Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne lehozni az...

Hogyan lehetne lehozni az eladokat a bunkozasrol? (Maszk)

Figyelt kérdés

A nagy hullam lecsengésrvel nalunk màr amig hordanak maszkot az emberek inkabb gyogyszertarakban stb tartjàk be.


Igy valahova siman be lehet menni anelkül(spar) valahol még kèrik.

Persze felveszem termeszetes.


De szoval reggel leszaladtam egy sraki kisboltba félkomàban kàvèért ki is ment a maszk a fejemböl(nalam jelenleg egy huszadrangu dolog), erre az elado nem megkér arra hogy tegyem fel(van nalam), hanem szabàlyosan elkezdett eröteljes hangnemben nekem ott pattogni az üzletben mint vmi hülyegyerekhez. Irto sertö volt

Es ahogy megfigyeltem mindenkivel igy pattog ilyen magas eröteljes hangon. Nem tudom kinek hiszi magàt (kb mint amikor egy gyarban neki all egy fönök kiosztani a népet)


Ez a stilus engem kora reggel fel is ebresztett egyböl, felment az agyvizem DE én mègis képes voltam kulturàltan felelni feltenni.


De szeretném ha valahol érezné azt ?hogy legyen szives magàt visszafogni es ne lekezelni a penztar mögül màsokat a magas lorol.

Ugy felspanolt hogy most kigyot békàt tudnék rà mondani, egy nyomorult csicska nem a fönököm, es pattog. Kinek hiszi magàt?



#bunko stilus lekezelése
2020. júl. 11. 13:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%

Arról nem is beszélve, hogy még ha valóban bunkó is volt az eladó (bár a kérdező ideokádott szövege, a hangnem alapján én nem vagyok biztos benne, hogy valóban úgy zajlott a sztori, ahogy mondja), nem lett volna egyszerűbb ott felszólalni a stílus ellen?

Pl így:

“Elnézést kérek a maszk miatt, elfelejtettem, máris felveszem (közben persze tényleg így tesz). Mindenesetre én kulturáltan viselkedek, nem értem, miért kell ilyen hangnemben beszélnie velem.”

Ennyi. Ha hőbörög továbbra is bunkó stílusban, azzal saját magát minősíti, lehet kérni akár a panaszkönyvet is. De ez az utólag puffogás, keménykedés nagyon szánalmas és nem is old meg semmit.

2020. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
De erdekes a cigok(apa+kisfia) megalltak kint hogy legyszi hozz ki nekünk x dolgot nincs maszkunk. Erre ugyanez az elado:"gyertek be gyertek nyugodtan!"
2020. júl. 12. 15:55
 23/28 A kérdező kommentje:
Valszeg a kisebbségre nem hat a koronavirus ezert
2020. júl. 12. 15:59
 24/28 anonim ***** válasza:
29%

Kifogásokat tudsz ám keresni. De nézzük a mások oldalt:


A falusi kisbolt tuladonosa/alkalmazottja vagyok. Be szokott jönni egy kávéért a helyi menő csávó, akit én csak hisztigépnek hívok. Nem köszön és csak annyit mond, hogy egy hosszú kávé lesz. A múltkor nagyon fájt a fejem és vagy tíz lökött vásárló akart bejönni maszk nélkül, persze finoman elküldtem őket. Ezután megjelent a hisztigép a szokásos egy kávé lesz dumájával, maszk nélkül. Erre én erélyesebben rászóltam, hogy vagy maszkban jöjjön vagy felejtse el ezt a boltot.

Ezután itt látom a gyakorin, hogy valótlanságokat állít miszerint én romákat engedek be a boltomba maszk nélkül. Sajnos hisztigépnek olyan alacsony az IQ-ja, hogy nem fogja fel, én egy 500 ezres büntetést kockáztatok, ha kiszolgálom őt maszk nélkül. Nem értem, hogy ha a szabályokat nem akarja betartani akkor miért nem megy másik boltba. Ingyen kávét adnék egy napig mindenkinek, ha hisztigép többet nem tenné be a lábát a boltomba.

