Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt, hogy aki...

Miért gondolják azt, hogy aki túlsúlyos, az igénytelen is?

Figyelt kérdés

Aki túlsúlyos, az sokak szerint nem is mozog semmit, nem szeret csinosan öltözködni, nem fürdik stb. Miért van ez a sztereotípia?

Rajtam van vagy 15 kg plusz, de hetente többször is mozgok (jóga, tenisz, túra), csak éppen nem azzal a céllal, hogy fogyjak. Azért mozgok, mert jól esik, és szerintem mindenkinek ezért kellene mozognia, nem a kinézet miatt.

Igen, tudom, hogy milyen egészségügyi kockázatokkal jár a túlsúly, de sajnos olyan "betegségem" van, hogy ami lemegy, az egyből visszapattan, de ettől függetlenül én úgy érzem, hogy sokat teszek az egészségemért, és idegesít, amikor ránézésre besorolnak az egész nap a kanapén fekvő, tévéző és zabáló emberek közé.



2020. júl. 6. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Szívem joga azt gondolni valakiről, hogy igénytelen, aki képes elviselni magán a fodrozódó hájat. Ez van.


Ebben a melegben még jó szaftosra is izzadja magát, a sok háj miatt a bőrminősége is valószínűleg undorító... Nem igényes az az ember, aki elviseli magán ezt

2020. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Olyan nincs, hogy ez betegség, könnyű mindent minden másra fogni.

Rengeteg olyan fogyással kapcsolatos sorozat van, ahol 300 kiló körüli embereket le tudtak fogyasztani 80 kilóra.

Nyilván túl sok az a kalória, amit beviszel, ezért vagy képtelen fogyni.

2020. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat, de ti amúgy alapból ilyen fogyatékosok vagytok? Vagy funkcionális analfabéták? Itt túlsúlyosról van szó, ami azt jelenti, hogy valakinek 10, maximum 15 kiló feleslege van. Fodrozódó háj ebben a kategóriában nincsen.

Fodrozódó háj már az elhízott kategória.


(Ja és mielőtt betámadna valaki amúgy nem vagyok sem túlsúlyos, sem elhízott, csak tisztában vagyok a fogalmakkal)

2020. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

3

A fszt nincsen, olyan hája van egy ilyen embernek a hasán, meg olyan narancsbőre valószínűleg, mint az atom :D Az összedörzsölődő sonkákról aztán ne is beszéljünk

2020. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Kegyetlen lesz, amit írok, szóval ne olvasd el, ha bánt:

Rajtam kevés háj van, de attól is undorodok, és azon vagyok, hogy szabaduljak tőle. A kövér emberekről az első dolog, amire asszociálok, az az izzadság, ami büdöss és undorító. A második dolog, ami eszembe jut, a bélpoklosság (gondolom, aki önfelettébb zabál, annak az élet más területein is kevesebb akaratereje van) a harmadik meg az, hogy őt annyira nem érdekli a saját egészsége, az hogy esztétikusan nézzen ki, hogy inkább marad a komfortzónájában és dagad.


Az nem betegség, hogy rajtad van +15 kg. Az nem annyira nagyon sok (szerintem). Nem hinném, hogy beteg vagy és azért nem fogysz. Egyszerűen a heti néhány mozgás erre kevés. Én mikor fogyni akartam, akkor futottam naponta 15 km-t egyszerre (persze eleinte csak 3-4-el kezdtem, aztán gyorsan belejöttem) és nem vacsoráztam, cukrot/kenyeret elhagytam és mindez kellett ahhoz, hogy elkezdjek fogyni.


Sportról való felfogásoddal nincs bajom, de szerintem mindenkinek szíve joga azért sportolni, amiért akar. Én a testi/lelki egészségem miatt sportolok. Ha ez nélkül is megkellene mindkettő, akkor nem sportolnék.

2020. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem zavar, ha valaki kövér, csak ne fogja rá mindenféle betegségre. Persze, pl. a pajzsmirigy vagy anyagcsere probléma az más,arról nem tehet senki. De egyre több az elhízott ember, és ennyi hormonzavaros a világon nincs. A táplálkozáson és a mozgásszegény életmódon van a hangsúly.
2020. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Mert az elhízott emberek legtöbbje valóban igénytelen. Azonban ez egy fajta lelki igénytelenség, ami abban nyilvánul meg, hogy az ember elhagyja magát, a testét és nem foglalkozik vele. A másik az akaraterő hiánya, az, hogy önuralmat gyakorolsz, hogy megállod, hogy ne egyél. Nah, hàt ennek az ellenkezője áll fenn sok túlsúlyos embernél.
2020. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
Nálam csak étkezési céllal jöhet szóba a hízó.
2020. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
Volt akivel ezért szakítottam.
2020. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Mihez képest van rajtad "felesleg"? Legalább egy centi-kiló kombót írhattál volna. Egyébként ennyiből nem gondolom, hogy borzasztóan elhízott lennél, avagy az a kategória, akinek tartania kellene mindenféle egészségügyi kockázattól.
2020. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!