Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha egyre...

Mit csináljak, ha egyre butábbnak érzem magam? Tanolyamok tudnak ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Az összes volt ismerősömön azt látom a neten, hogy fejlődnek, okosodnak, haladnak előre. Ilyen vizsga, olyan egyetem, értitek.

Én ennek az ellentéte vagyok: Csak egy érettségim van, egyetemre se tudok menni. Ha sok tanfolyamra megyek és ötösöket szerzek, tanulok, az segíteni fog azon az érzésen, hogy ne érezzem magam egyre hülyébbnek?


Ez az érzés 1.5 éve kezdődhetett, nem a karantén az oka.


Nincs most munkám, de a következő hónapban kezdek egy tanfolyamot.

Addig támogatnak a szüleim, én itthon segítek a kertben.


Mit csináljak, hogy megszűnjön az az érzés, hogy egyre butábbnak, senkibbnek, tanulatlanabbnak érzem magam?


Mindenki sikeres már, én is szeretnék valahova eljutni. Lassan felemészt ez az érzés, én is egyre okosabb szeretnék lenni és fejlődni. Ha több szakmám lesz (OKJ) az segíteni fog? Ha leteszek 3 nyelvvizsgát az? Sok mindenre gondoltam már, és nem is más kritizál, hanem én saját magam, mert nem tudok egyetemre menni. Rossz ez az önostorozás, önsajnáltatás, ezt gondoltam tanfolyamokkal kiváltani, és talán még sok olvaással.


Légyszi írjatok tippeket ti is!


Köszi :)



2020. jún. 19. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Lehet segíteni fog, mert elhiszed hogy ez kell, beleteszed magad a tanulásba és látod az eredményét, amiből pozitív visszacsatolást érzel.

Én biztos nem így csinálnám. Csak otthonról tanulok régóta, én magam választom ki a könyveket, magamnak jegyzetelek, és iszonyat sok tudást érzek magamban.


Ehhez ... Elég egy könyvtári bérlet meg internet. Nem látom értelmét, miért kéne emberek közé menni, 1 évig bejárni valahova OKJ-t letenni, fizetni AKÁRMIÉRT is.


TEhát, alapvetően te azon, hogy változtass az eszeden és a magadról alkotott képen, külvilág eszközeihez fordulsz: tanfolyamok pl.

Én magam alkotom meg az eszközöket, magamnak adok visszacsatolást úgy, hogy okosnak érzem magam, annyit tanulok és olvasok.


A sikeresség mit jelent neked? Van konkrét célod?

Nekem úgy tűnik, külső dolgokban méred a sikert: kinek milyen vizsgája van, stb. Én úgy mérem, hogy akivel beszélek, mihez mennyire tud hozzászólni, hogy kezeli ha nem érti a témát amiről beszélek, stb.

2020. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyél sikeres.


Kezd kicsiben.

Mondjuk le tudsz fogyni 5 kilót.

Vagy holnaptól nem beszélsz csúnyán.

Valami amit te kitalalsz és be is tartod.


Már attól lesz sikerelmenyed.

És ezt folytasd.

2020. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az OKJ-któl nem lesz se munkád, sem tudásod, csak az időt ütik el velük az emberek, arra is valók. Hasznosnak kellene érezned magad társadalmilag is, nem csak az időt kitölteni valamikkel. Ha például a kertben való segítésed zöldségtermesztést jelent, amiből megél a család, az máris értelmes munka.
2020. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Minden kertes környéken, amit ismerek, nagy keletjük van a kerti munkát vállalóknak. Kertásás, gyomlálás, ha értesz hozzá, akkor fametszés, permetezés, fűnyírás. Elkezded terjeszteni, hogy ilyet vállalsz, 2 hónap múlva annyi melód lesz, hogy tele a zsebed pénzzel, és mindjárt sokkal jobban érzed majd magad minden szempontból. Mert volt eszed jó pénzt keresni.
2020. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
A papírok semmit nem jelentenek. Intelligens lehetsz papír nélkül is, és ezer diplomával is lehetsz buta.
2020. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

A papír az csak egy dolog.


Erre nagyon sok példát tudok mondani csak az ismeretségemen belül is.



Az a baj, hogy nem önmagadnak akarsz megfelelni, nincs önbizalmad, önbecsülésed + ezek szerint nem isnered igazán önmagadat :)


Sorolni tudok jó pár személyt (magamat is bele értve), akik önmaguk kiteljesülése által lettek sikeresek.


Azt szeretjük, amit csinálunk s tudjuk értékelni önmagunkat, azt pedig elfogadni.


Egyet jegyezz meg:

Nincs olyan személy, aki mindenkinek megfelel!


Tanuld s ismerd meg önmagad.


Ez mindennek az alapja.


Ha van megfelelő agyi kapacitásod rá fogsz jönni szimpla logikával, hogyan tudsz pozitív irányba haladni.


S merj álmodni, az álmaid útmutatók, célok, amik kellenek.


Anno én is egyre hüIyébben éreztem magam, lenéztem magamat...

Bolond voltam egy rossz mentalitással.


De meguntam.


Alig 1 év alatt 180fokban megfordítottam önmagam, hozzáállásomat.

Rá fél év alatt kiváltottam a vállalkozóit.

Azóta kiegyensúlyozottabb vagyok, önmagam kiteljesedését éreztem, majd bevonzottam a páromat.


Az is egy érdekes sztori :)


De beszéltük anno, hogy pl ha picivel is korábban találkoztunk volna esélytelen lett volna a kapcdolatunk.


