Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az, hogy az idős emberek...

Igaz az, hogy az idős emberek nagyobb része bebeszél magának egy dolgot és csak azt hiszi el, azt fogadja el igaznak?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy az öreg mindig csak egyet fúj. Nekem is vannak idősebb rokonaim, akik képesek akár minden nap ugyanazt a szöveget hibátlanul felmondani, mindegy mikor beszélsz velük.

Ha ez igaz, akkor ez az életkorukból adódik, vagy azért, mert fiatalabb korukban is hittek valamiben és kitartanak amellett? Vagy mindenki ilyen lesz idős korára, hogy bekattan neki valami?


2020. júl. 8. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerek szellemileg nagyon friss idős embert.Matematika-fizika tanár,minden nap a középiskolás zöld könyvből old meg példákat 80 évesen,hogy szellemileg friss maradjon.Az elmét ugyanúgy karban kell tartani,mint az izmot.Ha nem,akkor sajnos leépülhet szellemileg,begyöposödhet.
2020. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-esnek. Én is ismerek ilyet, sajnos belőlük van kevesebb, legalábbis a környezetemben.
2020. júl. 8. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt tapasztaltam én is.Nálam is így van.
2020. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam idősotthon-szerű helyen, és nagyon igaznak látom. Megszokják a dolgokat és nem változtatnak, én úgy gondolom, az ő életükben (aktív korukban) még nem volt akkora elvárás, hogy az ember rugalmas, befogadóképes legyen. Persze vannak kivételek is, akik nagyon lazák, úgymond "minden buliban benne vannak", kíváncsiak, lelkesek, igazán üdítő ilyet is látni :)))
2020. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!