Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ez akadályoz abban,...

Tényleg ez akadályoz abban, hogy beszéljek a céljaimról, ha kérdezik?17

Figyelt kérdés

Ha suliba van valami pályaorientációs cucc, vagy csak egy közeli rokon megkérdezi, hogy mi a tervem gimi után,mi szeretnék lenni, vagy ilyesmi, mindigis azt mondom, hogy nem tudom. Pedig nagyon jól tudom, hogy mit akarok kezdeni magammal, csak félek, hogy azt fogom hallani valakitől, hogy nem vagyok rá képes, vagy épp nem nekem való a dolog. Igazából régebben is ilyen voltam, de az első gimis évebe lett durvább ez nálam. Emlékszem voltunk páran a kollégiumi csoportból egy töri versenyen és kajáláskor beszélgettünk és a csoportvezetőnk is ott volt. Én egy fél mondatra említettem, hogy szeretem a törit, viszont szerintem nagyon nehezen jegyzem meg az évszámokat. És hát az a tanárom nem a szép megfogalmazásairól híres, akkor meg már enyhén ittas is volt és azt mondta, hogy a töri évszámok nélkül semmit sem ér, és így technikailag semmit nem tudok, nehogy olyaivel akarják foglalkozni, amihez kell a történelem. (Egyébként funfact, a verseny szóbeli részénél ennek a tanárnak a két csapata közül, ami nyolc embert takar, többnyire én tudtam bármi értelmeset válaszolni a kérdésekre, még az évszakosokra is...) Szóval ez az eset óta nehezebben beszélek a céljaimról, pedig amúgy a kollégiumi csoportvezetőm véleménye soha nem érdekelt, őszintén egy gyökérnek tartom ennél komolyabb okok miatt, amik nem mind érintenek engem közvetlenül, amit most nem részleteznék a felismerhetőség végett.



Szóval szerintetek a céljaimról azért nem szeretek beszélni mert ez befolyásolt, vagy mivel alapból sem szerettem ilyenekről beszélni úgy is ilyen lettem volna?



2020. jún. 19. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Alapból is ilyen lettél volna
A tanárod befolyásolt ennyire
A kettő közös hatása
Egyéb (légyszi fejtsd ki kommentben)
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanilyen vagyok
2020. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem feltetlenul baj ha nem beszelsz a celjaidrol. Valamilyen kkutatas arrol szamolt be h egy vallalkozas otlet annal kevesbe valoszinu h befut minnel tobb velemenyt hallgat meg az ember, mert mindig lesz aki a buktatokat latja es elbizonytalanit.


Persze erdemes par ember tanacsat meghallgatni.

2020. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudod megmondani, hogy alapból milyen vagy, előtte mit gondoltál magadról, mennyi önbizalmad van, mennyire szoktad például a véleményedet felvállalni mások előtt. Mindenesetre az biztos, hogy mélyen érintett vagy érzékeny pontodra (önbizalom) tapintott a tanárod, mikor ezt mondta. Ami nem is csoda, mert a tanárod egy tapló, más tanár a két kezét összeteszi, ha valakit érdekel a tantárgya, és segít neki benne, ha saját meglátása(...) szerint gyengébb benne. Kívánom neki, hogy senki ne figyeljen oda rá az óráin...
2020. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is ugyanilyen vagyok. 16L
2020. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a megfelelő emberekkel beszélsz. Sokáig én sem értettem, miért mondják ezt.

Nekem vállalkozási ötletem volt. Akárkinek mondtam, mindenki lebeszélt róla.

Aztán beszélgettem egy vállalkozóval, aki azt mondta, hogy jól csinálom, mert ha kimondtam, akkor már jobban nyom az egész és meg is kell csinálnom. Akikkel beszéltem, ők csak azt várják, hogy elbukjak.

Viszont ha támogató közösségben vagy, ők nem a bukásod várják, hanem a sikereid. Most már ilyen emberekkel veszem magam körbe. Persze van, hogy nem siker, de sosem nevetnek ki, nem gúnyolnak. Kérdezik, hogy miben tudnak segíteni.


Keress olyan embereket, akik hasonlóan küzdenek a céljaikért és onnantól nem fog érdekelni más véleménye.


Mellesleg a mai napig én is sokszor mondom, hogy nem tudom. És nem azért, mert nem merném elmondani, hanem mert tudom, hogy úgy sem értené, amit mondok és csak felesleges magyarázkodás lenne az egészből.

2020. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak én 20 vagyok. Jó látni, hogy vannak hozzám hasonló emberek.
2020. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!