Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a nők...

Miért van az, hogy a nők többsége vágyik arra, hogy gyereke legyen, de a férfiak többsége nem?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a statisztikát honnan szedted? Mellesleg sok nő nem akar gyereket, hisz ez leginkább a nőknek jelent sok más dologban hátrányt, és annyi férfival találkoztam akinek meg olyan nő kell aki 3-4et szül mer az milyen király...
2020. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem fordítva van, CF nőként mondom. A férfiaknak nem akkora lemondás a gyerek, sokan előre bele sem gondolnak, mennyire megváltoztatja az életet.
2020. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is fordítva van, én sem akarok gyereket és nagyon sok barátnőm van a közvetlen közelemben, akik szintén nem akarnak.
2020. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a kérdező arra gondolhat, hogy egy jó módú és sikeres és esetleg még jóképű férfi miért nem akar. Mondjuk tőlük naponta legalább két új nő akar. Az egy évben 700+ nő.


Amúgy a nők sokszor máskor akarják, mint a párjuk. Ezért kell erről is beszélni.

2020. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy hasonló arányban vannak a nemek között akik nem akarnak (férfiként mondom). De nézd csak meg az ide vágó facebook csoportokat, több a női kommentelő, mint a férfi
2020. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Facebook csoportokbol azért nem indulnék ki, mert a férfi-nő társadalmi elvarasok miatt sok férfi akkor sem posztolna ilyen gyerek témában, ha az apaság lenne élete célja, míg a nők nem éreznek szégyent emiatt.


Amúgy nem értek egyet az allitassal. Szerintem nemektől függetlenül az emberek viszonylag kis százaléka vágyik gyerekre. Sosem hallottam a tini éveimben és a húszas éveim elején, hogy akár egy lány ismerősöm is kjfejezte volna hogy alig várja amíg anya nem lesz, és ha láttak egy kisbabát, egyik sem olvadoztak tőle, hogy jaj de kis cukorfalat, mint ahogy sok laikus férfi gondolná.

Sokkal inkább jellemző az "én sosem szülök, mert fúj milyen gusztustalan ahogy bennem van hónapokig valami kis izé... nem éri meg" mentalitás.

Ha más nem, a nőknek általában erősebb ellenérzéseik szoktak lenni a gyerekkel kapcsolatban, hiszen az ő bőrükre megy a dolog, míg a férfiak csak passzívan elutasítóak.


Aztán férfiaknál is meg nőknél is eljon az a pont, hogy nem tudják mit kezdjenek magukkal, hiszen konkrétan mindenki azt várja tőlük hogy fialjanak le, meg nem is ismernek olyan embert aki gyermektelen lenne és nem totális csőd az élete, szóval ha találnak egy megfelelő partnert, vagy rabeszélik magukat hogy mégis jó lenne a gyerek, vagy pedig csődöt mond a koton.

2020. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: CF csoportokról beszéltem, nem babaváró csoportokról. Pont az ellentéte.


Egyébként szépen leírtad, hogyan kényszeríti bele a társadalmilag begyöpösödött mentalitás a gyengébb akaratú embereket a nem is igazán vágyott gyerekvállalásba. Én is ezt szoktam mondani.


#5

2020. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én ezt pont fordítva látom amúgy. azért valljuk be, hogy a férfiak részéről sokkal kevesebb lemondással jár egy gyerek. mi nők hordjuk ki, szüljük meg, aztán szenvedünk kb. pelenkában hetekig a fájdalomtól, mi maradunk általában otthon velük, a mi testünk sínyli meg stbstb. szóval szerintem a legtöbb férfi bele sem gondol, hogy valójában mennyire hatalmas áldozatokkal jár egy gyerek egy nő részéről.

hálistennek egyre jobban terjed az a felfogás, hogy nem kötelező szülnie egy nőnek. én mind a két oldalról teljesen megértem, ha valaki nem akar gyereket, úgy gondolom, hogy gyerek nélkül is lehet teljes életet élni (mint ahogy sok példa is mutatja) sőt, sokkal kevesebb lemondással jár és igazán magadra tudsz koncentrálni.

én azok táborát erősítem, akik nem akarnak gyereket és sajnos nagyon nehéz olyan férfit találni, aki hasonlóan gondolkodik. az előző kapcsolatom is pontosan ezért ért véget, pedig nem árultam zsákbamacskát, elmondtam neki már az elején, de nem tudta megérteni. egyik félre sem szabad egy gyereket ráerőltetni

2020. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!