Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám lazábban venni...

Hogyan tudnám lazábban venni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Annyira irigylem azokat az osztálytársaimat, akik lazán vesznek bizonyos dolgokat. Az a baj, hogy én még évekkel ezelőtti eseményeken idegeskedek, hogy "fhu, ez de ciki volt, meg az de ciki volt"..

Még az is el tudja rontani a napom, ha valaki bunkón beszól. Magyarán ilyen pici dolgokon én nagyon sokat szoktam rágódni. Nem valami nemtörődöm, szarok mindenre (már elnézést a kifejezésért) lány akarok lenni.. Csak jó lenne, ha rólam is könnyen leperegnének az ilyen apróbb dolgok. Több pszichológusnál voltam már ezzel kapcsolatban, de nem segített sajnos egyik sem.. :/



16 l



2020. jún. 26. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is küzdök ezzel. Teljesen nem sikerült legyőzni, de az rendszerint segít, ha valamilyen a környezetemen kívül álló dologra összpontosíthatom a figyelmem. Például visszagondolok az egyik kedvenc könyvemre, vagy hasonlóra, amin szívesen agyalok. Ilyenkor a külvilág ingerei tompítva érnek el hozzám, így más emberek negativigása sem ragad rám.
2020. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Azért vagy érzékeny a külső problémákra, mert hiszel a saját sérülékenységedben. Ezen kell dolgoznod, és akkor magasabb magabiztosságot és bizalmat érhetsz el, aminek következtében kevésbé fognak megérinteni a hétköznapi bosszúságok. Bár nem értem hogy milyen pszichológusnál voltál, hogy nem tudott segíteni neked ebben.
2020. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En sokat fejlodtem ugyan, de harminc evvel idosebben is minden kis szir-szart felnagyitok.

Sokmindenben lett rutinom. Magabiztos vagyok, van, amiben mar-mar gatlastalan is, de nem a rossz ertelemben. De a termeszetem attol meg ilyen, sokaig ragodom jelentektelen dolgokon, meg ha nem is latszik rajtam.

2020. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!