Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt, hogy aki...

Miért gondolják azt, hogy aki túlsúlyos, az igénytelen is?

Figyelt kérdés

Aki túlsúlyos, az sokak szerint nem is mozog semmit, nem szeret csinosan öltözködni, nem fürdik stb. Miért van ez a sztereotípia?

Rajtam van vagy 15 kg plusz, de hetente többször is mozgok (jóga, tenisz, túra), csak éppen nem azzal a céllal, hogy fogyjak. Azért mozgok, mert jól esik, és szerintem mindenkinek ezért kellene mozognia, nem a kinézet miatt.

Igen, tudom, hogy milyen egészségügyi kockázatokkal jár a túlsúly, de sajnos olyan "betegségem" van, hogy ami lemegy, az egyből visszapattan, de ettől függetlenül én úgy érzem, hogy sokat teszek az egészségemért, és idegesít, amikor ránézésre besorolnak az egész nap a kanapén fekvő, tévéző és zabáló emberek közé.



2020. júl. 6. 21:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

164/75

4 éve tartom (pár kiló ingadozással), szóval nem tartozom a "hízó" kategóriába, csak egyszerűen olyan hormonális betegségem van (igazoltan), hogy kb. folyamatosan híznék, ha nem tennék semmit ellene.


Egyébként vicces, hogy ha valaki meglát egy túlsúlyos embert, akkor egyből megy a "Fogyjon le!", de ha elkezd mozogni, akkor meg "Fúj, izzad, büdös, lötyög a hája!"

2020. júl. 7. 00:59
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
A centi-kiló kombó az egyik legrosszabb párosítás. Van, aki 178 centi és 110 kilót nyom. Most így belegondolva mindenkinek egy hájas, igénytelen disznó jut eszébe. Pedig Mike Tyson, aki színtiszta izom.
2020. júl. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nehéz szerintem így bekategorizálni a túlsúlyos embereket. Persze, biztosan vannak olyanok is akik valóban igénytelenek túlsúlyosként, de vannak olyanok is akik pedig egyáltalán nem.

De nem hiszem hogy maga az általánosítás helytálna a valóságban, legalábbis nem minden túlsúlyosnál. Normál testalkatú embereknél is megtalálható ugyanez a két véglet, viszont az igénytelenséget inkább a kövérekkel szokták összekötni, mert ott gyakoribb. Nem mindenkire igaz ugyan, de biztos vagyok benne hogy van jópár ilyen ember is.

Viszont, ha tegyük fel ezek az "igénytelen" túlsúlyos emberek lefogynak valami indoknál fogva, akkor is igénytelenek maradnak. Ez nem súly, hanem személyfüggő. Lehet hogy hízik/lefogyik valaki, attól még nem fog változni semmit a súlyán kívül, ugyanaz az ember fog maradni mint volt. Ha valaki pedig túlsúlyosként is igényes magára, szintén nem fog változni a személyisége.

2020. júl. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

#12

Nem jut eszembe hájas, igénytelen disznó, pont azért, mert jómagam a 161 centimhez voltam már 78 kiló, van elképzelésem róla, hogy egy olyan nő edzetlenül hogy néz ki, nem véletlenül kérdeztem rá. Nem voltam "disznó", nem néztem ki szarul sem, nem volt semmivel se több egészségügyi panaszom, mint most, 61-62 kilósan, vagy anno 55 kilósan. A kérdező mozog, tehát valószínűleg több izom van rajta, mint rajtam volt régebben, de nem írt semmi olyan sportot, amitől úgy képes kinézni az ember, mint Tyson. :D

Tudom, hogy sok pasi azt hiszi, hogy ehhez a magassághoz az 50 kiló az optimális, ezért hiszik, hogy aki ennél 20-25-tel több, az valami bálna, de fals a kiindulási alapjuk. 54 kilósan személy szerint már túl sovány voltam, a menstruációm is leállt. Lehet, hogy a kérdező ezt a pontot nehezebben is elérné.

2020. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%

"161 centimhez"

"Tudom, hogy sok pasi azt hiszi, hogy ehhez a magassághoz az 50 kiló az optimális"


Úristen! Te milyen beteg körökben mozogsz, ahol sok pasi azt hiszi, hogy ehhez a magassághoz 50 kiló az optimális??


"de nem írt semmi olyan sportot, amitől úgy képes kinézni az ember, mint Tyson"


WTF? Én csak azt írtam, hogy a cm és kg összehasonlítás a legnagyobb butaság.

2020. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%
Magyarországon az emberek több, mint 75%-a túlsúlyos. Tehát ha valaki undorodik egy kis plusz túlsúlytól (amit ruhán keresztül alig látni) az hányózacskóban megy ki az utcára?
2020. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

egyetértek a 7-essel.

nagyon cukik ezek magyarázkodó, kifogáskereső válaszok, de kövérek nagy része egyszerűen lusta, igénytelen. lusta utánanézni, hogyan kéne kajálni, lusta mozogni.

statisztikák szerint a kövérek 2-3%-ának van hormonproblémája, ergo elég mókás, hogy mindig ezzel takaródznak.

a másik meg az, amit szintén a 7-es pedzegetett:lelki igénytelenség. van túlsúlyos férfi ismerősöm, és hát másban is lusta, akaratgyenge ember: legyen az nyelvtanulás vagy beszélgetés kezdeményezése vkivel.



„Azért mozgok, mert jól esik, és szerintem mindenkinek ezért kellene mozognia, nem a kinézet miatt.”


az, hogy kövér vagy vékony vagy (a genetikai tényezőkön kívül) 70-80% étrend és csak 20-30% mozgás kérdése.

ebből következik, hogy aki túlsúlyos, annak rossz az étrendje, amiből meg az következik, hogy nem nézett utána, hogyan kell enni – ez pedig megint tájékozatlanság, lustaság, igénytelenség.

2020. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
92%
Szívesen megnézném a sok észosztó korát/alkatát/teljes vérképét.
2020. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
hájgomolyagok fujj.
2021. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!