Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elég ennyi apróság is, hogy...

Elég ennyi apróság is, hogy kialakuljon az alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha valaki egy héten keresztül a szokásostól eltérően minden nap legurít 1-2 doboz sört annak okán, hogy sörös társaságban tölti ezt az időszakot.

Azelőtt ez 1-2 havonta fordult elő, hogy ivott.

Szerintetek ez az egy hét elég ahhoz, hogy hazatérés után már olyan szinten kívánja a sört, hogy szó szerint alkohol függőséget idéz elő nála?

Vagy ez azért ennél többről szól?



2020. júl. 6. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Az alkoholizmushoz hajlam kell azért szerintem. Akinek nincs rá, annak egy idő után nem is esik jól a pia, mondhatni, megunja. Egyesek szerint aki preferencia mutat a savanyú ízre, az nagyon gyakran hajlamos
2020. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem. Ha mégis, azt "sörizmmusnak" nevezném, mert ha csak a sör kell neki, lehet beéri az alkoholmentessel is (ilyet azért ne nagyon igyatok). Szerintem is kell hozzá hajlam.
2020. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nyilván magamról szól a kérdés. Nyaralni vagyunk aztán sörözgetünk minden este aztán tartok attól, hogy 19 éves koromra alkoholista leszek. Néha tüske is megy mellé bár azt minden nap nem tudnám inni.

A családban több személy is alkoholista.

2020. júl. 6. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Ajjaj, így kicsit más. Az alkoholizmus nagyon tud öröklődni.:(
2020. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Soha nem lehet tudni.
2020. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ésszel, mintha lenne is!
2020. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Ilyen helyzetben (és melegben) természetes, hogy minden este iszol egy sört.

Sőt, elárulom, hogy ha egész évben meginnál napi egy-két sört (de mást nem), az sem lenne alkoholizmus.

Eleve ennyitől nem is leszel részeg, szerintem még spicces sem.


Szóval ne aggódj, élvezd a nyaralást!

2020. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó milyen sweet, imádom. Így kell hozzáállni.:)
2020. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:
Nyilván hajlam is kell ahhoz,hogy valaki alkesz legyen.Napi 1-2 sör még nem alkoholizmus,ha viszont tüske is megy mellé gyakrabban,akkor már igen.
2020. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!