Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodt, kiegyensúlyozott,...

Nyugodt, kiegyensúlyozott, nem "akaratos" babákból nem lesz aztán szégyellős, visszahúzódó gyerek/felnőtt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam pont fordítva volt :) Nagyon akaratos, cserfes, örökmozgó baba voltam, és nagyon visszahúzódó, szégyellős felnőtt lettem.
2012. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hááát az én fiam még csak 19 hónapos - mindig nyugodt, kiegyensúlyozott volt, olyan "mintababa". Most ott tartunk, hogy fél a korabeli gyerekektől, mert a legtöbb irigy, akaratos. Ordítva elvesznek tőle mindent, ettől megijed - így már sokszor kerüli őket. Csak a sarkára áll egyszer...

Bölcsibe még nem jár.

2012. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

A fiamra abszolút olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amiket leírtál.

Bölcsibe került, most 2 éves. Hát, ne tudd meg... nem ismerek rá. Per pillanat azon dolgozunk a nevelőnőkkel, hogy ne verekedjen. :) :(

2012. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahány baba, annyi féle. A fiamra teljesen illik a leírás és az "eredmény" is sajnos. Ha már úgy megy felé valaki, hogy el akarja tőle venni, akkor inkább odaadja és utána bőg. Nem játszik a többiekkel, csak nagyon ritkán. Pedig bölcsis volt, mostmár ovis. De ott is nagyon visszahúzódó. A saját húga bármit elvesz tőle, még akkor is, ha nem akarja odaadni és kicsit próbál küzdeni. SAjnos ez van.
2012. okt. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az enyém még nagyon pici, 4,5 hónapos. Én sem gondoltam volna, hogy "különösen nyugodt baba" lenne, csak az tűnt föl, hogy mikor más babás helyekre megyek, hogy mindig egymásra csodálkozunk az anyukákkal egy egy helyzetben. Én azon, hogy az ő babájuk sír, ők meg azon, hogy az enyém nem. Aztán nyekken egyet kettőt, én zavartan elkezdek magyarázkodni, hogy "nem tudom, miért ilyen nyűgös már megint", mire ők ugyanilyen zavartan vizslatják az arcomat, hogy komolyan gondolom-e, hogy ilyen amikor nyűgös...? A legtöbben irígykednek, én meg elgondolkoztam azon, hogy néhány év múlva nem-e én fogok rájuk irígykedni.... :( tornáztatom sokat, remélem, hogy a fizikai erőnlét majy adni fog idősebb korában is egyfajta magabiztosságot, és akkor nem lesz vele gond...
2012. okt. 23. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek nem függnek össze,én nagyon beszédes,kiegyensúlyozott kisgyerek voltam imádtam a társaságot,egészen addig még nem lettem gimis ott tönkre tettek önbizalomhiányos,zárkózott lettem,később 17-18 évesen sikerült "visszatalálnom".Fiam kiegyensúlyozott,örökmozgó,jókedvű,társaságkedvelő,akaratos,makacs kisfiú,nagyon kedves,most kezdődik a dac korszak,szerintem ha nem éri valami sokk akkor ilyen is marad.
2012. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!