Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért vagy...

Magyarországon miért vagy ennyire sok alkoholista?

Figyelt kérdés

Láttam egy statisztikát, hogy másfélmillió alkoholista van, és ezek csak azok akik tényleg frankón alkeszok. Ennél sokkal több ember van aki rendszeresen iszik, gondolok itt azokra akik esténként megisznak 1 sört, vagy minden hétvégén bulizni járnak (bárokba, klubbokba, szórakozóhelyekre).


Érthető, hogy Magyarországon az alkoholnak hatalmas kultúrája van, és az alkoholfogyasztás természetes nálunk, főleg vidéken (pl. reggel egy pálinka, ebéd mellé pohár bor vagy sör). Budapesten élek és sokszor látok "rendes," nem lecsúszott, jobb módu embereket is hétköznap sörrel a kezükben.


Ez a poszt nem lenéző, mert én is szoktam inni a hétvégén. Mások véleményére vagyok kiváncsi nem a sajátomra.



2020. júl. 15. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Engem idegesít ez az alkoholmánia Magyaroszágon, ezt néha írom csak le mert egyből pirospacsizzák.

Anyám alkoholista, nekem meg azelőtt se ízlett soha az alkohol íze.

Ettől függetlenül iszom sört néha, de ha sokat iszok migrénem lesz rá 1 óra múlva, köszi nekem nem éri meg.

Van, amikor megsértődnek, mert nem fogadom el a pálinkát..?!

Én nem csodálkozom, hogy ilyen nagy az arány, benne van a kultúránkban.

2020. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Én pl. szeretek kocsmába járni és kész. Sokkal jobb ott, mint otthon egyedül, ott nem is iszok egyáltalán.
2020. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2/2 - tehát akkor ez nem is az alkoholról szól nálad.
2020. júl. 15. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem a magyar kultúrában van benne, hanem a nyugatiban. Bármelyik amerikai filmben a James Bond meg a menő csávó, drága italokat isznak, cigiznek vagy pipáznak. A dohánygyárak és az alkoholgyárak ugyanis hatalmas lobbitevékenységet folytatnak, pénzelik a filmeket, hogy állítsák be menőnek az ivást meg a cigizést. Az emberek meg ennek be is dőlnek. Ennyi a történet.
2020. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen alacsony az életszínvonal, aztán az emberek az italba menekülnek

A fiataloknál ez még jellemző, hogy isznak hétvégente csak már az nem normális amikor valaki mindennap iszik

2020. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

V.Mózes 28-


31. A te ökröd szemed előtt vágatik le, és nem eszel abból; a te szamarad elragadtatik előled, és nem tér vissza hozzád; a te juhaid ellenségeidnek adatnak, és nem lesz, a ki megszabadítson.

32. A te fiaid és leányaid más népnek adatnak, és a te szemeid néznek és epekednek utánok egész napon, és nem lesz erő a te kezedben.

33. A te földednek gyümölcsét, és minden fáradságos szerzeményedet oly nép emészti fel, a melyet nem ismertél, sőt elnyomott és megnyomorított leszel minden időben.

34. És megtébolyodol a látványtól, a melyet látni fognak a te szemeid.

2020. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

6+ Itt van benne. Ehhez add hozzá a Holokausztot, a II.Világháborút, és a tengernyi zsidó lemészárlást, amit itt a nyilasok tettek+ a komcsikat, mikor a maradékot kifosztották.

Hanyad iziglen is szól egy átok? 4.iziglen. Jobb esetben-tegyük hozzá. Rosszabba meg újra 4-el bővül.

2020. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
A juhok a Bibliában embert is mutatnak.
2020. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagyok ennyire sok alkoholista.
2020. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Sok a bugris paraszt és proli. Bár ebben az országban olyan szar élni, hogy végül is nem csoda, hogy sokan az alkoholban keresnek vigaszt. Nem lehet mindenki erős, sok a gyenge ember. Főleg férfiak, ugye.
2020. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!