Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan dolgot tanulok amit nem...

Olyan dolgot tanulok amit nem szeretek. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

Programozáson vagyok és gyűlölöm. 11.-es vagyok.

Újrakezdeni nem látom értelmét! De az a baj, hogy ez kihatással van az eredményeimre is. 1 hónap telt el de, már van 1,2,3 minden! Ez minden tantárgyra kihat. Kreatív embernek tartom magam és ez a szak nem ad kibontakozási lehetőséget. Úgy érzem megfojt és csak szomorúvá tesz ha belegondolok! Érdemes végig szenvednem ezt és majd egyetemre más szakot választani?

Szüleim azt mondják csináljam, muszáj stb. Oké de, ettől én még nem leszek boldogabb!



2017. okt. 9. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont programozáson szerettem volna lenni és kereskedelemre kerültem. Amit utáltam. Igen ez baj.
2017. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sok mindent nem tudok tenni! És ez a baj! Belülről emészti az ember magát. Mert 8.-ban hozott egy rossz döntést!
2017. okt. 9. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz helyzet, én tudom milyen, de középiskolásként sajnos még nehezebb ez, mert gondolj bele megint előröl kezdeni egy másik szakmával? Ráadásul a szakközepek 3 vagy 4 évesek, ami nem kis idő. Ha érettségi utáni képzésben lennél könnyebb lenne, mert ott bármikor lehet váltani, ráadásul azok 2 évesek, vagy néhány hónapos, ha tanfolyamról van szó. De ha nagyon rámegy az egészségedre és végképp nem bírod nincs más választás. Ha meg a szakma nem is, de érettségi manapság mindenképp jó ha van, de ez rajtad áll, vagy túléled, ami még maradt vagy lépsz tovább. Esetleg mentő helyzetnek tudom javasolni a munkaügyi központ által támogatott tanfolyamokat.
2017. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez rossz így!

Szeretnék külföldön tanulni. Egyetemen. Mert érzem oda tudnám magam tenni, ha élvezném! De ez így semmiféleképpen sem mehet addig, míg így vagyok.

2017. okt. 9. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt kell csinálni, hogy az utált tárgyakat kettes szintre célzod be, nem többre, ami érdekel azt viszont a lehető legjobbra. Ha tudod, mit akarsz tanulni egyetemen, akkor célirányosan arra készülhetsz, miből kell emelt szintű érettségi, nyelvvizsga, miért jár pluszpont. Ha nincs semmi célod, akkor tényleg gyorsan a süllyesztőben találod magad.
2017. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben engem sem érdekelt a programozás ezèrt is más irànyba mentem el. Utólag viszont látva, hgy milyen lehetőségek vannak benne már bánom. Utólag ezek miatt viszont már ezt választanám. Ismerősök otthonról dolgoznal külfoldi cégeknek több ezer eurós pénzért online, olyan országokba kapnak munka vízumot ahova programozón kívül mással magyon nehéz. Saját ötleteik alapján appokat és egyéb dolgokat fejlesztenek a szabad idejükben maguknak. ( páran ebből itthon is rommá kerestél magukat ). Egy szóval most úgy érzem, hogy a perspektîvák miatt mást se csinálnék mint ezt.
2017. okt. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a tanárom és én szerintem is a humán tantárgyak állnak jól nekem! A logikám nem olyan jó! Matekból átlag 3-as szintet hozom!
2017. okt. 12. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon rossz olyat tanulni, amit nem szeretsz. De ha tovább akarsz tanulni - és feltételezem nem infó felé, akkor hozdd a kötelező tárgyakat /érettségi/ 4-5re, a többinél meg bőven elég a kettest úgysem számít sehol... Hozott pontok felvetelinél meg a matek magyar, nyelv , tori +1 természettudományos, arra figyelj, hogy azok legyenek jok ha mennel tovabb felsőoktatásba:)
2017. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megpróbálok belehúzni és tovább lépni rajta!

2017. okt. 14. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!