Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gond, ha a pénz az első/másodi...

Gond, ha a pénz az első/második legfontosabb dolog az életemben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megnéztem néhány statisztikát, egy-két dokumentumfilmet, elolvastam néhány könyvet, és minden történetben - legyen kitalált vagy élettörténet -, a társadalomban, egyének életében: szinte mindenhol csak a pénzt látom, mint probléma/jó élet forrását. Érzelmileg stabil vagyok jó szinten tartott kapcsolatokkal, teljesen rendben érzem az életem, de pénzem az nincs. Nevetséges keresetem van (a válságot kérlek titeket hagyjátok ki a válaszaitokból), talán rosszabb is lesz (pedig nem vagyok pesszimista), és ebből egyre jobban elegem van. Beszélek három nyelvet, mégsem tudok olyan helyre menni, ahol tudom valamelyiket vagy többet használni, és legalább többet kapnék mint a mostani helyemen.


Röviden: mindent a pénz irányít, ezt eddig is tudtam, de valahogy most ismertem fel "teljesen". Ebből jött az ötlet, hogy nagyon meg fogom szedni magam "kerüljön akármibe is". Nyilván nem szó szerint, de időt és energiát nem fogok sajnálni rá. Csak leírtam ezeket, hogy ne üresfejű pénzéhes sz.nak gondoljatok, lássátok hogy rendben vagyok, vannak azért bennem értékek (remélem).


Minden érdembeli választ ezer örömmel felpontozok, hisz nekem is érdekem. Előre is köszönöm mindenkinek aki reagál a kérdésemre valamilyen módon!



2020. jún. 18. 23:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez komoly probléma
Nevezhető problémának, de nem komoly
Ez megszokott dolog a mai világban
Egyáltalán nem probléma
30 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és értelemszerűen ötletcsírákból közel két tucatot sikerült magamnak felírnom egy listára az elmúlt napokban. Ezeket egyesével ki is fogom dolgozni, mihez milyen tőke kell (ha kell), és így tovább. Nem csak az álmodozás van szerencsére, teszek is érte, úgy is tettem fel a kérdést, csak ez lemaradt.
2020. jún. 18. 23:19
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

"Ez megszokott dolog a mai világban" Hamis, ez mindig megszokott volt.

Sajnos bármennyire is nem tetszik a pénz egy meghatározó dolog. Nagyon fontos a szeretet, de amikor ott állsz, hogy otthonra és ételre van szükséged igencsak fontos a pénz. Az sem önzőség, ha az ember szeretne egy kicsit jól élni, nyaralni, utazni.

A pénz egy szükséges rossz.

2020. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Végülis remek dolog, ha az ember rájön egyszer, hogy tudja magának lapátolni valamilyen jó ötletből. Ott van a Bitcoin, a YouTube, Facebook, Instagram, a Microsoft, Apple, stb. Ezek az emberek kitaláltak valamit, felépítették (némelyek egy élet munkájával, mások rövid idő alatt), és annyit kerestek hogy a kötegeket téglának használva felhúzhatnának belőle egy várost. Lehetséges minden, éppen ez fogott meg az egészben engem is. Hogy nem reménytelen, de teljesen egyetértek veled, és köszönöm a válaszod!
2020. jún. 18. 23:28
 4/12 A kérdező kommentje:

3.

Kifejtés nélkül ez csak sértés.

2020. jún. 18. 23:28
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez szerintem önmagában még nem sokat mond el rólad. Mit csinálsz a pénzzel? Mire költöd? Vagy csak halmozni akarod? És hogy állsz az emberi kapcsolataidhoz?

Az, hogy valakinek fontos a pénz teljesen természetes, hiszen manapság ez nem csak a túlélés, hanem az élhető élet kulcsa is. Akinek nincs elég pénze, annak igenis rányomja a bélyegét az életminőségére, és a lelki állapotára, szóval nem meglepő, ha az embereknek egyfajta komplexusa lesz, hogy minél több legyen belőle.

Gond akkor van, ha ez beszennyezi az értékrendedet.

2020. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Azt mondják, hogy az ember halálakor már csak az a fontos, hogy ki fogja a kezét halála pillanatában.


A pénz az életed stabilitásához és kényelmesebbé tételéhez kell, de ha elkezd uralkodni rajtad, akkor hiába lesz sok pénzed. Mivel pont erre az útra készülsz lépni, gondolkozz el azon, hogy milyen áldozatot vagy hajlandó hozni azért, hogy sok pénzed legyen. Lemondasz az egészségről, párkapcsolatról, szabadidőről? Én a munkámból adódóan sok olyan emberrel találkozok, akik a klasszikus értelemben vett jómódú emberek. Kevesen vannak közülük akik a pénzt a helyén kezelik az életükben, sok a munkamániás, elvált, szenvedélybeteg, akit utálnak a gyerekei, stb. Azok kiegyensúlyozottak köztük, akiknek nem a pénz a mindenük és nem akarnak mindig többet, hanem képesek elégedettek is lenni azzal amijük van.


Szegényként nehéz elképzelni a fentieket, és törekedni is kell mindig a jobbra, de rossz úton jársz, ha a pénz köré építed az értékrended.

2020. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Érzelmileg stabil vagyok jó szinten tartott kapcsolatokkal, teljesen rendben érzem az életem, de pénzem az nincs."


Itt leírtam, hogy rendben van az életem minden része, csak a pénz hiányzik belőle. Nem borítaná fel az értékrendem. Tanfolyamokra akarok járni hobbiból, esetleg egyetemre úgy, hogy nem kell mellette dolgoznom vagy a szüleimre hagyatkoznom (23 éves vagyok, még velük élek) utazni, jó ételeket enni, rengeteg könyvet beszerezni, egy szép autó sem ártana, festeni szeretnék, az sem két forint ha jó eszközöket szeretnék hozzá, szeretek sportolni, de a megfelelő felszerelések és étrendkiegészítők (nem a fújószerek) is drágák, ilyesmik. Nem csak az üres gubbasztás lenne a kétmilliós tévém előtt a bőrkanapén, élni akarom az életem, nem azért születtem meg, hogy robotoljak, és egyszer csak leforduljak valamikor munkába menet a busz üléséről, vagy valami hasonló. Szélsőséget mondtam, de nyilvánvaló mire gondolok. Értelmes dolgokra költeném természetesen.

2020. jún. 18. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Oké, így azért sokat árnyaltál rajta :) amit tudok még javasolni olvasgatásra és pénzügyi tudatosság fejlesztéséhez az a kiszámoló blog, sokat lehet tanulni belőle a pénzügyekről, megtakarításokról stb
2020. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik. Tudsz nekem könyvcímeket (letölthető PDf lenne a legjobb a pénz miatt megint:D), vagy weboldalakat, ahol ezekről írnak? Angol, német és francia nyelvű is jöhet (ki tudja, hátha beszéled valamelyiket :) )
2020. jún. 18. 23:57
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Nincs ezzel semmi gond. A pénz a mozgatórugója a világnak kár ezt tagadni.

Inkább azon aggódnék, hogy 3 nyelvel (ha ezek tényleg valós, használható nyelvtudást jelentenek) ennyire nem boldogulsz, akkor lehet, hogy ez a kinyilatkoztatás sem ér kb semmit.

2020. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!