Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember nem jó családi...

Ha egy ember nem jó családi körülmények között nevelkedett, sosem számíthatott lelki támogatásra otthonról, attól még felnőtt korára lehet belőle egy nagyon kiegyensúlyozott, elégedett, boldog ember?

Figyelt kérdés

Igaz hülye kérdés de én sosem számíthattam lelki tanácsokban a szüleimre. Az iskolában gyakran kiközösítettek és szerintem egy jó családban ha haza mész akkor tanácsot adnak, támogatnak. Nálunk egyedül vészelhettem át mindent mert a szüleimnek is volt épp elég bajuk az enyém nélkül is.

Eléggé fáj látni azt, hogy aki teljes, szerető családban nőtt fel, ő már alapból magabiztos, vidám, tudja hogy a szüleihez bármivel fordulhat, kiegyensúlyozott mert ebben nevelkedett.

Sokat változtam az évek során. Nem neheztelek ezért a szüleimre, egyszerűen csak boldog, kiegyensúlyozott, magabiztos, talpraesett, stb szeretnék lenni akkor is ha ezt nem otthonról hozom.

Még csak 21 éves vagyok de mindig kicsit meggyötört ez a téma mikor erre gondolok. Hiszen így azért valamivel nehezebb mint ha számíthattál volna ebben valakire. Így nagyon sokáig nem volt önbizalmam, stb. Most vagyok csak az út elején, hogy boldog tudjak lenni.


Ha fejlesztem magam még lehet belőlem olyan ember amit fent leírtam?



2020. jún. 23. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a sztorim, rengeteg magamba fektetett munka de teljes értékűvé tudtam válni
2020. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több időt kell magadra fordítanod, de szerencsére el lehet engedni a múlt sérelmeit. Az idő is segít.

Nekem vannak mélypontok, de nagyjából már sikerült kijönnöm abból az önbizalomhiányos állapotból, ami egykor teljesen megbénított és depresszióssá tett.

2020. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha lesz pénzed meg családod akkor boldog leszel

Az olyan embereknek is mint te akik sosem kaptak lelki támaszt kicsit keményebb az út felfelé a lelki boldogsághoz mert meg vannak keményedve belülről,de azért egy pár év alatt kialakul majd később a lelki egyensúly

2020. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De van, hogy ehhez szakember is kell.
2020. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Előtted az élet, persze, hogy lehetsz boldog és kiegyensúlyozott. Egyszerűen csak más emberekre (akár barátokra vagy egy barátnőre) van szükséged, hogy kielégítsd a lelki igényeid. Ha a szüleid nem voltak hajlandóak ezzel foglalkozni, akkor azzal már nem tudsz mit tenni, megváltoztatni úgysem lehet őket, szóval abból kell kihoznod a legjobbat, ami jutott.
2020. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nagyon sokat dolgozik magán, hogy kialakítsa a harmonikus életet magának.
2020. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

őszintén nagyon nehéz. Bár,ha nálad csak annyi sérelem volt,hogy nem igazán kommunikáltak veled,de minden másban telejsen rendesek akkor annyira nem vészes a helyzeted.

Ha egyéb sérelmek is értek midenképpen járj pszihológushoz és kezdjetek ezen dolgozni. magadtól nem hiszem,hogy el fogsz érni bármiféle eredményt.

és ne hallgas az 5-re,mert soha nem várhatpd el és nem is fogod megkapni a barátnődtől vagy baártodtól azt a szülői figyelmet amit elveszítettél. Ezt kell elfogadnod először,hogy senki nem fogja ezt pótolni és pótolhatatlan,de ettől még lehet kiegyensúlyozott felnőtt csak el kell fogadni.

2020. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!