Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik nagyobb tapintatlanság:...

Melyik nagyobb tapintatlanság: nem meghívni valakit az otthonunkba, vagy ennek ellenére felajánlkozni, hogy majd valamikor az otthonomban meglátogat?

Figyelt kérdés

Általánosságban kérdezem, de leírom saját példámat. Nyilván a járvány alatt hanyagoljuk ezeket a találkozókat, most nem aktuális a helyzet. Nos, én nem vagyok nagy összejárós, de néhány emberrel tartom a kapcsolatot, néha kollégákkal is elmegyünk moziba, vagy tekézni, vagy haverral egy kocsmába vagy kávézóba. De mindig semleges helyszínen, soha nem valamelyikünk lakásán. Fel sem merült ez. Amúgy nálam is az privát szféra, nem igazán szoktam senkit sem beengedni. Nem azért, mert akkora "megtiszteltetés" lenne nálam járni. egyszerűen így szoktam meg, sosem volt ebből probléma. Én sem járok másokhoz.

De ha valaki felvetné annak ellenére, hogy nem ajánlom fel neki, hogy meghívom, ebben az esetben modortalanság visszautasítani?


2020. máj. 8. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Az is számít, hogy ki az a valaki, aki ezt felvetette. Ha a fentebb emlegetett kollégák közül valaki, akkor szerintem nem modortalanság, ha szépen megfogalmazva, normális stílusban közlöd ezt vele. (Ennek ellenére mondjuk nézhet rád furcsa szemmel, ha nem jól fogadja a visszautasítást.) De talán szerencséd van, a járványhelyzettel lehet takarózni.
2020. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Marmint jol ertettem, hogy valaki azt mondta, hogy o a te otthonodban meglatogat? Ha igen, ez a nagyon durva. Meg ha nem is Svajcban, Finnorszagban vagyunk, ilyen akkor sincs. Vagy magahoz meghiv, vagy te hivod meg. De bejelentkezni, hogy majd meglatogatlak, ugy, hogy nem szokas koztetek, az oriasi modortalansag, tapintatlansag, tolakodas. Meg ha nem is lenne inkontinens nagymama, rendetlenseg, rejtegetnivalo, akkor is.
2020. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy nagyon közel álló személyről van szó, akkor nem modortalanság. Legalábbis én nem sértődnék meg, sőt örülnék, ha felvetné, hogy szívesen eljönne hozzám (pl. nagyon jó barát, vagy közeli rokon esetén) Ha csak egy haverról, munkatársról van szó az úgy elé fura, hogy meghívatja magát.
2020. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem tapintatlanság kérdése.


Egyszerűen el kell fogadni, hogy mindenkinek mást jelent az otthon, másra használja.


Úgy ahogy te leírod, hogy hozzád nem jön senki és te sem szívesen mész másokhoz, ugyanúgy vannak vele ők, csak fordítva. Van aki szeret vendéget fogadni, szeret átjárni a másikhoz. Nekik pont az a fura, ha valaki folyton csak kocsmákban, kávézókban meg "semleges" helyeken akar találkozni.

2020. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én biztosan bunkóságnak venném, ha egy kollégám csak úgy meghívatná magát.

Viszont egy jófej szomszéd, vagy közeli barát/rokon ha ilyet mond, teljesen természetesnek veszem.

Én ilyet sohasem mondok senkinek mondjuk.

2020. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!