Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz élethelyzet - Merre tovább?

Rossz élethelyzet - Merre tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28/F és súlyosan depressziós vagyok, mert rosszul intéztem eddigi életemet. Rossz döntéseket rossz döntésre halmoztam, általánosban nem tanultam jól, 5 éves szakmunkás iskolába kerültem, mely bár jól fizetne, nem állna a kezemre (épületgépész klímás) és gyakorlati tudást sem sikerült szereznem a szakmából (nem volt megfelelő a szakmai gyakorlati helyem). Aztán 3 éves érettségi osztályban elvégeztem az érettségit majdnem kítűnően (egyedül a matek volt az, ami lehúzta, számolással erős gondjaim vannak férfi létemre).

Ezek után dolgozni álltam, előbb egy gyorsétterembe, majd egy állami szervi irodában, ahol azóta is vagyok és vegetálgatok. Előrelépési lehetőség nincs, fizetés bérminimum, tanulni/vállalkozni nem lehet mellette, mert bizalmi munkakör. Munkát hiába váltanék, nem vesznek fel, mert se tapasztalatom, se nem szeretik alkalmazni a közigazgatási dolgozókat és ráadásul keleten lakok.

Főiskolán próbáltam egy köztes időszakban a Programtervező BSC szakot, de sajnos az első félévbe kiestem és inkább kiiratkoztam szégyenemben (nem tudtam volna finanszírozni önköltségesen).


Változtatni szeretnék az életemen. Szeretnék olyan munkát csinálni, mellyel megalapozom a jövőmet, de félek, hogy már elkéstem. Gyűjtögetem a pénzem, hogy tudjam finanszírozni a szakmát, amit tanulnék (eddig 1 millió forint jött össze), de nem tudom, hogy mi lenne számomra ideális és kivitelezhető. Művészi hajlamaim vannak, nagyon jól tudom kezelni a képszerkesztő és vágóprogrampkat, van kreativitásom és nagyon odafigyelek a részletekre. Viszont nem tudom, hogy ezzel kezdhetek-e valamit, nem hangzik valami földhözragadt dolognak, hogy én csak úgy photoshoppolgatásból megélek. Szobafestészetre is gondoltam már, de megint nem tudom, hogy ez mennyire állná meg a helyét az én kezemben.


Nektek van esetleg ötletetek?



2020. jún. 18. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hallod leírtad a lényeget. Van ami érdekel és jó vagy belőle joég hát higgy már magadban! Tudod hányan akarnának valamiben tehetségesek, jók lenni? Sokan ülnek bent egyetemen aztén azt se tudják mi is a konkrét cél, hiányzik a gyakorlati tudás stb. Neked meg megvan a gyakorlatod bizonyos softwarekhez.

Nem gondolták arra, hogy fotóznál mellette és így fejlesztenéd magad? Akár felvételizhetnél egy ilyen kurzusra, oda nem nézik a matektudásod meg ezeket pont leszarják, azt nézik mit tudsz. Ne akarj olyan képzésre menni, amivel csak szenvednél csak hogy legyen egy diplomád. Én abban fejleszteném magam amiben jól érzem magam.

2020. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szobafestőként is simán meglehet élni ha nagyon jó vagy és vonz a dolog.
2020. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!