Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vendégünk van. Ti mit tennétek?

Vendégünk van. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk és egy baráti házaspár egyetemista fia kijött pár hónapra hozzánk, hogy pénzt keressen. Amikor megjött, rájöttünk, hogy egy furcsa fiú. Sorolom: A WC-t nem húzza le maga után, áll benne a húgy. A kézmosó csapját rendszeresen nyitva hagyja, szarrá ázott a fal a mosdó mögött. Nem tisztálkodik, büdös, a fogmosó poharába 3 hete beleesett egy picike légy, azóta érintetlen. Soha semmit nem segít, zsebre dugott kézzel nézi végig, ahogy megterítünk neki. Ha szólunk neki, az a válasza, hogy náluk otthon ez így van, igy szokta meg. De felvettük a kapcsolatot a testvérével, ez nettó hazugság. Emellett idiótaságokat beszél, szerinte Jimmy és Michael Jackson zenéje teljesen egyforma. Csak hüledezve hallgatjuk. A munka büdös neki, ki is mondta, hogy ő inkább hátralép, ha munkaszagot érez. Egyelőre tűrjük, mert szeptemberben hazamegy, de azért elég fusztráló.

Néha azon gondolkodom, hogy lehetne az ilyen embereket megváltoztatni. Ha elrabolná valaki és 1 hónapig állna mögötte egy korbáccsal és minden idiótaságára végigvágna a hátán, például lehúztad a budit? Nem? Durr! Szerintetek ezzel a módszerrel lehetne ezekből embert faragni?



2020. júl. 22. 12:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5%

Én nem zavarnám haza, ellenben megmutatnám neki, hogy normális az élet egy valódi családban. Hogy tudjon különbséget tenni.


A munkára is rá lehet nevelődni-hisz nemesít.


A legkönnyebb lepattintani valakit, de segítő kezet nyújtani az alap, ha látod, hogy fogalma nincs dolgokról.

2020. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönök minden tanácsot, de mind azt mondjátok, hogy ha nem csinálja, akkor mondd neki! DE AKKOR SEM CSINÁLJA! Nem üthetem, de amikor 10-szer mondom neki és inkább sunyiban bemegy a szobájába, nem tudunk mit tenni. De egyébként dolgozik most egy közeli raktárban, minden alkalommal kifejti, hogy fújjj, mindenki idióta, aki dolgozik. Miért nem maradt otthon, ott feküdhetne egész nap a szobájában.

Próbáltunk érvelni, hogy de itt legalább láthatsz új dolgokat, új világot, erre azt mondta, hogy ő már látta a világot, mert kinézett a repülő ablakán. Otthon régebben napi 1000 forintért gyökeret mosott a téeszben, itt meg lenne lehetősége pénzt gyűjteni, nyelvet gyakorolni, de egyszerűen nem érdekli semmi. Az ilyeneket én menthetetlen idiótáknak tartom.

2020. júl. 22. 15:15
 13/17 anonim ***** válasza:

Jajj miután végigolvastam, jót nevettem a korbácsolós ötleten, úgy érzem, tényleg kétségbeesett az állapot.

Egyébként nagyon meg tudom érteni a 2-est és a 4-est. Biztos, hogy kiszámláznám nekik a kárt, amit a fiúcska okoz, hiszen nem azért "fogadtátok" be, hogy károkat okozzon. A minimum lenne, hogy hálásan meghúzza magát, bár van egy kicsit olyan szaga a dolognak, mintha nem saját akaratából választotta volna ezt a külföldi munkát, aztán így próbálja kicsikarni, hogy megelégeljétek és haza küldjétek.

Mindenképpen adnék neki egyébként egy utolsó esélyt, aztán megpróbálnám megértetni vele, hogy most valóban nem otthon van, aztán itt más a rendszer, tessék alkalmazkodni, ha meg nem megy, lehet menni hazafele. Nem szükséges a plusz stresszt, amit kivált ezzel tűrni. Neki a munka büdös, nektek meg ő. A szüleivel nem beszéltetek egyébként erről?

2020. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

12 Ugyan már, nincs olyan gyerek/kamasz, akivel ha emberként bánsz, és nem csak húzod a képed ne lehetne eredményt elérni.


De tudod mondok egy titkot: kivétel nélkül az emberek érzik ha szereted őket vagy ha utálod. Még a szádat se kell kinyitnod-és tudják. A pofahuzogatás meg esetleg oviban elmegy de felnőtt embereknél nem.


Kis emberség kéne-és olyan csodákat élhetnél meg az életedben, hogy csak lesnél, így viszont marad a pofahuzogatás. Ez egy darabig megy, aztán elfogsz jutni egy pontra, amikor köszönik szépen az emberek nem kérnek belőled, és idős korodra arra fogsz rájönni, hogy az élet elment melletted-és semmi másod nem maradt mint a rongyrázás-a négy falnak.

2020. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem hagyná úgy a mosdót és budit, úgy basznám ki a házból, hogy lába nem éri a földet. Töketlenek vagyok és ezt szépen ki is használja. A csalédja vastagon tehet róla, hogy ez a kölyök ilyen lett. Ennyire nem ismertétek azt a bizonyos ismerőst és családját akinek befogadtátok a fiát? Hát ez az egész így gáz! Az egész csakáddal megszűntetném az ismerősi kapcsolatot.

Korbácsolhatod. Ebből már nem lesz ember.

2020. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Válaszút: vagy alkalmazkodik, vagy hazamegy. Vagy hotelbe, nektek mindegy.
2020. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14-es: egyetemistáról van szó, nem gyerekről/kamaszról, azaz egy felnőtt, legalább 18-19 éves férfiról.
2020. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!