Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudok valamit csinálni?...

Tudok valamit csinálni? Gyökér vagyok, ugye? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Alapból véve tényleg egy kedves és jószívű vagyok. Szívesen osztozkodom az ennivalómon is(csoki, chips...) Nem szoktam másokat piszkálni, nem teszek rossz megjegyzést rájuk.


De néha annyira gonosz dolgokat tudok mondani, hogy én is meglepődök. Egy pillanat alatt váltok. Főleg üzenetben. Személyesen nem igazán szoktam, de előfordult már. Leginkább a hozzám közel álló embereknek mondok rossz dolgokat. Vagy egyszerűen csak bunkó vagyok velük. Pedig nem akarok.


Annyira fura. Egyszer beszélgettem a barátaimmal. Boldog voltam, nevettem. Nekem jött véletlen egy fiú és azt mondtam neki, hogy: 'Ba** meg. Gyere nekem, te idióta.'

Igaz, hogy simán ki tudod volna kerülni, de akkor is... Még csak nem is szoktam káromkodni. Ezután volt egy enyhe bűntudatom, de továbbra is nevettem és jól éreztem magam.

Még példa: '-Mi a bajod?

-Te vagy a bajom!' Még csak nem is volt semmi bajom! Mégis ezt írtam. Fogalmam sincs miért.

Múltkor azon akadtam ki, hogy megkérdezték miért takarítok ennyit.


Ráadásul néha elég rossz dolgokra gondolok. Csak fel ugranak képek, hogy éppen valakit megölök, vagy látok valakit meghalni és nem teszek semmit.

Nem akarok ezekre gondolni. (Nem hiszem, hogy valaha is bárkit bántanék, szóval úgymond nem félek attól, hogy van egy sötét oldalam vagy mi. Már próbáltak megölni, és senkinek nem kívánom, főleg nem akarom okozni valaki halálát.)


Plusz hirtelen jönnek ezek a gondolatok..és csak elgondolkozok, hogy mi lenne ha...? Azután eszembe jut, hogy nem szabadna ilyenekre gondolnom és másra koncentrálok.


17 éves vagyok.


2020. jún. 17. 23:14
 1/1 Tabbouleh ***** válasza:
100%
Először is, kérlek engem ne küldj el a pcsába ( :'D), szerintem nem tudod rendesen kezelni az érzelmeidet. Ezt lehet fejleszteni. A furcsa gondolatokkal szerintem érdemes lenne elmenni valahova, akinek tudsz beszélni erről (pl. pszichológus). Nekem is vannak ilyen hirtelen átváltásaim (16 vagyok) és olyankor nagyon-nagyon megbántom a másikat, ok nélkül is akár. Nekem az segített, hogy egy hatalmas, mély levegőt vettem és befogtam a szám.. Komolyan😂😬 nehéz, de legalább nem tiprod a másik önbecsülését a földbe.
2020. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!