Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Drasztikus hírtelen maggazdago...

Drasztikus hírtelen maggazdagodás (pl.: Lottón nagy nyereménnyel) vagy nagyon komoly gyors elszegényedés után, milyen szinten tud változni szerinted a gondolkodás. Miben változik, és miben ajánlott hogy változon?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 21:45
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

A mosolyogva fizeti ki a számlákat vicces. Arra írtam. Kis nyugdíjas soha nem tud akkora felhajtást csinálni, mint sok gazdag ember a számlákkal.


Magyarországon azt hiszem az már gazdag, akinek több száz milliós magánvagyona van.


Ötven millios összvagyonnal meg egy jómodú kispolgár.

2020. júl. 9. 14:34
 22/33 A kérdező kommentje:
Bár ahogy elszáltak az ingatlan árak. Lehet sima kispolgár csak.
2020. júl. 9. 14:39
 23/33 anonim ***** válasza:
75%

Oké. Szóval azt mondod, hogy több, mint 100 olyan embert ismersz, vagy ismertél, akiknek az összvagyona több 100 millió forint? Szeretnék ennyi gazad embert ismerni. Szerintem a gazdagság az, amikor annyi megtakarításod van, hogy ha elzárják a pénzcsapot, semmi bevétel nincs, akkor ugyan azon a színvonalon, ahol most vagy, 20 évig tudj élni. Nekem ez a gadagság definíciója.


Az, hogy milyenek a lakásárak, nem azt jelenti, hogy mindenki aki lakásban lakik, az a sajátja is. Nagyon som ebmer szeretné, hogy ha már nem lenne hitele, mégis tele vannak hitellel. Ameddig hitel van egy lakáson, vagy autón, addig az nem az övé. Ergó lehet 100 milliós lakása is, ha nem fizeti, viszi a bank. Nem gazdag.


(Egy nyugdíjas is kifizeti a számlát, ha nem akar sötétben lenni, csak nagyon nem mind1, hogy hogyan. Mintha a fogák húzná, mert az nem jó. Vagy úgy, hogy jajj de jó, hogy nem kellett sötétben élnem egy hónapig. A gondolkozásmód a lényeg, nem a számla. Hanem, hogy hogyan gondolunk rá. )

2020. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Hogy miért írtam off-ban oda a számlát, két jó példa. Egyik ismerösöm éppen árulta az egyik époen hitelmentes 100%-os tulajdonú ingatlanát 3.5 milliárdért, bár akkor még csak 2.5 milliárdos ajánlatot kapott rá. De egy 20-30 ezer Forintos számlát kapcsán már bő negyedéve elmaradásban volt. És rendszeres fel is emlegette. Másik milliárdos ismerösöm az iródájában lévő csap valami 4 ezer Forintos számláját sokkalta.

De teljesen tipikus, hogy fizetési határidő környékén fizettek, vagy késöbb a felszólításra.

Igaz, ők is tudták használni a pénzt.

2020. júl. 9. 14:52
 25/33 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes megfigyelés. Azt, hogy mit sokkal az ember, teljesen más téma. Nagyon sok gazdag, vagy akkor mondjuk milliárdos ember mondja, hogy a parkolási díj túl magas. Nem kap olyan szinten értéket a pénzéért, mintha venne egy Klimt festményt. Inkább azt venne, mint parkolást fizetni. Ezért is érdekelne a gondolkodásuk, de sajnos én nem ismerek ennyi gazdag embert.

Felteszem, hogy te is, inkább, mint vállalkozó, vagy valamilyen szolgáltatóként kerültél kapcsolatba ezekkel az emberekkel, és nem az van, hogy hétvégente együtt ebédeltek, vagy csináltok közös programokat néha. Ha tévedek, akkor javíts ki. Ha nem, akkor nem ismered őket.

2020. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

#25 Engem az elszegényedés érint. Barátnak nem nevezném ezt a kettőt. De karácsonyoztam egyikkel. Jó a lánnyával jártam, de nem volt kifigásuk ellenem. Milliárdos jóbarátom is volt. Volt. Bár róla nem sokan tudják, hogy ennyi pénze van. Ő például több húsz éve nem vett prémium márkás autót. De cégei értéke mindig hét számjegyű volt Forintban leírva.

Nem kutattam a zsebekben. De ingatlan árak alapján is, a százas nagyságrend tuti.

Svábhegy, Rózsadomb ...

2020. júl. 9. 15:58
 27/33 A kérdező kommentje:

#23 Kb. a felének II. és XII. kerületi háza vagy esetleg házai vannak. És cég tulajdona vagy komoly cégtulajdon része, esetleg csak hétszám jegyű havi jövedelme.

Akinek meg lakásai vannak, azoknak a lakásoknak több mint fele a nagyszüleik-é volt. Esetleg gyereknek vették egyetemista éveire.

2020. júl. 9. 16:22
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

26/26

Tudod, hogy szerencsés embernek mondhatod magad, mert akár milyen mértékben, mégis beleláthattál olyan dolgokba, amikbe kevesen. Szerintem ebből a tapasztalatból tanulni is lehet, és engem mindig is érdekeltek, hogy az ilyen tehetős emberek hogyan élnek, és gondolkoznak.

Olyan ember vagyok, aki ha meglát az utcán egy Lambo-t, akkor nem azt mondja, hogy rohadjon meg, hogy milyen fasza autója van. Tegnap láttam egyet pont, azért is jutott eszembe. Nagyon jól ment, annyi biztos. :)

2020. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#23 Több mint százat akinek több száz millió az összvagyona. Köztük pár milliárdost.

De én ki estem ezekből a körökből. A fele simmán leül velem egy kávéra ha hívom. De többet nem nagyon lehet várni tőlük.

2020. júl. 9. 16:26
 30/33 A kérdező kommentje:
#29 Jó mondjuk elszegényedésem elötti bő tíz évben, évi átlag 8-9 hónapot nem az európai kontinensen tőltöttem.
2020. júl. 9. 16:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!