Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felemésztő gyűlöletet érzek...

Felemésztő gyűlöletet érzek az emberek nagy része iránt, ez mitől van? Mentális betegség? Van elnevezése?

Figyelt kérdés

25L

Még a családom, rokonok iránt is, anyukám kivételével. Persze nem ok nélkül, de úgy vélem ez mégiscsak eltúlzott érzés.


Főleg az utóbbi időkben nőtt nagyon túl rajtam.

Korábban a suliban ki voltam közösítve és bántottak. Volt 3 barátom, ebből kettőt kapásból elvesztettem, ahogy a suli véget ért. A harmadikat testvéremként szerettem, rengeteg közös élményünk volt, befejeztük egymás mondatait, vakon bíztam benne. Vagy 10 évig... Aztán meglett az első (és úgy látszik utolsó) párja és egy szó nélkül eltűnt az életemből. Ezt életem legnagyobb csalódásai közt tartom számon. 😥

Mára egyetlen egy barátom nem maradt. Iszonyúan magányos vagyok.


Párom van, vele társas magányban élek, ugyanis egyáltalán nem vagyunk egy hullámhosszon, nagyon ellentétesek vagyunk és meg sem próbál megérteni engem semmivel kapcsolatban. Ő pedig semmit nem vesz komolyan, nem szokott gondolkozni...


A szüleim elváltak, apám csakis az épp aktuális nőjével törődik, mindig ahhoz idomul. Nem tudom már se tisztelni, se szeretni. Szánalmas amit művel.

A nagyszüleim (az ő szülei) szerint persze tökéletes ember, nem veszik észre, hogy a családjával meg mennyire nem foglalkozott, ő hagyott el minket, és mi soha nem kaptuk a felét se annak amit most a ribijeinek jut... sőt minket anyával tönkretett.

Pl. én meg tudom számolni egy kezemen hányszor dobott el suliba kocsival, úgy hogy útba esett volna neki, ezeket meg fuvarozza mindenfele csak egy szavukba kerül.

Vagy amikor felléptem és későn, sötétben egy ismeretlen helyről kellett hazajutnom, könyörögnöm kellett neki, hogy esetleg eljöjjön értem... hogy fiatal lányként ne kelljen egyedül bolyonganom 11 után.


Hú, tudnék még mit mesélni és nem is akartam ennyire eltérni a kérdéstől.


Nagyon heves gyűlölettel reagálok arra ha bántanak bármilyen módon. Ez betegség?



2020. júl. 20. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Megszállás alatt vagy.
2020. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gyűlöletet magam iránt is szoktam érezni, mert nagyon szerencsétlen vagyok, különösen akkor amikor bénázok valamit, vagy nem jön össze amit tervezek. Igazából állandóan így járok.
2020. júl. 20. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Öngyűlölet-gyűlölet mindig párban jár.
2020. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem vigasztalásképpen, de KI FOGOD NŐNI!!! (Ez biztos, nekem is a 30-as éveim elejéig hosszabbodtak meg az utó tinédzser kori gondjaim.)


Melyik egyházi felekezethez tartoztok eredeti családfa szempontjából? Szüleid hogyan állnak a vallás gyakorlással?


Ui: azért kérdezősködök ilyen irányban, mert NÁLAM IS ITT VOLT A PROBLÉMÁIM TÖMEGÉNEK KULCSA/MEGOLDÁSA! (Hosszabb távon nagyon sok mindenre kifejezetten erős fény derült - ha szabad így fogalmazni.)

2020. júl. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Még egyszer megerősítelek abban, hogy EZ EL FOG MÚLNI IDŐVEL és nagyon egészséges, határozott személyiséged lesz!


Másokkal is találkoztam (római katolikus hívők, pl.) akiknek NAGYON SÚLYOS ÖNÉRTÉKELÉSI ZAVARAIK voltak. Ne tudd meg, hogy milyen rendkívül furcsa viselkedésű emberekkel találkoztam az utóbbi közel 12 évben...


Másik egyház esetében (protestáns felekezetek) messze nem találkoztam ennyi mentálisan sérült emberrel. Nagyon nagy különbségek vannak egyházi körökön/gyülekezeteken belül.


Ui: hidd el, hogy meg fogod találni a számításodat Te is, még ebben a Földi Életben! :)

2020. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem mentális betegség, csak természetes reakció a körülményeidre. Ha valakinek fáj a térde, akkor lehet ortopédiai problémára gyanakodni, de ha előtte fél perccel ráesett egy üllő, akkor teljesen normális jelenség a fájdalom. Ilyen ez is. Ahogy leírtad, elég sok negatív hatás ért, ezektől elveszett a hited az emberek jóságában, csalódtál bennük, úgy érzed, cserben hagytak, és némileg igazad is van ebben.


De ha találsz majd olyan társat, vagy barátokat, akik visszaadják az emberek iránti bizalmadat, ez jobb lesz. Persze kicsit ki kell lépned a komfortzónádból és a pillanatnyi mizantróp hangulatodat legyőzve meg kell ismerned új szereplőket. Ha sértett sündisznócskaként gubbasztasz otthon, és mindenkitől elzárkózol, egyre nehezebben fogsz nyitni. Több ismerősömön látom, akik így jártak.


37F

2020. júl. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

4-es és 6-os válaszoló vagyok ismét.


Elfelejtettem leírni, hogy 46 éves vagyok és a Hölgyek Táborát erősítem.


Ui: szóval, újra meg kell találnod a Hitedet. (Anyukád pedig LÉLEKBEN SOHA NEM HAGY EL - akkor sem, ha már nem foghatja a szó szoros értelmében a Kicsi Kezecskéidet itt, ezen a Föld nevű bolygón...)

2020. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!