Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám lazábban venni...

Hogyan tudnám lazábban venni a dolgokat? Mostanában sokat parázok olyan dolgokon, amiken más gyorsan túlteszi magát, vagy egyáltalán nem stresszel. Túl lelkis vagyok.

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Nem lehet túl lelkisnek lenni csak rossz hozzáállásod van.

Realizálj többet. Logika sosem ad okot bármiféle negatívra, ergo mindent nagyon lazán fogsz venni.

2016. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam/vagyok még mindig, bár lazultam sokat. A lényeg, hogy ne vessz el a probléma részleteiben, a megoldásra koncentrálj. A legtöbb dolog sokkal egyszerűbb, mint amilyennek elsőre látszik. Minden pareto szabály szerint megy az életben, 80 %/20%, nem kell 100 % -ot bedobni, a dolgok megfelelő 20 % gondolkodással erőfeszítéssel 80 % eredményt hoznak. Mindig a megoldásokon agyalj, sose a problémára koncentrálj, így kevesebb időd lesz aggódni és előbb túl leszel a dolgokon. Példának okáért hónapok óta nem találsz munkát és be sem hívnak interjúra, akkor ne ugyanúgy folytass mindent, hanem legyen első gondolatod, hogy valószínűleg az önéletrajzod a rossz, elsőként elég ezt megoldani. Köv.lépés:vagy feliratkozol ingyenes önéletrajzíró tanfolyamra, vagy fizetősre, vagy kérsz segítséget olyantól, akinek ez megy. Hozol egy döntést, nem siránkozol. Újult erővel beveted magad másképp stresszelés helyett. Meg leszoktatod magad aggódni olyan dolgok miatt, amikre nincs ráhatásod és elengeded a problémát. Ilyenkor az sokszor megoldódik magától, elég az elengedés, stb.
2016. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek a hasznos hozzászólást!

vicces, de ismerem a Pareto elvet, de ilyen formában még nem is gondoltam rá :)

2016. febr. 25. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!