Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért ítéli el,...

A társadalom miért ítéli el, ha valaki az öngyilkosságot választja?

Figyelt kérdés
Miért kell kényszeríteni valakit arra, hogy boldogtalanul élje le az életét? Az öngyilkosság jó pár esetben egy megoldás, amivel minden gondnak véget lehet vetni.
máj. 3. 19:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Én nem ítélem el, de azokon az öngyilkos típusokon csak röhögni tudok, aki pl. ide jön fel, és kiír egy ilyen kérdést: "Úgy döntöttem véget vetek az életemnek, mi a véleményetek?" Érted, feljön ide, hogy ő most kinyírja magát, és hogy ezt véleményezzék számára totál ismeretlen emberek. Az ilyennek nincs ki a 4 kereke, de komolyan.
máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabad világ van, azt csinálsz amit akarsz, akár öngyilkos is lehetsz, a másik pedig szabadon kifejtheti erről a véleményét. Nem kényszerít senki semmire.
máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, mindenkinek magánügye, mit gondol az öngyilkosságról.

Másodszor, ha valaki öngyilkos akar lenne, az nem foglalkozik azzal, hogy random emberek mit gondolnak utána

máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

"Miért kell kényszeríteni valakit arra, hogy boldogtalanul élje le az életét?"

. Szerintem senkinek nem ez a célja.


Egyébként a logika az, hogy ölni rossz. Pont.


Gyakorlati szempontból meg az esetek többségében lenne más kiút, az öngyilkosság nem igazi megoldás. Amúgy tisztában van az értelmesebb azzal, be a halálvágy mindig patológiás állapot, ami szakembert kíván, nem kioktatást.

máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem aki nem tartozik felelősséggel senkinek (pl. kiskorú gyermek) és szenved az nyugodtan ölje meg magát, ha teljesen kilátástalannak érzi magát. Azt tudom elítélni aki széttrancsírozza magát a vonat előtt a peronnál ahol rengetegen látják és traumatizolja őket vagy úgy öli meg magát, hogy árt másnak (pl frontális karambol, lakás gázpalack robbantás stb).
máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
nem kényszerít senki semmire, arra se hogy boldogtalanul élj. Ez rajtad múlik.
máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
ha meghaltál mindegy ki mit gondol. Az öngyilkos is egy halott
máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Én nem ítélem el. Borzalmas belegondolni abba, hogy valaki mennyit szenvedhetett, mielőtt rászánta magát erre a döntésre. Valószínű pokol feletti kínokat élhetett át..
máj. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel hogy ki ítéli el

Azért nem tettem meg meg mert egyelőre felek tőle

máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az egy dühít, mikor úgy lesz valaki öngyilkos, hogy azzal másokat is veszélyeztet. De valószínűleg olyan szinten mentális beteg, hogy már nem érinti meg semmi.
máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!