Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi olyan hihetetlen abban, ha...

Mi olyan hihetetlen abban, ha valaki nem szeret olvasni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 09:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Sok minden miatt szerethet valaki olvasni de ami miatt mindenkinek kellene viszont az a szókincsünk bővülése. Tudni kell hogy az ember csak annyira komplex gondolatokat tud kifejezni, érzéseket tud megfogalmazni amennyire a szókincse engedi. Tehát magyarul minél több szót ismersz, annál jobban tudsz "gondolkozni", annál jobban tudod a benned lévő érzéseket megfogalmazni és lefordítani. Nekem elég hihetetlen, ha erre valakinek nincs igénye, nem mások miatt, hanem legfőképp az önismeret oltárán.
2020. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem hihetetlen, értem miért nem szeretik. Viszont az ilyen emberekről nem a legjobb véleménnyel vagyok (nyilván nekik nem mondom, ha nem kérdezik).
2020. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Én nagyon szeretek olvasni pici elsős korom óta. Iskolásként rengeteget olvastam, munka mellett kevesebb időm van rá, de még mindig nagyon szeretek, angolul és magyarul egyaránt.


Azonban megértem, ha valaki nem szereti. A kötelező olvasmányok majdnem elvették a kedvemet. Nem a könyvek voltak rosszak, hanem a feldolgozás módja. Nem is beszéltünk arról, hogy mit olvastunk, mi történt és miért, csak kaptunk egy kérdéssort, amit otthon ki kellett töltenünk. Ezek a kérdések nem a történetről szóltak, hanem olyan hülyeségekre kellett válaszolni, mint pl. milyen színű volt xy szereplő pólója, mi volt az asztalon, amikor ez meg ez történt, csupa olyan dolog, amit olvasás közben amúgy nem szoktam figyelni, mert nem fontos. Össze-vissza kellett keresgélni a félmondatokat, amikre rákérdezett a tanár, mellette élvezhetetlen volt maga a könyv.


Vannak olyanok is, akiknek nehezen megy az olvasás. Nekem könnyű dolgom volt, már oviban is ki kibetűztem a szavakat, meg nagy nyomtatott betűkkel írni is tudtam (persze mindent egybe írtam, nem helyesen, meg az S és a Z betűt is folyton megfordítottam), de az öcsém pl. nagyon sokat szenvedett, mire megtanult olvasni, és az értő olvasása is katasztrófa volt. Megértem, hogy nem szereti a könyveket, számára nem élvezet, hanem kínzás.


Van olyan is, aki jól olvas, nincs ezzel gondja, de nem élvezi. Akkor meg miért olvasna? Épp elég dolgom van a munkahelyen meg otthon, ha van egy kis szabadidőm, akkor én sem olyan dologra pazarlom, amit nem szeretek.

2020. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem hihetetlen. Viszont szomorú.
2020. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem hihetetlen, inkább elkeserítő. Az olvasás gyűjtőfogalom. Azt értem, ha valaki azt mondja, nem szeret verseket olvasni, inkább regényeket. Vagy fordítva. Esetleg a francia irodalom helyett az oroszt részesíti előnyben, vagy a német a kedvence, vagy mit tudom én, angol detektívregényeket szeret... ez már ízlés, ezen nem vitatkozunk.

De, hogy olvasni mint tevékenység nem szeret? Ennek egy oka lehet, mégpedig az, hogy funkcionális analfabéta az illető, és nem TUD rendesen olvasni. És ez a szomorú, de sajnos egyre gyakoribb.

2020. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem hihetetlen. Én könyvmoly vagok, ami nálam 100+ könyvet (regényt és életrajzot) jelent évente, de van egy barátom, akinek nagyon nehezére esik az olvasás, lassan olvas, egy feliratos filmet nem tud megnézni, mert nem tud olyan gyorsan olvasni, szóval megértem ezt is. Vagy olyat is tudok, aki rosszul lát lámpafénynél, ő sem élvezi az olvasást annyira.

Előző, ezért nem szabad lenézni, mert nem tudhatod, miért nem szeret olvasni. A barátom diszlexiás, ha sokat kell olvasnia, megfájdul a feje, pedig vannak könyvei, és olvassa is őket, csak nem olyan mértéktelenül, mint én.

Szóval nem mindenki azért nem szeret olvasni, mert unalmasnak tartja.

2020. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Semmi. Mindenkinek más tetszik. Bár én hiszek abban, hogy mindenki megtalálhatná a neki valót. Úgy mint pl: sportban
2020. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Mert Magyarországon az olvasottság az értelmiségi léttel van azonosítva és ez a nézet különböző rétegeknél ugyanúgy elfogadott, legyen az értelmiségi vagy sem. Mivel senki nem akar butának tűnni, ezért ilyet nem lehet felvállalni, hogy nem szeretsz olvasni, különben még a nem olvasott réteg is elítél. :D Nekem volt időszak, amikor 1 könyvet nem bírtam a kezembe venni, de olyan is, amikor mást sem csináltam, szóval meg tudom érteni azt is, aki nem szeret olvasni. :)
2020. júl. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Az, hogy nem akarom elhinni, hogy valaki annyira tuksi, hogy egy számára szimpatikus műfajt/művet nem volt képes találni.
2020. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem hihetetlen, csak sokszor elég elkeserítő tud lenni, például hogy egy közösségi oldalon egy oldal bejegyzésénél csak a címet olvassák el, de az egész cikket nem olvassák el, pedig ott lenne a válasz a bejegyzéshez fűzött kérdésükre/megjegyzésükre. Olvasni hasznos.
2020. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!