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Szedd össze magad", szinte minden szó ami röviditve van, "csak jót akarok", "Pasi".
2020. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdezem a megrendelőtől: "És mikorra kell meglennie?" Mire ő: "Tegnapra."


A "Vágod?" kérdés mint az "Érted?" szinonimája.


"Legyen szép napod!" vagy a "Szép napot neked!" köszönés.


Nőtől, akinek nem jöttem be: "Remélem, megtalálod, akit keresel!"


Műszaki analfabéta ismerőstől, aki valami informatikai problémáját szeretné szívességből megoldatni velem: "Te egy zseni vagy, hogy neked ez maximum öt perc lenne..." (Ezek után fél napot kell küzdenem, hogy pl. leirtsam a vírusokat a windows95 -ös pentium gépéről.)


"Ne gondolkozz, csak kezdd el csinálni, menni fog az!" Pl. amikor egy laikus úgy képzeli a szoftverfejlesztést, hogy leírom az első pár sort, aztán már könnyen jön a többi.



#17 -es voltam.

2020. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!