Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mi hajt előre az életben?

Titeket mi hajt előre az életben?

Figyelt kérdés

Mi az életcélotok, amiért úgy érzitek élnetek kell, ami motivációt ad, amit szerettek csinálni az életben?


Onnan jött ez a kérdés hogy most én jobban belegondoltam és engem semmi sem motivál, azért élek mert megszülettem, nincs célom. Próbáltam már keresni értelmét az életemnek de nem találtam. A környezetemben mindenkit motivál valami, engem meg úgy semmi sem. Nekem valamiért például a pénz, siker, szex, stb. vagy az ilyen alap dolgok sem mozgatnak meg annyira hogy tegyek értük. Igazából engem ez annyira nem zavarna, és nem is aggódom ezeken csak tudom hogy a későbbiekben ebből nagyobb baj lehet minden téren, mert még fiatal vagyok. Tudom hogy még ez változhat csak nem látok rá sok esélyt mert én mindig is ilyen voltam egész eddigi életemben, ez belém van íródva. Egyébként én így jól érzem magam, csak látom mindenhonnan hogy ez nem normális és változtatni ezen lehetetlen mert ha nem érdekel semmi akkor mégis hogy?


Na szóval igazából kíváncsi vagyok hogy mást mi éltet ha már engem így semmi.


2020. júl. 7. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így. Eleinte még a diploma megszerzése motivált, aztán amint sínen volt az ügy, már nem akartam semmit az élettől. Ja de. Egy dolgot. Egy barátnőt, később családot. De mivel a mai napig is szinte kizártnak tartom, hogy ez nekem sikerülhet, nem motivál semmi.
2020. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most már lassan semmi. Akárhányszor próbálok tenni valamit, az élet pofonbacc.
2020. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az embereket egyik részről a társadalmi irigység hajtja előre, mint "neki csúcs telója van, nekem is kell"...stb.

Másrészt az érzelmek a dolgokban vagy kapcsolatokban.

Lényegében az életérzés--élmények.


Ha még egyiket se ízlelted meg úgy, hogy jólessen számodra valami, ez itt a baj.

2020. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem biztos, hogy gond, ha egyelőre még nem tudod, minek kellene motiválnia az életben. Lehet, hogy nem is a sikertelenséggel van a baj, hanem a sikerre kondícionáláson! Manapság mindenki lájkokat gyűjt, gazdag és híres akar lenni - de a legtöbb esetben ez csak a belső értéktelenség kompenzációja. Dolgozz keményen, tanulj folyamatosan és idővel rá fogsz jönni, mi tesz boldoggá!


Számomra ez a család volt.

2020. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne hasonlítsd magad másokhoz! Nem vagyunk egyformák. Sokan nem tudják, mi az életcéljuk, még idősebb korban sem. Sokan pedig erőltetik a szokásos karrier, család, anyagi javak felhalmozása célokat, pedig nem teszi őket boldoggá.

Figyeld meg, miket szeretsz csinálni, esetleg próbálj ki új hobbikat, idővel kialakulhat a saját egyedi célod is.

2020. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
74%
Az, hogy a lehető leghamarabb kiköltözhessek ebből a k*baszott országból
2020. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyon semmi.
2020. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nekem mindig voltak kitűzött céljaim. Vegyenek fel egyetemre, tudjak elköltözni a szüleimtől, tanulás mellé találjak munkát, sikeresen diplomázzak. Mindig arra gondolok, hogy a jövendőbeli gyerekeim ne szenvedjenek hiányt semmiben. A következő célunk a vőlegényemmel az esküvő, utána pedig építkezés...most erre gyűjtünk. :)
2020. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Jobb lenni azoknál akik elkönyvetek sikertelennek, lebecsültek és firtogtatták hogy jobbak nálam.


Nyílván nem ez az életcélom, de nagyon jól esett általános iskolás osztálytalálkozón, hogy a "népszerű" fiúk és lányokból lettek a legsikertelenebbek, ők azok akik nem tanultak tovább vagy olyan szakon tanultak, ami picit haszontalan vagy éppen hamar becsúszott a gyerek és már 22 évesen szülők.


Főleg az amikor beszéltem velük és láttam a szemükben és levettem a beszélgetésből, hogy most ők irigyek arra hogyan nézek ki és arra amit csinálok.

2020. júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
A párom és a háziállataim(gyerekeim)<3
2020. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!