Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az erdélyi lányok normálisabba...

Az erdélyi lányok normálisabbak, mint az anyaországiak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem ettől függ
2020. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Finoman szólva sem... Sőt. Én még jó természetű,nem hisztis meg makacs szar erdélyivel nem találkoztam.
2020. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem ettől függ. Nem lakhelyfüggő. Azt sem definiáltad, hogy neked mi a normális.
2020. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a sztereotípiának, de eddig kb két tucat erdélyi lánnyal beszélgettem, mindegyik őszintén nagyon kedves természetű, normális, szeretni való lány volt! Nagyon jó véleményem van róluk.
2020. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha pénzt szagolnak, ideig-óráig meg tudják játszani.
2020. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy erdélyi számára igen, egy magyarországi számára nem. Mi szeretnénk azt hinni, hogy a szülőföld nem számít, mert Magyarországon már jórészt kiveszett az a fajta ragaszkodás a szülőhelyhez, ami mélyen meghatározza az identitástudatot is, de náluk ez még eléggé megvan. Nagyon kedvesek persze, de ha közelebbi és hosszabb ismeretségbe kerülsz velük, rájössz hogy nem gyengén hajlik a kezük maguk felé. Kissé le is nézik az anyaországiakat és a 'földijeikkel' fognak össze. Erdélyiek csoportja őszintén (azaz nemcsak a látszat szintjén) nem igazán fogad be senki "kívülállót", az "erdélyiség" viszont útlevél számukra mindenhova.

Munkahelyeken meg lehetett figyelni a kilencvenes években, hogy ahova bekerült egy erdélyi - általában a magyarországiak jóindulata révén, hogy segítsék az "erdélyi menekülteket" - ott elkezdtek fúrni-faragni és az ismerőseiket felvetetni, olykor egyenesen azok kárára/helyére, akik segítettek nekik.

Ez eléggé elterjedt tapasztalat volt anno, meg hogy kb. elvárták a "segítséget". Egy erdélyi ismerősömmel beszéltünk egyszer erről, hogy miért ilyenek, de rögtön áthárította a felelősséget, hogy mert el lettek kényeztetve az "adományokkal" és "természetes, hogy ezután elvárják". Hát, szerintem ez egyáltalán nem magyarázat, ha adományra szorulok és kapok, akkor hálás vagyok érte, nem pedig már automatikusan tartom a kezem a következőért.

Sajnos #5 a fején találta a szöget, néha hajmeresztően csak a pénzre megy ki minden, Magyarországban és lakóiban sokuk csak a fejőstehenet látja és minden erkölcsi, etikai, morális szempont háttérbe tud náluk szorulni a pénz mögött és tényleg sokszor csak a színészkedés megy, amíg az illető érdeke úgy diktálja.

2020. okt. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"Az erdélyi lányok normálisabbak, mint az anyaországiak?"


Ez általánosító feltevés, nem alkalmas a helytálló véleményformálásra, az abszolút igazság megkeresésére.

Személyes tapasztalataim szerint csoportban összetartóak, büszkék, makacs természetűek, de nem "rendesebbek" mint mások.

2020. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem van jó tapasztalatom is, de olyan is hogy csak ide akart beházasodni mindenáron.
2020. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz, összesen két székely leánykát ismerek, de mindegyik jóindulatú, mosolygós, aranyos, bájos, csoda teremtmény. Hihetetlen, mennyire zavarba tudnak jönni. ❤️
2023. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!