Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért vagy...

Magyarországon miért vagy ennyire sok alkoholista?

Figyelt kérdés

Láttam egy statisztikát, hogy másfélmillió alkoholista van, és ezek csak azok akik tényleg frankón alkeszok. Ennél sokkal több ember van aki rendszeresen iszik, gondolok itt azokra akik esténként megisznak 1 sört, vagy minden hétvégén bulizni járnak (bárokba, klubbokba, szórakozóhelyekre).


Érthető, hogy Magyarországon az alkoholnak hatalmas kultúrája van, és az alkoholfogyasztás természetes nálunk, főleg vidéken (pl. reggel egy pálinka, ebéd mellé pohár bor vagy sör). Budapesten élek és sokszor látok "rendes," nem lecsúszott, jobb módu embereket is hétköznap sörrel a kezükben.


Ez a poszt nem lenéző, mert én is szoktam inni a hétvégén. Mások véleményére vagyok kiváncsi nem a sajátomra.



2020. júl. 15. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én havi rendszerességgel járok kocsmába a barátokkal, de kb félévente iszom. Alapvetően nem szeretem az alkohol ízét, nagyon ritka amikor megkívánok egy vodka őszit.


De ismerek olyanokat, akiknek a buli/barátokkal találkozás az egyenlő a piálással és a lerészegedéssel, akár kívánja az alkoholt, akár nem. Már kötelező kiegészítő. Nem tudom, én sem értem.

2020. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11/11 - szerintem ott már csak a megszokásrol van szó, illetve hogy az alkohol sokat segít abban, hogy elemgedje magát, és olyan dolgokat tegyen amiket amúgy nem merne józanul. Szerintem nincsen azzal gond, ha valaki lereszegedik néha vagy akár egy buliban, csak ne legyen függő.
2020. júl. 15. 16:00
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

11 vagyok. Nem leszek álszent, "fiatal koromban" nálam is volt pàr baleset, mert nem tudtam hol a határ. De sosem voltam eszméletlen vagy nem hánytam (szerencsére). Nálam kimerült annyiban, hogy nem tudtam merre vagyok és teleporttal jöttem haza, mert arra sem emlékeztem mi történt az úton és hogy jutottam el odáig.

Viszont akkor sem volt rendszeres.


Engem inkább az zavar (személyesen ismerek ilyeneket), akik képesek 30-40 éves korukban eszméletlenre inni magukat, cikis dolgokat csinálnak és buliként fogják fel. Ráadásul a találkozások alkalmával rendszeres. A szakemberek szerint ez már alkoholizmus.

2020. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Eladó vagyok, így sokszor a pénztárban ülve elég részletesen meg lehet tapasztalni az emberek viselkedését.

Szerintem több típusa van az alkoholistának.


Vannak az "időszakos alkoholisták", akik többsége fiatal, vagy középkorú. Ők a "hétvégén/valamilyen alkalom kapcsán iszok". Az alkohol nem része a mindennapjaiknak. Szerintem ide sorolhatóak azok, akik egyébként nem isznak, de ha isznak, akkor viszont talajrészegre. Ő velük péntek és szombat este lehet találkozni.

Akkor ott vannak az egyébként józan, vagy kicsit spicces emberek, akiknek már napi rutinhoz tartozik egy doboz sör, vagy egy kis bor.

És ott van az a réteg, aki állandóan talajrészeg, s az alkohol szerves része az mindennapjainak. Az ő viselkedésükből lehet látni, hogy az alkohol nekik egy menekülési útvonal a valóság elől. Többségük eléggé le van csúszva.

2020. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy sok feldolgozatlan probléma, kettő többség csak így tudja kiengedni a gőzt.


Amúgy tőlük északra és keletre mindenhol rengeteg alkoholista van Európában. Sőt ott vannak még a volt jugók és bolgárok délebre is.

2020. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk itt magyarban én egyből betiltanám a kocsmákat. Apám alkoholista volt, fél életét és fél fizetését oda hordta. Itt már koránt sem arról az egész hogy valaki beugrik megiszik egy kávét, sört ( max 10 percet van bent ) vagy egy erősebb italt, hanem hosszú órákon át nyomja magába az alkoholt és utána hazamegy és másnap kezdi előröl. Nem értem miért ne lehetne átvenni véglegesen a bár hangulatot ahol egyben kajálni és inni is lehet de nem annyit hogy hullarészegen végezzék az emberek.
2020. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!