Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a maximalizmusunktól?

Figyelt kérdés
Segít elérni a céljainkat és talán jobban teljesítünk tőle, de örökké elégedetlenné tesz.

2020. jún. 15. 13:55
1 2
 1/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
27%

Nekem sokat segitett ebben a munkahelyem. Latom, hogy a sok fiatal, aki hajt, hova vezet, es nem azt ertekeljuk, ami igazan fontos. 40 eves fiatal betegek, jol szitualtak, barat az sok van, de a parkapcsolat nem alakult, melle meg van egy jo kis gyomorfekelye majd perforatioja, vagy valami daganata.

A masik, hogy sok embert megismertem az eletukkel egyutt. Baratnom, aki 35+, albiban tengodik egy gyerekkel, es nincs erdemben semmire penzuk. 25 evesen en meg le se merem irni hol tartok, mert ugy is csak a lepontozas jon, es megsem koltok annyit mint ok ugy a hetkoznapokban, mert nincs ra idom. De mar kar annykra maximalistanak lennem, ennyi idosen tobbet elertem, mint az orszag lakossaganak a 90 %-a.

En is allandoan ezen kattogom, hogy na, meg ezt nyomjuk meg, abba vagjunk bele, legy a melohelyen is perfect, de ah...

Igazabol konnyu mondani, hogy nem szabad ilyennek lenni, de ez nem dontes kerdese. Annyi, kicsit jobban megtanultam ertekelni dolgokat, es talaaaan picit visszabb venni, hogy oke, eleg csak a melo par hetre meg a szokasks dolgok, nem kell melle meg ez vagy az, nyelvtanulas, meg a hatvanadik befektetesi lehetosegen rugozni.

2020. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell megszabadulni tőle, hanem a megfelelő dolgokra irányítani.
2020. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az elmúlt 60 évben remekül elvoltam vele, erre a kis időre meg már nem érdemes megszabadulni tőle.
2020. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Tudatosan. Mikor elkezdenek kattogni az agykerekek, hogy "de még nem tökéletes, jobban is lehetne", akkor állítsd magad takarékra és dőlj hátra. Ilyen egyszerű.
2020. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A maximalizmus a kritika nem tűrése. Talán figyelni kéne mit mondanak a többiek és nem csak a saját fejed után menni. Vagy egyedül dolgozni:)
2020. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A maximalizmus az, hogy mindenben a legjobbak akarunk lenni. Ami nyilván lehetetlen.
2020. jún. 15. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne lehetetlen?
2020. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenben a legjobbnak lenni? :D Mert vannak mások is, akik jók a dolgokban, nem vagyunk egyedül királyak.
2020. jún. 16. 10:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te egyszerre akarsz a legjobb atomtudós és a legjobb prosti lenni? Az nyilván lehetetlen. Egy életpályán viszont egyáltalán nem az.
2020. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szószerint értendő hogy minden, de igen :D Csakhogy egy pályán is, ha pl. azt vesszük, hogy legjobb Magyaroszágon, de a világ több, mint Magyarország.
2020. jún. 16. 11:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!