Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiúk miért erősebbek? Csak...

A fiúk miért erősebbek? Csak normálisok írjanak köszi :)

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Az ősgenetika alapjàn a törtènelemben a fèrfiak mindig az erőt az izmokat kèpviseltèk. Ebben a vilàgban alap hogy a fèrfiak erősek. Maszkulin tàrsadalom van most is.
2020. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Józan paraszti ész hol marad? Általában nagyobb a súlyuk, és más a tesfelépítésük (izmosabbak).
2020. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. 2-es ez csak általánosítás. Egyébként köszi a válaszokat
2020. júl. 2. 17:11
 4/11 Kornikus00 ***** válasza:
93%
A tesztoszteron és a hormonok miatt. Nézz meg egy lány kisbabát, és egy baba kis fiút. A testfélelépítésük ugyanaz a méretük is és nehezen meg külömböztetőek, mikor nőnek a fiúba több tesztoszteron termelődik.
2020. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es na erre vagyok kíváncsi , hogy miért termelődik a fiúkban több tesztoszteron. Vagy erre nincs magyarázat csak ez van
2020. júl. 2. 17:17
 6/11 Kornikus00 ***** válasza:
31%
nem tudom. nem vagyok genetikus, de valami kromoszóma miatt. ez majd egy hozzáértő leírja neked.
2020. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
A tesztoszteron a herékben termelődik (Ledig sejtek), nőknek ilyen szerve/szövete nincs (minimális termelődik a petefészekben. A tesztoszteron pedig az izomszövet fejlődését befolyásolja.
2020. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kornikus00 ***** válasza:
87%
Nem csak az izom szövetet, hanem a szörzetet is befolyásolja. És még sok mást! De az érdekes, hogy nagy átlagba a nők hajuk nem hullik, a férfiaké igen, szóval a hajhullást is a tesztoszteron befolyása okozza,
2020. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 genetika miatt - rövid válasz. Hosszú pedig amit a #7 írt konkrét sejtekről, szervekről, és azt lehetne még ragozni, boncolgatni sokáig.

Olyan ez a kérdés, mint h miért van két szemünk? Miért egy orrunk? Miért hasonlítunk a szüleinkre? Miért nő a hajunk? Miért tudjuk mozgatni a kezünket?

Így vagyunk kódolva, és kész:)

Ezért szeretem a biológiát, csodálatos megfigyelni, hogy milyen gyönyörűen logikusan van kitalálva az ember.

2020. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#3 a kérdésed is általánosítás
2020. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!