Ráadásul az én stílusomat kifogásolja, miközben köszönni nem tud, a boltban hangosan telefonál és nem ismeri a kérek szépen kifejezést.

2020. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
51%

Az eladók egész műszakban hordják a maszkot, akkor egy 5 percre beugró vevő ne hisztizzen már a maszk miatt. Bemegy, vásárol, fizet, kimegy és már veheti le.

Basszus mi lett volna veletek a háborúban ahol tényleg nélkülözés volt? Ezt sok kényelmes teddki-haddhűljon embert!

2020. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Eladóként én is bunkó szoktam lenni.

Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem azért, mert már elegem van az egészből. Elegem van, hogy éttermek, strandok kinyitnak, oda nem kell maszk, de egy élelmiszerboltan meg igen, mint ha csak ott lehetne ezt elkapni. Vagy kelljen mindenhol hordani, vagy sehol.


Elegem van abból, hogy rajtam kell lennie 8-10 órát, s már hámlik a szám széle, fülem mögött a bőr, mert izzadok benne, mint egy állat. De mindennap mondják, hogy kötelező, mert ha ellenőríznek, akkor megy a bírság a vevőnek. 50 ezer a vevőnek, 250-500 ezer meg a boltnak.

És elegem van abból, hogy sok helyen nem tartják be az eladók sem ezt a dolgot. És igaza van a vevőnek, amikor háborog, hogy máshová meg beengedik. Mert ahogyan a vevő, úgy a dolgozó is lesz*rja már.


Megértem, hogy mindenkinek elege van ebből, de engem már rohadtul kiborít, hogy a műszakom 40%-a arról szól, hogy lessük mikor jön be egy rendőr ellenőrizni, vagy titkos vásárló. Mindennapi téma, hogy két kollégával is harcolni kell, hogy vegye fel, és kettejük közül az egyik nem hajlandó. És valóban dühítő, amikor rajtam van órákon keresztül, de 5-10 perces vásárlásért nem hajlandó felvenni.

Műszak elején kedvesen szoktam szólni, és rengetegszer kapok konkrétan leordítást, mert merek szólni. Pedig felhívom a figyelmét, hogy megbüntethetnek. Kettős mérce van: ha nem engedem be maszk nélkül, nincs bevétel, forgalom. Ha beengedem maszk nélkül, akkor kockáztatok egy büntetést, és ha nálam fizet, akkor egy fegyelmit. Mindezt úgy, hogy a biztonsági őr jogkörébe tartozna ezt figyelni, nem pedig az enyémbe. Mindezt mondom, hogy Budapesten élek, és multinál dolgozom.


Ami kikészít: váltanék munkahelyet, de gazdasági válság közepette eléggé kockázatos, és ráadásul nincs is hová menni.

2020. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Az miert lehet hogy masokat beenged maszk nelkül es kedves velem meg bunkozik? Miközben en vagyok csak aki betartja
2020. júl. 26. 19:13
 28/28 A kérdező kommentje:

Masik boltban is eszrevettem ezt.mikor még nem volt kötrlezö a maszk es rakerdeztem vegyem e fel a penztaros olyan kioktatolag közölte hogy maskor vegyem fel igy ne menjek többet.

Erre bejött az üzletbe még egy csapat maszk nelküli diàk szallingozva elöször ketten aztan megint nekik egy àrva szot sem szolt. Neztem is aztan hogy wz moat mi volt akkor?


Sztem szimplan azt làtjàk hogy en kis csendes siman be lehet szolni meg velem bunkozni.


Es a sarki bolti folytatja is. Lehet majd megkerek màr egy kint äcsorgo cigot hogy jöjjön be velem vasarolni mert bunkozik velem az elado.

2020. júl. 26. 19:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!