Ő és én kb párhuzamosan csináltuk az önfejlődést, karriert , teljesen más személyiségek voltunk.



Nyugi...sok olyan embert ismerek, akik a letett papírjaikból legyezőt csinálnának szétterítve.


De az IQ, EQ, mentalitás, életvitel, személyiségük csapnivaló vagy csak látszatra okés, de kukába való emberek.


Van aki szív szaros 180ért/hó... Pedig ő is papírlegyezős, szín 5-ös emberke...


Van aki 2 diploma, vegyésztech., 3 idegennyelvvel takarít ausztriában...


Az egyik exem laborvezető volt... Munkamániás, full érzéketlen, aszexuális - vannak bajok...metált hallgat és én kicsi pónikákat néz.

Munkában ügyes +perfekt angol

De szegénynek van baja.



Viszont ismerek olyat, akinek csak érettségie van, de mára játéktervező/szerkesztő , xBoxtól kezdve PC-ig mindenre van már több játéka is kint.



Párom pedig alja munkát végzett, hiába volt sok papírja.

Majd rátalált egy ember, aki ajánlatott tett neki.


Mára az egész céghálózatban ő a legfiatalabb vezető huszonéves fejjel.

Kukán húzhatja le az eddigi papírjait...

Ő és én világ életünkben azt kaptuk "hüIyegyerek" "semmire se viszed" "mit álmodozol?"...stb.


Vissza nyalt a fagyi :)



Egy asztalos ismerősömet pedig én indítottam el tanácsokkal, ötletekkel.

Sikeres lett, versenyzünk bevételben, mivel mindketten alkotók vagyunk.


Már majdnem elhittük a vulgáris társadalom szavait...

Jó hogy nem hagytuk magunkat.


Igen...voltak kritikus pontok, de azok leginkább lelki, szellemi eredetűek voltak.


Volt hogy ordítva bőgtem a párnába, de itt tartok ahol s egy kis korona meg se kottyant.


Tudnék még mesélni emberekről.


De a lényeg: Ismerd meg önmagad, barátkozz meg azzal aki a tükörből néz vissza és tudatosan keresd vagy építsd az utadat!


Ne add fel!


Ha feladod, akkor leszel vesztes, nem attól, hogy milyen papír van a kezedben!


Magadra fókuszálj ne másokra, akik létezése valóban nincsenek is hatással a te életedre.


Ha gondolod privibe küldök pár dolgot, ami hasznodra válhat.

Oldalak, könyvek, videók.


Agyban dől el minden, a többi pedig tettekben!

2020. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

En mas nemzedek vagyok. Nekem nem erdekes, hogy sikeresnek nezzek ki. De ertem, hogy ez egy olyan korszak, hogy minden iranybol ezt sulykoljak mindenkibe. Az en nemzedekem meg tudta, hogy papirok nelkul is lehetsz okos, papirral is hulye. A penz persze egy hatarig fontos, mert nelkulozni egy eletmuvesz sem szeret.

De nem volna szabad azt erezni, hogy ez itt egy verseny. Csak azzal foglalkoznek, ami erdekel, amit szeretek. Illetve olyannal ami munkahoz, allashoz kell, akar nemszeretem dolog, de megis realis, es hozzad valo.

Tudom, nem segitettem, mert ez masik nemzedek.

2020. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1: Nekem kell a külső motiváció, mert nincs meg ez a belső, ami neked van. Sikeresnek azt tartom, akinek magas a végzettsége, jól keres, menő barátai vannak és talán még jól is néz ki. Tudom, valószínűleg felszínes vagyok, de hát így gondolom. Konkrét célom, hogy sikeres legyek, hogy jól éljek anyagilag.


2.Ez a kicsiben kezdés nem rossz ötlet, bár még nem jutott eszembe semmi. :)


3. Az OKJ a többlábon állásra jó. Ha kirúg a főnök, és hirtelen nem tudsz elhelyezkedni, van másik végzettséged is, amit csinálhatsz, akár csak ideiglenesen is. Meg nekem kell a külső visszacsatolás, magam sem tudom, hogy miért. Egyébként zöldséget termesztünk, de csak magunknak, mert kicsi a kert.

2020. jún. 20. 15:43
 9/11 A kérdező kommentje:

Folytatás: 4. Az a baj, hogy gyenge vagyok fizikailag, és sokkal erősebb emberek is vállalnak munkákat, akik sokkal hamarabban és ügyesebben megcsinálják. Sajnos ez tényleg segítés marad, de célom az van. :)


5. Én azért látok a papír (főleg a felsőfokú, mint a phd) és az intelligencia között összefüggést. Szerintem az iskolázottság összefügg az intelligenciával.


6.Azért nincs önbizalmam, mert nincs mire. Ha lesz mire, akkor lesz, addig csak beképzeltség lenne a dologból. Én is vállalkozó leszek, ha a terveim jól sülnek el, a többi nekem nagyon Szabó Péteres-vonzás törvényés-ezós, amit írsz, én nem hiszek ebben. Valamint nekem nincs gondom sem az aszexekkel, sem a meseszeretőkkel, sem a metálosokkal, sem a munkamániásokkal. :D Ez most hogy jön ide? Én nem szeretem a tanulatlanság, iskolázatlanság piedesztálra emelését.


7. Lehet, szerintem is másik nemzedék vagyok. De ez nem baj, csak máshogy látjuk. :)

2020. jún. 20. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én azt látom, hogy a kifogást keresed mindenre... de te tudod. Kezdj el tanulni, és reméljük, akkor jobban fogod érezni magad.
2020. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!