Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek azok az emberi tulajdon...

Melyek azok az emberi tulajdonságok amelyek előre visznek az életben?

Figyelt kérdés
Ezt kérdezték tőlem egy interjún, ti mit válaszolnátok és miért?
2013. nov. 29. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szorgalom, kitartás, ravaszság.
2013. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kitartás, remény, hogy vannak céljaid, jó emberismerős, azaz észreveszed, ha át akarnak verni
2013. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos az önbizalom, mert a magabiztos ember már pozitív képet sugall magáról. Értem azt, hogy elfogadja magát olyannak, amilyen, tisztában van a képességeivel és tudja hasznosítani ezeket.

A feladatok teljesítésében fontos, a nézőpont, az, hogy az ember figyelmes legyen és ne csak egy oldalról nézze a dolgokat. Minél kreatívabb, ötletesebb valaki, annál jobban boldogul és általában ezek az ötletek a közönségnek is tetszenek.

Végül a "Soha ne add fel!" vagy "Soha ne mondd, hogy soha." kifejezések alapján a kitartást, és a bátorságot mondanám még olyannak, ami szerintem előre visz.

2013. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Céltudatosság

2. Egészséges önértékelés, tudd mennyit érsz (nem véletlenül nem írtam önbizalmat mivel azt sokan - többnyire az önbizalomhiányosok - tévesen összetévesztik a nagyképűséggel, beképzeltséggel)

3. Szorgalom: munkádat lásd el hibátlanul és mindig adj egy kis pluszt amellett amit tőled elvárnak (akár a főnök, akár az ügyfél, vásárló, vendég elvárásairól van szó)

4. Kitűnő kommunikációs készség (és ez igenis fejleszthető!) (Sokan ide inkább azt írák hogy "Ismerettség" vagy "Kapcsolatok" de az is csak jó kommunikációs készséggel jön létre)


Persze ez az interjúra "készült változat", amit kihagytam belőle és az alapján amit láttam igenis előrébbvisz karrierben az a mások eltiprása, kétszínűség stb. Ugyanakkor hiszem hogy enélkül is képes boldogulni az ember, csak ez olyan mint a Star Wars-ban a sötét oldal: simább, könnyebben járható, de mindenki utálni fog érte :)

2013. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
sunyiság, ravaszság, dörzsöltség,
2013. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :), egyébként az #5 válaszadó válaszát várták volna el tőlem.
2013. nov. 29. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:
alkalmazkodó képesség, mert e nélkül hiába vagy szorgalmas vagy céltudatos vagy bármi egyéb... aki nem tud alkalmazkodni, nem tud boldogulni
2013. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talpraesettség, rámenősség, jó beszélőke. Miért? Ezekkel a készségekkel bárhol, bármikor el tudod adni magad.
2013. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magabiztosság a legfontosabb, mert hinned kell magadban, hogy meg tudsz tenni sokmindent. Igyekvés vagy szorgalom, mert mindenért meg kell dolgozz, hogy jó legyen. Kedvesség, mert mindenkivel kedves kell legyél egy szinten, hogy elfogadjanak. Szeretet, mert ha érezteted valakivel, hogy szereted, akkor téged is egy olyan embernek vesznek, aki nem egy flegma, tehát normális.
2014. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!