Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire gyerekes és kislányos?

Figyelt kérdés
21 vagyok, papíron felnőtt és ehhez képest kb. mindenki úgy kezel mint valami pisis kislányt. Senki nem vesz komolyan és igazából sokszor én is azt érzem, hogy bőven le vagyok maradva ahhoz képest, ahol tartanom kellene. Nincsen semmi tapasztalatom semmilyen téren. Tanulok, a szüleimmel lakok, nem tudtam még dolgozni, nem volt még kapcsolatom, nem utaztam mindenfelé, nem végeztem semmilyen egyéb képzést, nem vezetek (bár jogsim van), nincsen sok barátom stb., tulajdonképpen soha nem csináltam semmit, nem voltam sehol, nincsenek kapcsolataim, nincsen tapasztalatom és nem is értek semmihez. A családban mindenki sokkal (legalább 15 évvel) idősebb nálam, szóval otthon én vagyok és szerintem örökre maradok is "a kislány"... kb. mintha 5 éves lennék, úgy kezel mindenki. Az ismeretlen felnőttek szintén. Viszont a kortársaim között is azt tapasztalom, hogy én egyből le vagyok írva, nem tekintenek rám egyenlő félként és inkább kerülnek vagy max. pesztrálnak. Tök gáz és megalázó is.
2020. jún. 19. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól még, mert állításod szerint, nem értessz semmihez, nem leszel gyerekes, kislányos.

A viselkedésed is olyan? Mert azon tudsz változtatni.

De egyébként mindenki gyerekes valamilyen szinten, még az 50 évesek is.


A családod azért viselkedik veled így, mert te vagy a legkisebb, majd lesz ez máshogy, ha családod lesz.


Lehet az ismeretlenek azért viselkednek így veled, mert kislányos arcod van és fiatalabbnak nézel ki, mint amennyi vagy. :)

2020. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az hogy ne legyél ilyen, másodlagos. Az elsőnek annak kéne lennie SZERINTEM, a helyedben ÉN erre fókuszálnék, hogy ne érezzem magam rossznak, csak azért mert bizonyos dolgok nem voltak meg az életedben.


Most már tudod, mit szeretnél, így kezdhetsz felnőttesedni, átváltozni, ami jó.


Hátha segít neked a saját tapasztalatom, röviden:

Én vékony voltam sokáig, gépeztem egész nap otthon, ki voltam közösítve párszor, stb. Nekem is voltak hiányosságaim, mint neked. Nem voltak igazi barátaim, nem voltam érett gondolkodású, nem tudtam hogy kell beszélni a lányokkal. Most totál ellenkezője. És ahhoz hogy ezt elérjem, nem kellett sok. Szimpla tanulás, önelemzés, önmegfigyelés, kondizás, csak máshogy gondolkodtam.


De ami a legfontosabb itt az, hogy magad iránt ne érezz rosszat. Nem is tudom kihangsúlyozni mennyire számít ez, hogy magadat ne ítéld el, mert te fontos vagy, számítasz, és igazából a környezeted is tehet arról, hogy ilyen lettél. Ha X féle emberek közé születsz, teljesen más vagy, ez még egy plusz ok, hogy szeresd magad.


Én is 20 vagyok, és le voltam maradva. Nem volt se jogsim, csak érettségim, nyelvvizsga. Mások egyetemre mentek, én elcsesztem egy csomó időt, nem akartam dolgozni. De... Ahh, olyan mások vagyunk, te meg én. Én engem nem érdekelt, hol tartok. Tudtam mindig, hogy elérem amit akarok, mindig volt bennem erős "tűz", ami hajtott. Szóval nekem jó dolgom van, elégedett vagyok magammal.


Ismerd meg önmagad, én ezt mondom. Ne valamilyen akarj lenni, ne a külvilágra reagálj -> Ha tartanak X -nek, ne akarj Y lenni.

Magadra reagálj: Ha magad tartod rossznak, akard azt, hogy jónak tartod magad.

2020. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!