Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gond, ha a pénz az első/másodi...

Gond, ha a pénz az első/második legfontosabb dolog az életemben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megnéztem néhány statisztikát, egy-két dokumentumfilmet, elolvastam néhány könyvet, és minden történetben - legyen kitalált vagy élettörténet -, a társadalomban, egyének életében: szinte mindenhol csak a pénzt látom, mint probléma/jó élet forrását. Érzelmileg stabil vagyok jó szinten tartott kapcsolatokkal, teljesen rendben érzem az életem, de pénzem az nincs. Nevetséges keresetem van (a válságot kérlek titeket hagyjátok ki a válaszaitokból), talán rosszabb is lesz (pedig nem vagyok pesszimista), és ebből egyre jobban elegem van. Beszélek három nyelvet, mégsem tudok olyan helyre menni, ahol tudom valamelyiket vagy többet használni, és legalább többet kapnék mint a mostani helyemen.


Röviden: mindent a pénz irányít, ezt eddig is tudtam, de valahogy most ismertem fel "teljesen". Ebből jött az ötlet, hogy nagyon meg fogom szedni magam "kerüljön akármibe is". Nyilván nem szó szerint, de időt és energiát nem fogok sajnálni rá. Csak leírtam ezeket, hogy ne üresfejű pénzéhes sz.nak gondoljatok, lássátok hogy rendben vagyok, vannak azért bennem értékek (remélem).


Minden érdembeli választ ezer örömmel felpontozok, hisz nekem is érdekem. Előre is köszönöm mindenkinek aki reagál a kérdésemre valamilyen módon!



2020. jún. 18. 23:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármibe is kezdesz az ötletbankod tételei közül, olyat siettess, amiben hamar és könnyen hasznosulhat a nyelvtudásod, és hadd tegyem hozzá, a szövegírási készséged is, mert ezek önmagukban olyan versenyelőnyök lehetnek, amikkel a felső pár százalékban találod magad cégként is, meg vezetőként is. Van egy olyan érzésem veled kapcsolatban, hogy felkészülésnek álcázva halogatsz, miközben számodra is nyilvánvaló, hogy ha te tolod meg a szekeredet, akkor ember nem állítja meg.
2020. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem probléma.


Egészséges akarsz lenni? - igen.

Szeretve akarsz lenni? - igen.

Anyagilag stabil akarsz lenni? - miért ne??


Igen, a pénz ma a legfontosabb dolgok egyike. Nem MAGA A PÉNZ, hanem mindaz a lehetőség, ami vele jár.


Nyilván egy lakatlan szigeten egész más lenne a hangsúly, ott a pénz értéktelen volna, mivel nincs kivel kereskedni, de az emberi társadalmakban a pénz a bizalom jelképe. Bízhatsz abban, hogy a boltban kapsz kenyeret azért a pár papírdarabért (vagy akár a szemmel nem is látható bitekért, amit átír a bank egyik számláról egy másikra, ha kártyával fizetsz), míg a boltos is bízhat abban, hogy a tőled kapott pénzért ő is tud máshol venni dolgokat, amire szüksége van.

2020. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!