Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért okoz örömet ha új...

Miért okoz örömet ha új dolgot tanulok meg?

Figyelt kérdés
Elkezdtem "mélyebb" és komolyabb irodalmat olvasni. Csáth Géza, Nietzsche, stb. Ezeken kívül még a történelembe is jobban belemélyedtem, meg vettem néhány pszichológia témájú könyvet is. MIkor ezeket olvasom, néha észreveszem, hogy valami örömhullám csap meg, mintha valami megváltás lenne egy-egy sor vagy téma felboncolása. Mi okozza ezt a nagy örömöt amikor új ismerettel találkozok?

2020. jún. 19. 06:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Talán olyan igazi nagy megkönnyebbüléshez tudnám a legjobban hasonlítani. Vagy mikor a talált pénznek, meglepetésnek/ajándéknak örül az ember. Nem nézlek titeket hülyének, csak az örömnek is annyi fajtája van, hogy gondoltam kicsit szűkítem a kört.
2020. jún. 19. 06:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert érdekel a téma, és rájössz valami olyasmire, amire eddig nem gondoltál, így sikerélményed van, úgy érzed, hogy fejlődsz.
2020. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A pszichológiai jelenség érdekelt volna, azt magamtól is tudom hogy sikerélmény. Nem önigazolásért jöttem, azt meghagyom az első válaszolónak :)


Kicsit bővebben tudsz valamit az ilyenfajta "önjutalmazásról"?

Forrás is jó ha eszedbe jut valami.

2020. jún. 19. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem kérdés, hanem ömlengés arról, hogy milyen különleges vagy hogy már Csáth Gézát olvasol és kérsz minket áruljuk el, hogy mégis honnan fakad benned ez az fantasztikusan egyedi érzés.
2020. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam erről semmit, de nem is érzem hogy kell. Én zabálom a könyveket és a tudást már kamaszkorom óta. Tágulni a legjobb dolog: tapasztalás útján fejlődni. Több leszel, nagyobb, és ez a cél. Amikor felfedezel dolgokat, összeáll minden, összekötsz egyre több dolgot, te magad válsz a világgá.


Gombázni próbáltál már? Na akkor egy mélyebb dimenzióban értesz meg dolgokat, akkor apám tényleg te magad leszel a világ, amit elemzel. Ez a paradoxon pedig őrületes tudást ad. Én is olvastam irodalmi és pszichológiai könyveket, de sokuk kuka volt. A törit pedig átírják, ahogy kedvük tartja. Ezért apokrif, nagyon régi könyveket olvasnék, vagy azok tanulmányozását. De a legjobb, ha valami jólelkű professzor előadását meghallgatom, aki maga kiásta ezeket és összekötötte a pontokat.


Javaslom Müller Pétert, most őt kezdtem el olvasni. Isteni könyveket ír.

2020. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert normális vagy. Ha nem kamu a kérdés, és nem vagy olvasó ember már gyerekkorod óta.
2020. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!